×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
23. februāris, 2018
Drukāt

Premjers lepns par paveikto (32)

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Māris Kučinskis

“Nav ko panikot, valstī viss ir kārtībā,” aptuveni šāds bija Ministru prezidenta ikgadējā ziņojuma galvenais vēstījums par paveiktajiem un iecerētajiem darbiem, ar ko premjers vakar iepazīstināja Saeimu. Opozīcijas deputāti gan tam nepiekrīt un pēc ziņojuma vēl pāris stundas nodarbojās ar valdības neizdarību un kļūdu uzskaitījumu.

 

“Saeimas vēlēšanu gads uzbudina daudzus, tāpēc mēs katru dienu uzzinām par priekšlikumiem atcelt no amata to vai citu ministru vai visus uzreiz. Lasām par panikas lēkmēm, kuras ir piemeklējušas arī ļoti pieredzējušus parlamenta politiķus. Es sagādāšu viņiem vilšanos – par spīti visam, Latvija attīstās un nav nekāda pamata uzskatīt, ka tās attīstība apstāsies,” savas uzrunas ievadā mierināja Kučinskis.

Premjers atzina, ka pēdējā laika problēmas Latvijas finanšu sektorā negatīvi ietekmējušas Latvijas valsts reputāciju, bet tās neapdraudot banku sistēmas stabilitāti. Tiesībsargājošās iestādes darot savu darbu, tāpat arī Latvijas Banka un finanšu uzraugs. “Nav jēgas jaukt kopā amatpersonu aizturēšanu ar privātu komercbanku problēmām, jo īpaši, ja tās ir savstarpēji nesaistītas lietas,” uzsvēra Kučinskis.

 

“Daudzas lietas izdevušās”

Runājot par tautsaimniecību kopumā, premjers lepni paziņoja, ka daudzas lietas esot izdevušās – Latvijas tautsaimniecība atsākusi strauji augt un provizoriskais iekšzemes kopprodukta pieaugums 2017. gadā sasniedza 4,5 procentus, tādējādi pārsniedzot augstāko pieauguma līmeni, kuru Latvija sasniedza 2007. gadā. “Atšķirībā no šī pirmskrīzes gada šoreiz Latvijas tautsaimniecībā tiek nodrošināta makroekonomiskā stabilitāte un nav novērojamas labi zināmas ekonomiskās pārkaršanas pazīmes,” teica valdības vadītājs. Šādi izaugsmes rādītāji esot jāsaglabā vairāku gadu garumā, lai Latvija no Eiropas Savienības (ES) atpalicēju grupas pievienotos ES vidējam līmenim.

Arī citi rādītāji esot daudzsološi – bezdarbs sarucis līdz statistiski zemākajam līmenim – 8,5%, nodokļu reforma palielinājusi investoru interesi par Latviju. (Premjers cita starpā pauda gandarījumu, ka Valsts ieņēmumu dienests jau tuvāko gadu laikā sāks klientu apkalpošanu arī angļu valodā.) Ēnu ekonomikas apkarošana uzrādot labus rezultātus. Nostiprināta ārējā drošība, pateicoties aizsardzības finansējuma palielinājumam līdz 2% no IKP. “Tā ir liela nauda un liela atbildība. Aizsardzības ministrija plāno veikt dažādus iepirkumus, jo tie ir ļoti svarīgi mūsu aizsardzības spēju stiprināšanai. Ceru, ka arī vietējie uzņēmēji varēs piedalīties šajos iepirkumos, patstāvīgi vai sadarbojoties ar ārvalstu partneriem,” teica Kučinskis. Arī iekšējās drošības statistika liecina par noziedzības samazināšanos.

 

Skolu slēgšana stiprinās sociālo taisnīgumu?

Pievēršoties aktuālajām reformām izglītībā un veselībā, Kučinskis uzsvēra, ka tās stiprināšot sociālo taisnīgumu. “Aizvien mazāk paliek ticamu argumentu, kas liktu saglabāt pustukšas skolas daudzās Latvijas vietās. Valsts mainās, veidojas jauna apdzīvotības struktūra, kas būtiski atšķiras no tās, kas pastāvēja pirms 70 vai 30 gadiem. Tātad ir jāmainās arī valsts infrastruktūrai, kas vistiešākā veidā skar skolu tīklu. Mums ir jāfinansē tās skolas, kuras spēj pulcināt lielāku skolēnu skaitu un nodrošināt – pats galvenais – viņiem kvalitatīvu izglītību,” teica premjers. Savukārt veselības nozarē, kas piedzīvojusi būtisku finansējuma palielinājumu, šogad tiks palielināta strādājošo alga, tikšot uzlabota arī daudz kritizētā e-veselības sistēma.

Nobeigumā Kučinskis aicināja politiķus un vēlētājus Latvijas simtgades gadā būt saliedētiem: “Mācīsimies būt kopā, neatsakoties no savas izcelsmes, dzimtās valodas, vērtībām un uzskatiem!”

 

Opozīcija bažījas par tautas nemieriem

Toties opozīcijas deputātiem bija nepieciešamas vairākas stundas, lai uzskaitītu visas valdības neizdarības un kļūdas. “Lasot jūsu ziņojumu, šķiet, ka Latvijā viss ir kārtībā: valsts attīstās visās nozarēs un visos iespējamos veidos. Taču, kad mēs paceļam acis no papīra, izbraucam no Rīgas vai izejam ielās, man tomēr liekas, ka mēs dzīvojam divās dažādās pasaulēs. Sabiedrības neapmierinātība ar valdības darbu pieaug, un pēdējā laikā redzam skandālus, kas skar nozari pēc nozares – vai tā ir veselība vai enerģētika, ekonomika, finanses, banku sektors,” uzskaitīja Latvijas Reģionu apvienības (LRA) Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Nellija Kleinberga. Pie frakcijām nepiederošais deputāts Edvards Smiltēns ironizēja par šogad piedzīvoto degvielas cenu kāpumu un elektrības rēķiniem: “Vai tā ir jūsu dāvana Latvijai simtgadē, premjera kungs? Vai varbūt tie ir finanšu ministres solītie vitamīni Latvijas tautsaimniecībai?” Deputāts Ivars Zariņš (“Saskaņa”) atgādināja neskaidrības ar “Conexus” akciju iegādi un kritizēja valdību par bezzobainu rīcību cīņā ar OIK afēru. Vairāki deputāti pauda bažas par to, kādus nepatīkamus pārsteigumus vēl valdība sagatavojusi Latvijas tautai, ja reiz reģionos tiek veidotas četras nemieru apspiešanas vienības. “Atbildot uz jūsu aicinājumu sadarboties, šodien īpaši no opozīcijas puses bija daudz labu ieteikumu, ko vajadzētu ņemt vērā. Vai jūs to arī darīsiet? Visticamāk, ne! Tāpēc, ka jums ir jāaizstāv savi ministri, katrs no kuriem savā nozarē ir daudz galvenāks nekā jūs. Tāds ir priekšstats. Apstrīdiet to!” rezumēja “Saskaņas” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs.

Ne Kučinskis, ne kāds no viņa valdības ministriem neuzskatīja par vajadzīgu atbildēt uz opozīcijas pārmetumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (32)

 1. Laiks iztīrīt Saeimu,ielaist svaigu gaisu un sakarīgus,jaunus,nekorumpētus cilvēkus!
  Atgriezt tautai visu nozagto,atsaukt no Briseles zagļus un demagogus,Latvijas tautai nelojālos deputātus!

 2. Kas sunim asti cels,ja ne pats sev..kaut kas jau jāsaka,viņiem jau neinteresē ko domā vienkāršā tauta par to!

 3. Vai “zalais” premjers sanemis goda rakstu no NATO ienaidnieka Puzes bunkuri,ka ir tik lepns ?
  Par sadu “lepnibu” ir nopelnits tiesas process.

 4. Premjera kungs,nav neviena laba varda par ko paslavet!

 5. Lepns par paveikto? Gandrīz visās nozarēs ir krīzes situācija un viņš vēl ar to lepojas? E-veselībā atkal par gadu pārceļ e-nosūtījumus… Cik nav bijis to pārcelšanu. Izglītībā pilnīgs bardaks. Ekonomika/finanses piesedz ķorupcijas shēmas, autoceļi brūk kopā utt.,utt….

 6. Cik daudz paviekts naids ir kurināts starp latviešiem un krieviem.
  Redzēsim te jau drīz tuvosies Donbasas scenārijs Daugavpili, bravo stulbi nacionālisti apsveicu paši pie tā atnācāt!

 7. Veselības ministrija, finanšu un ekonomikas ministrijas ierautas publiskos skandālos. Vai par to tas lepnums?

 8. Malacis Kučinski kopā ar visiem šīs valsts vadībā esošajiem spēkiem! Es arī esmu lepns par to, ko paveikusi un ko vēl paveiks MANA valdība. Tā turēt!
  Un es esmu lepns arī par jums, šo ķengājošo un žultaino komentāru rakstītājiem. Jums, izrādās, ir bijusi nauda vismaz datora iegādei un ir nauda interneta pieslēguma apmaksai. Tāpat gluži badā arī neesat, jo pretējā gadījumā nebūtu spējīgi ielogoties un komentārus uzrakstīt.
  Tādēļ esi stipra Latvijas valdība, prezident, un visa pozitīvi domājošā tauta! Un esat visi uzmanīgi, jo, tuvojoties vēlēšanām mēs piedzīvosim vēl daudzu akmeņu mešanu to virzienā, kuri strādā no sirds.

 9. Pat apmierināts NEDRĪKST būt, kur nu vēl lepns par savām izdarībām! TU KRETĪN ŅIRGĀJIES PAR TAUTU!! Kāds tautai no tā labums ka kaut kādi IKP ir 1.9 vai 8.6 ja 70% dzīvo nabadzībā vai uz tās robežas. Jā pie lielveikaliem ir cilvēku pūļi, tapēc, ka mazie veikali ir izputējuši un vienīgais par ko cilvēks vēl priecājas ir ka var ieiet tajā lielveikalā kko nopirkt un klapu samaksāt par mitekli, kuram nodokļi ir KOSMOSS! Kāda jēga no tiem 2% aizsardzībai, ja tie KARA draudi, reāli ir tikai valdības debīlajās galvās, kuras cenšas ieskaidrot parastajai tautai, ka krīze esot tautai galvās un tas, ka Jūs no palikušās naudiņas, ko atstājāt lielveikalā (samaksājot piekto daļu valstij PVN) un uzpūstos komunālos, nevarat samaksāt par mācībām, medicīnu, zālēm, tiek pasniegts kā nodokļu nemaksāšana, bet vēlme saņemt visus labumus gan ir! ABSURDS!

 10. Pat apmierināts NEDRĪKST būt, kur nu vēl lepns par savām izdarībām! TU KRETĪN ŅIRGĀJIES PAR TAUTU!! Kāds tautai no tā labums ka kaut kādi IKP ir 1.9 vai 8.6 ja 70% dzīvo nabadzībā vai uz tās robežas. Jā pie lielveikaliem ir cilvēku pūļi, tapēc, ka mazie veikali ir izputējuši un vienīgais par ko cilvēks vēl priecājas ir ka var ieiet tajā lielveikalā kko nopirkt un klapu samaksāt par mitekli, kuram nodokļi ir KOSMOSS! Kāda jēga no tiem 2% aizsardzībai, ja tie KARA draudi, reāli ir tikai valdības debīlajās galvās, kuras cenšas ieskaidrot parastajai tautai, ka krīze esot tautai galvās un tas, ka Jūs no palikušās naudiņas, ko atstājāt lielveikalā (samaksājot piekto daļu valstij PVN) un uzpūstos komunālos, nevarat samaksāt par mācībām, medicīnu, zālēm, tiek pasniegts kā nodokļu nemaksāšana, bet vēlme saņemt visus labumus gan ir! ABSURDS! Kā vispār drīkst iekasēt nodokli no ienākumiem, kas ir mazāki par 300-400 eiro??? Bet nē uztaisa tādu diferencēto IIN aprēķināšanu, ka pat speciālists netiek gudrs ar tā aprēķināšanu. Arī mana grāmatvede katram no 56 darbiniekiem to rēķina ar kalkulatoru, nevis ekselī kā bija agrāk. Tas pats ar OIK! Memļaki! aizbildinās ar agrāk pieņemtajiem likumiem, kurus ir kā nevarot grozīt un likvidēt to OIK kā sugu, bet nē grozījumus DRĪKST pieņemt tikai un vienīgi lai visu sarežģītu, nabags lai ir vēl nabagāks, bet turīgais ir neaizskaramais. Tas pats ar LB pezidentu! Tikai gļēvuļi var šādi stostīties, nevis reāli valdības vīri! Redziet nevarot viņu atlaist! HA HA HA!!! Zin ko Kučinski, viens tāds “Nasing Spešl” jau bija! Tu ej tieši viņa pēdās ar visu savu politisko spēku, kas jau faktiski ir tāds pats līķis kā Vienotība un tās priekšgājēji! Nē, tauta nesacelsies, jo ļaunākais kas varēja notikt jau ir aiz muguras! Nu jau domājošākā un čaklākā tautas daļa ir akumulējusies un silda citu valstu ekonomikas, žēl, ka palikušie nobalsos par Saskaņu un ar valsti turpināsies tāds pats marazms ka Rīgā ar nanoūdeņiem, nejēgā dārgiem tiltu (kapu tramvajiem) projektiem, nekad nepietiekošām biļešu cenām sab. transportā, pat dubultā paceļot, dotācijās prasa vēl vairāk utt, līdz pašreizējā valdība būs uzlikusi treknu punktu tām valdībām, kas visu sāka izputināt jau kopš 2005 gada, kad ļāva veidoties NĪ burbulim, no kura uzpūstajām cenām nodokļus VĒL ŠODIEN pilsoņi nevar samaksāt, ļāva bankām izsniegt (uzspiest) tautai kredītus, tāpat kā Zviedrijā tas bija ’90-to sākumā ar to starpību, ka Zviedri pieņēma nolikto atslēgu likumu un bankas sūkāja ledu, bet latvju parādnieks pameta valsti, jo te valdības rīcība izdzina viņu trimdā, deklamējot, ka paši vainīgi, ka ņēma un nespēja atdot! Bet vai pie tādas situācijas vispār bija iespējams atdot???!!! Piedevām TIEŠI tāds precedents jau nupat, ar dažu gadu starpību (Zviedri no NĪ burbuļa krīzes atguvās ap 2000 gadu, bankām ciešot zaudējumus, bet nezaudējot iedzīvotājus un to labklājību) bija noticis kaimiņvalstī, taču mūsu debiloīdi par muļķiem nosauca aizņēmējus, kas uķērās uz GUDRO un jau pieredzi un zaudējumus guvušo aizdevēju reklāmām, ka jādzīvo ir šodien, tas nekas, ka uz parāda! Tā tik turpināt! Un tauta TO novērtēs, Kučinski!

 11. Pretīgi klausīties . Ja visu noveļ uz čekas sastrādāto un premjers raksta čekai atskaiti, tad viss ir ok.

 12. Pat apmierināts NEDRĪKST būt, kur nu vēl lepns par savām izdarībām! TU KRETĪN ŅIRGĀJIES PAR TAUTU!! Kāds tautai no tā labums ka kaut kādi IKP ir 1.9 vai 8.6 ja 70% dzīvo nabadzībā vai uz tās robežas. Jā pie lielveikaliem ir cilvēku pūļi, tapēc, ka mazie veikali ir izputējuši un vienīgais par ko cilvēks vēl priecājas ir ka var ieiet tajā lielveikalā kko nopirkt un klapu samaksāt par mitekli, kuram nodokļi ir KOSMOSS! Kāda jēga no tiem 2% aizsardzībai, ja tie KARA draudi, reāli ir tikai valdības debīlajās galvās, kuras cenšas ieskaidrot parastajai tautai, ka krīze esot tautai galvās un tas, ka Jūs no palikušās naudiņas, ko atstājāt lielveikalā (samaksājot piekto daļu valstij PVN) un uzpūstos komunālos, nevarat samaksāt par mācībām, medicīnu, zālēm, tiek pasniegts kā nodokļu nemaksāšana, bet vēlme saņemt visus labumus gan ir! ABSURDS! Kā vispār drīkst iekasēt nodokli no ienākumiem, kas ir mazāki par 300-400 eiro??? Bet nē uztaisa tādu diferencēto IIN aprēķināšanu, ka pat speciālists netiek gudrs ar tā aprēķināšanu. Arī mana grāmatvede katram no 56 darbiniekiem to rēķina ar kalkulatoru, nevis ekselī kā bija agrāk. Tas pats ar OIK! Memļaki! aizbildinās ar agrāk pieņemtajiem likumiem, kurus ir kā nevarot grozīt un likvidēt to OIK kā sugu, bet nē grozījumus DRĪKST pieņemt tikai un vienīgi lai visu sarežģītu, nabags lai ir vēl nabagāks, bet turīgais ir neaizskaramais. Tas pats ar LB pezidentu! Tikai gļēvuļi var šādi stostīties, nevis reāli valdības vīri! Redziet nevarot viņu atlaist! HA HA HA!!! Zin ko Kučinski, viens tāds “Nasing Spešl” jau bija! Tu ej tieši viņa pēdās ar visu savu politisko spēku, kas jau faktiski ir tāds pats līķis kā Vienotība un tās priekšgājēji! Nē, tauta nesacelsies, jo ļaunākais kas varēja notikt jau ir aiz muguras! Nu jau domājošākā un čaklākā tautas daļa ir akumulējusies un silda citu valstu ekonomikas, žēl, ka palikušie nobalsos par Saskaņu un ar valsti turpināsies tāds pats marazms ka Rīgā ar nanoūdeņiem, nejēgā dārgiem tiltu (kapu tramvajiem) projektiem, nekad nepietiekošām biļešu cenām sab. transportā, pat dubultā paceļot, dotācijās prasa vēl vairāk utt, līdz pašreizējā valdība būs uzlikusi treknu punktu tām valdībām, kas visu sāka izputināt jau kopš 2005 gada, kad ļāva veidoties NĪ burbulim, no kura uzpūstajām cenām nodokļus VĒL ŠODIEN pilsoņi nevar samaksāt, ļāva bankām izsniegt (uzspiest) tautai kredītus, tāpat kā Zviedrijā tas bija ’90-to sākumā ar to starpību, ka Zviedri pieņēma nolikto atslēgu likumu un bankas sūkāja ledu, bet latvju parādnieks pameta valsti, jo te valdības rīcība izdzina viņu trimdā, deklamējot, ka paši vainīgi, ka ņēma un nespēja atdot! Bet vai pie tādas situācijas vispār bija iespējams atdot???!!! Piedevām TIEŠI tāds precedents jau nupat, ar dažu gadu starpību (Zviedri no NĪ burbuļa krīzes atguvās ap 2000 gadu, bankām ciešot zaudējumus, bet nezaudējot iedzīvotājus un to labklājību) bija noticis kaimiņvalstī, taču mūsu debiloīdi par muļķiem nosauca aizņēmējus, kas uķērās uz GUDRO un jau pieredzi un zaudējumus guvušo aizdevēju reklāmām, ka jādzīvo ir šodien, tas nekas, ka uz parāda! Tā tik turpināt! Un tauta TO novērtēs, Kučinski!

 13. kurš gan asti cels? Skat. dižos sasniegumus visus pēc kārtas pārraugāmās sfērās- VM, FM, SM…. Absurds!

 14. VAI VISPAR PEC VISA SITA NAV JAATKAPJAS SAI VALDIBAI….?????

 15. Rakstam zīmīgs virsraksts:” Premjers lepns par paveikto”. Bet vai jūs zināt, ko nozīmē vārds “lepns” vai
  “lepnība”? Ja čigāns par kādu cilvēku domā negatīvi, viņš saka: “Kaut tu lepns paliktu!”. Lepnība izpaužas kā pārmērīga savas personas nozīmīguma izcelšana, kad cilvēks savā rīcībā un runās pārņemts vienīgi pats ar sevi. Viņš ir apskurbis no savas personības svarīguma, jo tikai viņš pats sev ir pasaules centrs. Kristīgā reliģijā lepnība ir galvenais grēks, bet ekskomunistiem tas ir galvenais atribūts, ar kuru var sludināt savu pārākumu pār citiem un lielīties ar panākumiem.

 16. Plaisa starp kungiem un tautu ir tik leila kā klusais okeans.

 17. Mazliet pārsteidzies ar sevis lielīšanu un slavināšanu.
  Darbi nevis vārdi runā par cilvēku. Ministra kungam vēl dikti jāpacenšās.

 18. Viss ir Štokos! Tauta pastalās,dzīvo zem nabadzības sliekšņa,valdība mētājas ar miljoniem! Viss ir OK!
  Plānprātiņš!!!

 19. man gan liekas ka nav viss tā kārtībā , kā sapņo ministru prezidents

 20. Alo. Kur šeit demokrātija, kāpēc nepublisko manu komentāru?

 21. Mans tautieti Latvieti! Kur Tu redzi ,ka viss ir kārtībā? Vienīgi Tavā kontā! Pārējai sabiedrībai nekas nav kārtībā. Valts uzraugi, NEKO neuzrauga, jūs stulbie pamuļķi, vairāk kā trešā daļa Latvijas uzņēmumi maksā algas aploksnēs un strādā bez līgumiem. Es nezinu, vai tauki jūsu galvās galerējās vai kas cits, bet no kārtības Latvijā ir ļoti tālu. Sūda bankās valda naudu mazgātāji un pārējas uzraugu biedrības piever acis…
  Jūs nodarbojaties ar demagoģiju un klaju mūldēšanu. Reizēm man kauns un rūgtums, ka esmu Latvietis..
  Ja Čakste, Ūlmanis šito visu redzētu, viņi nožēloti ,ka centās šo vietu darīt brīvu…

 22. …Cigāniem ir tāds lāsts-kaut tu lepns paliktu…bet ir ar ko!!!droši.ka vēl daži simti ir aizbraukuši….alga sev un kolēģiem pielikta…tūliņ specvienības pa novadiem saliks,nu varēs raust vairāk.

 23. Lepns par paveikto? Izgāzusies nodokļu reforma, OIK, banku problēma, kukuļu izspiešana, bet šis lepns!

 24. Samainies ar kāda pensionāra pensiju un pamēģini izdzīvot ,un tad saki ka viss ir kārtībā 😀

  • tur Bondaram iet ar to 430 eiro algu?Varēja jau padalīties ar pašreizējo pieredzi,varbūt tad visi ,kuri arī saņem 430 varētu saprast kā ar to var izdzīvot.

 25. Draugi, nāciet palīgā: esam d...ā galīgā! Atbildēt

  Mārim gļuki …

Draugiem Facebook Twitter Google+