×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
5. decembris, 2012
Drukāt

Premjers liek Ķīlim sasparoties

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis ir vainojams pie tā, ka augstākās izglītības jomā sakrājušies daudzi nepadarīti darbi, tomēr valdības vadītājs Valdis Dombrov-skis cer, ka ministrs sasparosies un turpmāk ar darbiem tiks galā labāk.


Tāda bija galvenā doma, ko pēc tikšanās ar Rektoru padomes, Augstākās izglītības padomes un Studentu apvienības pārstāvjiem vakar pauda Ministru prezidents. Augstākās izglītības padome (AIP) jau aicinājusi pašu premjeru uzņemties atbildību par augstākās izglītības jomu. V. Dombrovskis gan vakar norādīja, ka viņš no izglītības ministra jau pārņēmis sporta padomes vadību, bet augstākās izglītības joma ir pārāk apjomīga, lai arī tās pārraudzību uzņemtos premjers, un katram ministram tomēr pašam būtu jātiek galā ar savu nozari. Jautāts par R. Ķīļa piemērotību izglītības ministra amatam, premjers atbildēja, ka saukļu vietā vēlas redzēt praktisku darbību.

V. Dombrovskis sacīja, ka ministram būtu jānodala aktuālie paveicamie darbi no reformām. Pēc viņa izteikumiem var noprast – tā dēļ, ka kavējas reformu plāns un virzība, nevajadzētu kavēties tādiem aktuāliem darbiem kā studiju virzienu akreditēšana – ja tas netiks paveikts līdz pavasarim, studenti studēs neakreditētās studiju programmās –, studiju programmu licencēšanas noteikumu pieņemšana – to trūkuma dēļ šobrīd nav iespējams atvērt nevienu jaunu studiju programmu – un valsts apmaksāto studiju vietu sadali nākamajam gadam. V. Dombrovskis pārmeta, piemēram, ka nav apstiprināta studiju virzienu akreditācijas komisija, kaut gan visi tās locekļi esot izvirzīti. R. Ķīlis pats šobrīd ir slims, taču viņa padomnieks Reinis Tukišs vakar apgalvoja, ka ministram sniegta melīga informācija. Proti, visi kandidāti vēl nemaz nav izvirzīti. “Premjers, nepārbaudot informāciju, izsaka pārmetumus,” sašutis bija R. Tukišs. “Tas nav pieņemami, un ministrs izvērtēs tālāko rīcību!”

R. Ķīlis esot sašutis par premjera paziņojumu arī tāpēc, ka iepriekš V. Dombrovskis neesot izteicis nekādu neapmierinātību ar ministra darbu.

Premjeram vakar bija ko teikt arī par ministra solītajām reformām augstākajā izglītībā – viņš kārtējo reizi atgādināja, ka vajadzīgs skaidrs reformu plāns, pēc kura virzīties. Ministrs jau rudens sākumā solīja uzrakstīt “birokrātisko plānu”, bet tāda joprojām nav.

Premjera pārstāvis Mārtiņš Panke sacīja, ka tikšanās laikā premjers devis uzdevumus arī augstākās izglītības jomas pārstāvjiem. Viņiem būtu jāpiedāvā savs skatījums, kā novērst studiju programmu dublēšanos, samazināt augstskolu skaitu, uzlabot studiju konkurētspēju. Arī Rektoru padomes priekšsēdētājs un Daugavpils Universitātes rektors Arvīds Barševskis atzina, ka pa kādam akmenim redz nozares lauciņā, taču piebilda, ka augstskolas jau strādā pie studiju programmu uzlabošanas, bet nekvalitatīvākās pro-grammas tiek slēgtas.

Premjers norādīja arī, ka jau pirms mēneša koalīcijas padome vienojās, ka jāveido darba grupa, kurā spriedīs par pārmaiņām augstākajā izglītībā. Katra partija pārstāvjus šai grupai izvirzījusi, taču joprojām nav notikusi neviena sēde. Kāpēc tā? R. Tukišs skaidro – bijuši svarīgāki darbi, turklāt koalīcijas padome nemaz neesot pateikusi, kam tieši šādas sēdes jāorganizē.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+