Mobilā versija
Brīdinājums -0.3°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
16. augusts, 2016
Drukāt

Policistu algām pagaidām rod pusi naudas. Gaidāma ārkārtas sēde par budžetu (1)

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Papildināta.
Nākamā gada valsts budžeta veidošanā rasta papildu nauda policistu algām, rindu mazināšanai veselības aprūpē, kā arī tiesu sistēmu darbinieku atalgojumam, otrdien pēc valdības sēdes žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis.

Viņš norādīja, ka valdība sēdē otrdien sprieda par priekšlikumiem valsts budžeta ieņēmumiem un izdevumiem 2017.gadam un ietvaram 2017. līdz 2019.gadam, kā arī par ministriju jaunajām politikas iniciatīvām un optimizācijas pasākumiem 2017., 2018. un 2019.gadam.

Pēc premjera paustā, patlaban panākta pilnīga vienošanās par atbalstu reformām izglītībā un veselības sistēmā, turklāt rasta iespēja vēl papildu trīs miljonu eiro novirzīšanai rindu mazināšanai veselības aprūpē, tādējādi papildu finansējums nākamgad šim mērķim veidos kopumā 10 miljonus eiro.

Tāpat viņš pastāstīja, ka patlaban atrastā puse no nepieciešamās summas policistu algām jeb 13 miljoni eiro, bet vēl jāveic mājasdarbi par to, kā atalgojuma reformu nozarē pabeigt līdz galam.

Savukārt, skatot neatkarīgo institūciju pieteikumus, papildu līdzekļi piešķirti Latvijas Televīzijai un Latvijas Radio, kā arī tiesu sistēmas darbinieku atalgojumam.

Kučinskis pastāstīja, ka ceturtdien, 18.augustā, gaidāma valdības ārkārtas sēde par budžetu.

Vēl nav risinājuma jautājumam par minimālās algas palielināšanu no nākamā gada, kā arī saistībā ar solidaritātes nodokli. Šos jautājumus trešdien, 17.augustā, premjers plāno pārrunāt ar Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Ekonomikas un Labklājības ministrijas pārstāvjiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. 2009.gada 9.jūnija valdības ārkārtas sēdē,ar sociālo partneru un Valsts prezidenta piedalīšanos tika nolemts ar nākamo gadu pilnībā pāriet uz progresīvo ienākuma nodokli,bet gadu iepriekš-samazināt valdību līdz 11 ministrijām,tās apvienojot.

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+