Latvijā
Sabiedrība

Premjers: Pēc Zolitūdes traģēdijas ar būvniecību esam iebraukuši otrā grāvī 16

Foto LETA

Pēc 2013.gadā notikušās Zolitūdes traģēdijas jaunu objektu būvniecība Latvijā ir kļuvusi pārāk sarežģīta, un tas bremzē ekonomisko attīstību, otrdien Latvijas Televīzijas raidījumā “Viens pret vienu” sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

“Pēc Zolitūdes [traģēdijas] esam iebraukuši otrā grāvī, pagarinot [būvniecības] procesu no idejas līdz izpildījumam par kādiem diviem gadiem,” sacīja premjers.

Par šo tēmu viņš sāka runāt kontekstā ar darbavietu un pieejamo dzīvesvietu disproporciju. Pēc valdības vadītāja teiktā, piemēram, Rīgas apkārtnē ir ļoti daudz darbavietu, taču dzīvokļu īres cenas lielākoties pārsniedz cilvēku maksātspēju. Lai šo problēmu risinātu, būtu jāceļ jaunas dzīvojamās mājas, taču bažās par Zolitūdes traģēdijai līdzīgas nelaimes iespējamu atkārtošanos regulējums būvniecības nozarē ir kļuvis tik smagnējs, ka būvnieki nespēj pienācīgi tikt galā ar visām prasībām, skaidroja premjers.

Valdības vadītājs atzīmēja, ka vairākas pašvaldības, piemēram Smiltenes novads, Jelgava un Valmiera, pašas iesaistās māju būvēšanā, lai darbaspēkam būtu, kur dzīvot, taču ilgtermiņā šādai situācijai nevajadzētu turpināties. “Tas tā var būt sākumā, bet diez vai tai būtu jābūt normai, jo mums ir arī privātais sektors, kas tikpat labi to varētu izdarīt,” norādīja Kučinskis.

Pēc viņa teiktā, ar minētās problēmas risināšanu nedrīkst kavēties. “Tas ir nākamā gada jautājums. Programma būtu jāizstrādā,” apliecināja valdības vadītājs.

LA.lv