Uncategorized

Premjers pieļauj neapliekamā minimuma palielināšanu 0

Lai gan diskusijas par šo jautājumu šovasar vēl tikai gaidāmas, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) par prioritāti izvirzījis ar nodokļiem neapliekamā ienākumu minimuma palielināšanu no nākamā gada.

Premjers šodien žurnālistiem sacīja, ka līdz gada vidum ministrijas sagatavos savu redzējumu par nodokļa sloga samazinājumu. Dombrovskim personīgi prioritāra šķietot neapliekamā minimuma palielināšana, tomēr varot vērtēt arī pakāpenisku iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmes samazinājumu, tuvojoties Igaunijas līmenim.

Dombrovskis norādīja, ka krīzes laikā valdība atvieglojumus centusies saglabāt, bet nepaliekamais minimums tika samazināts, tāpēc par šo pozīciju diskusijas varētu notikt primāri.

Patlaban neapliekamais minimums Latvijā ir 45 lati.

Kā ziņots, arī finanšu ministrs Andris Vilks (V) uzskata, ka nepieciešams dubultot neapliekamo minimumu un atvieglojumus par apgādājamiem. Turklāt šīs izmaiņas būtu nepieciešams iekļaut jau nākamā gada budžetā, un tas prasītu aptuveni 100 miljonus latu.

Kā ziņots, jau nākamgad valsts budžetā varētu tik iekļauts nodokļu sloga samazinājums darbaspēkam, iepriekš preses konferencē par valdības pirmo 100 darba dienu veikumu sacīja ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts.

Viens no viņa darba mērķiem būšot nodokļu sloga samazināšana darbaspēkam, un pirmajiem soļiem šajā virzienā jābūt jau 2013.gada valsts budžetā, bet kopumā trīs gadu laikā nodokļu slogs darbaspēkam būšot jāsamazina par 9%.

LA.lv