×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
11. jūlijs, 2016
Drukāt

Dienu pirms balsojuma valdībā nav vienprātības par bēgļu uzturnaudu (10)

Foto - LETAFoto - LETA

Dienu pirms balsojumu par uzturnaudu patvēruma meklētājiem, ko rosināts paaugstināt līdz trim eiro dienā, koalīcijā pirmdien nav nonākts pie kopīgas nostājas.

Premjers Māris Kučinskis (ZZS) pirmdien sacīja, ka nevēlas, lai sociālās grupas tiktu pretnostatītas, taču minēja, ka Vjetnamas bēgļu ēdināšana valstij izmaksā virs pieciem eiro dienā, savukārt cietumnieka uzturēšana – vairāk nekā septiņus eiro dienā, liekot noprast, ka atbalstīs uzturnaudas paaugstināšanu no 2,15 eiro līdz 3 eiro dienā.

Tāpat viņš uzsvera, ka otrdienas valdības sēdē šis jautājums tiks skatīts, taču vēl noritēs diskusijas, kur visiem ministriem būs dota iespēja paust savu viedokli. Otrdienas sēdē arī Iekšlietu ministrijas pārstāvji atkārtoti skaidros, kāpēc uzturnaudas paaugstināšana ir nepieciešama.

Nacionālās apvienības (NA) līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš uzsvēra, ka politiskā spēka pozīcija nav mainījusies – Latvijā ir daudzas sociālās grupas, kurām jāiztiek ar mazākiem līdzekļiem, tāpēc, viņaprāt, nav taisnīgi palielināt uzturnaudas apjomu.

“Protams, ir rekomendācijas par uzturnaudas paaugstināšanu, taču šādas pašas rekomendācijas no šīm pašām institūcijām varētu atrast arī par citām sociālajām grupām,” sacīja Bērziņš.

Šobrīd pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā ievietotajiem patvēruma meklētājiem uztura un dienasnauda noteikta 2,15 eiro apmērā.

Noteikumu projektā norādīts, ka Valsts robežsardze organizē patvēruma meklētāju ēdināšanu, piegādājot gatavas porcijas, kas vidēji izmaksā 5,15 eiro dienā, savukārt PMLP patvēruma meklētājam izmaksā naudas līdzekļus 2,15 eiro apmērā dienā, kas paredzēti ne tikai uzturam, bet arī higiēnas un pirmās nepieciešamības preču iegādei.

Taču, veicot cenu analīzi trīs Latvijas lielveikalos un Ropažu novada, Mucenieku veikalā, secināts, ka vidēji pieaugušai personai dienas uztura normas nodrošināšanai nepieciešami 2,69 eiro dienā. Tāpat pie šīs summas paredzēts piešķirt dienasnaudu 0,31 eiro apmērā. Mēnesī tie būtu 8,68 eiro, ko persona pēc saviem ieskatiem varēs tērēt vajadzībām, kas netiktu segtas no PMLP vai Eiropas Savienības fondu projektos pieejamajiem finanšu līdzekļiem.

Plānots, ka jauniem noteikumiem jābūt spēkā šā gada 20.jūlijā.

Jau ziņots, ka valdība uz nedēļu atlika šā jautājuma skatīšanu, jo NA bija iebildumi. Pēc valdības sēdes, kurā jautājums tika atlikts, Kučinskis izteicās, ka par spīti NA iebildumiem, uzturnaudas apjoms patvēruma meklētājiem tiks palielināts.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Septiņi eiro noziedzniekiem,pieci eiro vjetnamiešiem un labi ja divi eiro dienā pensionāriem!

 2. Kad tiks paaugstināta minimālā pensija?

 3. Esmu sajūsmā!!! LV pensionāriem, kas LV strādājuši visu mūžu, valsts ietur 20% no pensijas un dienā jaiztiek ar pāris Eiro, tur arī zāles. Bēgļiem būs 8,15 Eiro dienā (245 mēnesī) neko nedodot LV, mītne, medicīna par brīvu. Uz kurieni man jāizbrauc, lai es LV varētu atgriezties kā bēglis? Atbildi Kučinska kungs!

 4. Jā pensionāram ar šo ,,nāves pabalstu,, nāksies gatavot virvīti lai izbeigtu šīs mokas , ar divām pensijām vēl varam iztikt trīs nedēļas , ceturtā atslodze , zāles nav par ko nopirkt pie ārsta neejam, veikalā tikai trīsreiz atjaunināto nocenoto , ja viens no diviem nobeidzas , otram brīvprātīgi jāaiziet jo izvilkt nevarēs , vai par to mēs sapņojām barikādēs pie ugunskura ?….

 5. Pretigi pat lasiiit sho idiotismu,striidas par 0,85 centiem…kur paliek miljoni,jusuu riikles?

 6. Nu tad,iedodiet shitiem 500 eiro,..,un buus miers,..!

 7. Nu gan lupatlaši ,strīdās par nieka 85 euro centiem,bet laiž gar ausīm miljonos mērāmas summas ,kuras VID ierēdņu taupīgās mātes atstāja dēliem mantojumā.

 8. KAS KAIŠ LA, KA DZĒŠ ĀRĀ KOMENTĀRU!??????????????????????????????????????????????????????????????

 9. PREMJERAM IMIGRANTI MĪĻĀKI PAR SAVAS VALSTS ĻAUDĪM!??????? KO TU PADARĪSI VISUVARENAM, TAS DARA KĀ GRIB, BET MUMS JĀIZTIEK NO ATMESTAJIEM GRAŠIEM UN + VĒL VISI MAKSĀJUMI…. MUMS JĀDZĪVO PĒC VIŅA DOMĀM AR GRAŠIEM PIE DVĒSELES UN NAV JĀPĪKST!!! PALDIES NA PAR AIZSTĀVĪBU, LAI GAN PREMJERS DARĪS PA SPĪTI NA IEBILDUMIEM…. IR VĒRTS PADOMĀT, VAI AR KURLIEM TURPMĀK RĒĶINĀTIES VĒLĒŠANĀS… BIJU IEDOMĀJIES, KA KUČINSKIS IR DOMĀJOŠS…………..

 10. Topošā pensionāre Atbildēt

  Latvijā minimālās pensijas nav celtas 10 gadus! Ja Latvijas iedzīvotājs nostrādājis 20 gadus – pensija 70,43 eiro,ja darba stāžs no 21gada līdz 30 gadiem – 83,24 eiro, ja darba stāžs no 31 gada līdz 40 gadiem – 96,05 eiro. Cik liela dienasnauda iznāk pensionāram?

Draugiem Facebook Twitter Google+