×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
10. augusts, 2016
Drukāt

Kučinskis: rīkojos emocionāli un pievīla avoti (12)

Foto - LETAFoto - LETA

Ministru prezidents Māris Kučinskis

Papildināta ar jaunāko informāciju – Kučinska komentāru.

Amatpersonas šodien skaidro vakardienas skaļos paziņojumus par Valsts Ieņēmumu dienesta (VID) vadītāja amata pretendentes Ingas Koļegovas brāli. Pēc premjera sacītā secināms, ka par uzņēmuma kravu veikta plānveida pārbaude, bet finanšu ministre saka – tā bija informācijas kļūda.

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) vakardien paziņoja, ka ir aizturēta VID vadītāja amata pretendentes brāļa automašīna. Viņš to uzskatīja kā pierādījumu, kas apliecina viņa rīcībā esošo informāciju par VID shēmām un struktūrām, kuras nevēlas vadītāju, kas mainītu iestādi. VID savukārt otrdienas vakarā noliedza informāciju par Koļegovas brālim Imantam Zudānam piederošā uzņēmuma “Molport” kravas aizturēšanu.

Kučinskis: rīkojos emocionāli 

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) atzīst, ka ir pieļāvis kļūdu, nepārbaudot informācijas avotu sniegto informāciju par Koļegovas brāļa automašīnas iespējamo aizturēšanu. Viņš solīja, ka turpmāk šāda emocionāla rīcība izpaliks. “Kā redzams, šodien vairs neesmu tik emocionāls. Visam ir jānostājas savās vietās, valdība ir stabila, un mēs šos jautājumus risināsim bez emocijām,” teica valdības vadītājs.

Tāpat viņš atzina – ja vakar virsroku nebūtu ņēmušas emocijas, viņš uzreiz būtu pārbaudījis šo vairāku avotu sniegto informāciju. Vienlaikus valdības vadītājs piebilda, ka neesot dūmu bez uguns.
“Informācija bija, bet emocijas visiem acīmredzot ir sakāpinātas. Diemžēl neesmu pārbaudījis savus avotus,” noteica Kučinskis.

Premjers skaidro paziņojumu par Koļegovas brāli. Izrādās – plānveida pārbaude

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amata kandidātes Ingas Koļegovas brāļa uzņēmuma krava pārbaudīta plānveida kārtībā, šādu informāciju premjers saņēmis no VID.

Premjera preses sekretārs Andrejs Vaivars šodien vēsta, ka runa ir par plānveida pārbaudēm, sīkāk neskaidrojot iepriekšējaos izteikumus par aizturēšanu.

“Ministru prezidents Māris Kučinskis ir saņēmis skaidrojumu no Valsts ieņēmumu dienesta, ka šā dienesta darbinieki lidostā “Rīga” tiešām ir aizturējuši VID ģenerāldirektores Ingas Koļegovas brāļa Imanta Zudāna pārstāvētajam uzņēmumam “Molport” sūtītu kravu. VID premjeru ir informējis, ka šajā gadījumā runa ir par plānveida pārbaudēm attiecībā uz kravām, kas ienāk Latvijā,” portālam sacīja Vaivars.

Reizniece-Ozola: tā bija informācijas kļūda

Ziņa par to, ka uz Latvijas robežas aizturēta Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amata pretendentes Ingas Koļegovas brāļa automašīna, bija “informācijas kļūda”, tā savukārt aģentūrai LETA atzina finanšu ministre Dana Reiznece-Ozola (ZZS).

Ministre minēto ziņu nosauca par “informācijas kļūdu”, jo sākotnēji izskanēja versija, ka aizturēta Koļegovas brāļa pārstāvētā uzņēmuma automašīna.

Reiznieces-Ozolas rīcībā joprojām neesot detalizētākas informācijas par notikušo, tāpēc viņa no plašākiem komentāriem atturējās.

“Vienotības” iebildumu dēļ vakar valdība uz nedēļu pārcēla jautājumu par Ingas Koļegovas apstiprināšanu VID vadītāja amatā. Viņu amatam izvirzīja finanšu ministre.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Vai Kučinskis kļūdījās savos izteicienos vai arī pildīja kāda pasūtījumu? Pārāk aizdomīgas ir tās finanšu ministres pūles par katru cenu dabūt šo Koļegovu pie VID stūres! Kad politiskās partijas izteica vēlmi tuvāk iepazīties ar kandidāti, Ozolas izteicieni bija diezgan ironiski. Tā kā valdībā uzreiz neizdevās Koļegovu apstiprināt, arī Kučinskis “uzvārījās”. Bet Brigmanis izteicās, ka pēc nedēļas Koļegovu vienalga apstiprinās. Tas viss norāda, ka šis vadošais trio no ZZS ir būtiski ieinteresēts dabūt šo personu pie VID stūres. Neskatoties uz kļūdām deklarācijā, ekspertu un juristu lielo izbrīnu par 1miljona eiro dāvināšanu brālim dividenžu veidā! Neviļus nāk prātā Ventspils gadījums, kad Lembergs arī saņēma īpašu dāvinājumu no kādas nepazīstamas tantiņas. Jā, Latvijā dzīvo ļoti nesavtīgi un dāsni cilvēki…

 2. Nu kāds jau bija konkrēts cilvēks, kas šo kļūdaino informāciju piespēlēja. Vai arī otrādi – nekādas kļūdas nebija, vienkārši par traku izrunājās un tagad mēģina saslaucīt izlieto

 3. Skaidrs, ka notiek grupu interešu cīņa par ietekmi VIDā. Un finanšu ministre Reizniece-Ozola to putru
  arī ievārīja, bīdot Koļegovu bez konkursa. ZZS nu taisnojas(KUčINSKIS:”NEPāRBAUDīJU ziņas, biju emocionāls”), bet Brigmanis teica, ka Koļegovu vienalga iecelšot pēc nedēļas. Pašpārliecināts! Lielas ES naudas apgrozās arī finanšu ministres vīra vadītajā aģentūrā. Vai tur kāds ko pārbauda?

 4. Kučinski, premjers nedrīkst būt emocionāls, bet, ja pildi puzes karļika norādes, tad saki uzreiz!!!

 5. Tā rīkojās mafija kura sūdzas krusttēvam Kučinskim. Līdz ar to Kučinskis apliecināja un parādīja visai sabiedrībai kā jārīkojas ja bēdās iekļuvuši darboņi kuri nemaksā nodokļus.

 6. Tā arī nesapratu – aizturēta, nav aozturēta, bet veikta kārtējā pārbaude…
  Vai pārbaudes tagad veic bez aizturēšanas, mašīnai pa šoseju joņojot ???

 7. Šodienas ” stabilitātes garantam” švaki avoti. Arī Reizniecei jāatvainojas par baumu tiražēšanu!
  Kā lai tādiem turpmāk tic?

 8. Es nedzirdēju. Kucinska atvainošanos Vienotības ministriem un VID darbiniekiem tikai murminasanu par emocijām .

 9. čista interesanti Atbildēt

  Mīlīši – kā jums var uzticēt valsti, ja pat ar klačām galā netiekat?

 10. Melu augstākais līmenis: tā muld, ka pats sāk ticēt..
  Nav vietas tādai “valdībai” – jātriec ratā visi.
  Ja Vējonis būtu godavīrs un cīnītājs, sen jau būtu atlaidis šo vājprāta Saeimu…

 11. Tautas partija rūdījums – melo līdz pats sāk ticēt!

 12. Un kā pēc faktu noskaidrošanas izskatās MP Kučinska un FM Reiznieces-Ozolas paziņojumi par astoņkāja uzbrukumu potenciālās VID vadītājas ģimenei?

  Profesionāļi??? Kučinskis ir politikā nu ļooooti ilgi…
  Manuprāt šo fenomenu vajadzētu izanalizēt, lai beidzot UZLABOTU POLITISKO KULTŪRU Latvijā.
  Varbūt kkādi apmācību kursi politiskajām partijām jāpiedāvā… :)))

Draugiem Facebook Twitter Google+