×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
22. marts, 2016
Drukāt

Premjers sola atbalstu Mucenieku iedzīvotājiem (8)

Timura Subhankulova fotoTimura Subhankulova foto

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) pēc otrdien pieņemtā valdības lēmuma piešķirt nacionālo interešu objekta statusu Aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centram “Mucenieki”, preses konferencē solīja atbalstu Mucenieku iedzīvotājiem.

Premjers uzsvēra, ka ir svarīgi, lai Mucenieku iedzīvotājiem dzīves stāvoklis un sajūtas nepasliktinās, tāpēc valdība pastiprināti pievērsīs uzmanību iespējām Ropažu iedzīvotājiem uzlabot dzīves apstākļus. Vienlaikus Kučinskis norādīja, ka šobrīd vairs nav bijis laika tālākām diskusijām.

Aģentūra BNS jau ziņoja, ka pretēji iedzīvotāju protestiem, kuri otrdien piedalījās valdības sēdē, Ministru kabinets otrdien noteica nacionālā interešu objekta statusu plānotājam aizturēto ārzemnieku centram Muceniekos, Ropažu novadā.

Pret balsoja tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (NA) un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (NA). Pārējie statusa piešķiršanu robežsardzei nepieciešamajai ēkai atbalstīja.

Uz valdības sēdi bija uzaicināti divu biedrību – “Ropažu novada kaimiņu sadarbība”, kā arī “Attīstības centrs “Mucenieki”” pārstāvji, kuri iebilda pret centra izveidi. Biedrību pārstāvji pirms valdības sēdes iesniedza priekšlikumu centru veidot Iekšlietu ministrijas īpašumos Rīgas centrā, kas izraisīja jautājumu no premjera Māra Kučinska (ZZS), vai tas ir domāts nopietni.

Iedzīvotāju pārstāvji ministriem pārmeta, ka informācija par projektu viņiem ir pieejama tikai pašiem to pieprasot. Tika uzsvērts, ka šādi lēmumi, kas ir pretēji iedzīvotāju vēlmēm, mazina sabiedrības uzticību valstij, kā arī tika uzdots jautājums, kāpēc nav iespējams šādu iestādi celt nomaļākā vietā, uzsverot, ka izmaksas šādā gadījumā būtiski nemainītos. Iekšlietu ministrijai tika pārmests par manipulāciju ar informāciju un tās pieejamību. Biedrību pārstāvji arī aicināja amatpersonas pašas ierasties Muceniekos, lai izvērtētu situāciju.

Rasnačs pauda neizpratni, kāpēc noraidīti Tieslietu ministrijas piedāvātie alternatīvie risinājumi, centru veidot Skrundā vai bijušajā Šķirotavas cietumā, uzsverot, ka Muceniekos šis centrs būs ļoti tuvu iedzīvotājiem.

Kā uzsvēra iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, nacionālā interešu objekta statuss jānosaka, lai nebūtu iespējams apstrīdēt vai pārsūdzēt centra būvniecībai izsniegtās būvatļaujas. Būvniecības likums noteic, ka nacionālā interešu objekta būvniecībai izdotas būvatļaujas apstrīdēšana vai pārsūdzēšana neaptur būvniecību. Tāpat Kozlovskis norādīja, ka ir saņemta Ropažu novada pašvaldības piekrišana objektam noteikt nacionālo interešu objekta statusu, gan arī, ka tieslietu ministrs pats agrāk esot bijis pret ierosinājumu šo centru veidot Skrundā.

Kučinskis pirms lēmuma pieņemšanas norādīja uz nepieciešamību atrast veidus, kā turpmāk īpaši atbalstīt Ropažu novada pašvaldību par to, ka viņu teritorijā tiks būvēts centrs.

Jau ziņots, ka Iekšlietu ministrija iepriekš norādījusi, ka robežsardzes aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centra Daugavpilī kapacitāte nav pietiekama, kā rezultātā trūkst speciāli pielāgotas izmitināšanas telpas pieaugošā nelegālo imigrantu apjoma izvietošanai. Jauna robežsardzes aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centra izbūve nepieciešama galvaspilsētas tuvumā, jo, pieņemot lēmumu par nelegālo imigrantu izraidīšanu, procedūra tiek īstenota no lidostas “Rīga”.

Tāpat jau vēstīts, ka Muceniekos, Ropažu novadā atrodas arī vienīgais Latvijā patvēruma meklētāju centrs, kurā personas uzturas līdz bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Valsts nodevēju bars, ne valdība. Vai nacionālajās interesēs ir šo noziedznieku-robežpārkāpēju iepludināšana Latvijā? Interesanti kā interesēs, konkrēti, tas ir ? Lai valdošā kliķe otkatus var saņemt, vai?

 2. VARBUT BEIDZOT MUMS JASAK DOMAT PAR VALDIBAS DEMISIJAS PIEPRASISANU ,IEVELET TADUS KAM RUP LATVIJA ,BET TADUS KAM RUP TIE TERORISTI IZSVITROT UN GALU GALA KAS TAS PAR PREMJERU ,VISI DZIVO ZALI TIKAI NO SOLIJUMIEM PATRIEKT TADUS .

 3. ar kuru galu "domā" ? . Atbildēt

  vislabākais atbalsts ir nolikvidēt to elementu
  novietni Muceniekos !!!
  .
  Baigās gan nacionālās intereses – savākt
  iekšā iespējamos teroristus !!!

  • apdraudējums acīmredzams ! Atbildēt

   Tās raudošās sievietes un bērni
   pēcāk var “apvienot ģimenes” un
   teroristi būs “oficiāli iekšā…
   Āfrikā vajag palīdzēt kam jāpalīdz,
   nevis jāvelk uz Eiropu !!!!

 4. Nacionālo interešu objekta statusus, aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centram “Mucenieki”, neatbilst Latvijas iedzīvotāju nacionālajām interesēm,tas ir valdības lēmums,ko neatbalsta tautas vairākums.
  Pie mums ir valdība kurai nospļauties uz tautu,to izjūtu uz savas ādas ar katru dienu vairāk un vairāk……

 5. Kā ta viņš atbalstīs? Parādīs ceļu uz citu dzīvesvietu?

 6. ZZS nredzeet manu un manas gimenes balsi naakamajaas veeleeshanaas visos liimenos…

 7. Pēc būtības tā ir valsts nodevība kad Latvijas pilsoņi un to intereses tiek noliktas zemāk par ārvalstu noziedznieku, nelegālo robežpārkāpēju interesēm. ASV, Krievija un citas valstis kam svarīga iedzīvotāju drošība robežas apsargā ar ieročiem un nevilcinoties uz tiem šauj vai aizturot uzreiz raida ārpus valsts uz valsti no kurs tie ieradušies. Kāpēc Latvijā noziedzniekus, robežpārkāpējus neliek parastā cietumā ar pārējiem noziedzniekiem kopā? Kāpēc ārvalstu noziedzniekiem tiek piedāvāta ekskluzīva sanatorija cietuma vietā, kamēr valsts pilsoņiem netiek nodrošināta primārā aprūpe kuru tie jau ir apmaksājuši ar saviem nodokļiem?

Draugiem Facebook Twitter Google+