×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
26. septembris, 2012
Drukāt

Premjers sola ņemt vērā igauņu pieredzi dzimstības veicināšanā

Foto - LETAFoto - LETA

Premjers Valdis Dombrovskis (“Vienotība”) Igaunijas pieredzi dzimstības veicināšanā uzskata par ļoti vērtīgu un sola to ņemt vērā nākamo gadu budžeta veidošanas kontekstā, bet demogrāfs Ilmārs Mežs par Latvijas politiķu apņēmību uzlabot demogrāfisko situāciju joprojām ir skeptisks.

“Igaunijas Sociālo lietu ministrijas ekspertes ziņojums par šiem jautājumiem ir ļoti vērtīgs un interesants, un mēs to noteikti ņemsim vērā turpmākajā darbā, strādājot pie demogrāfijas jautājumiem gan nākamā, gan turpmāko gadu budžetu kontekstā,” žurnālistiem trešdien pēc Demogrāfijas lietu padomes sēdes sacīja Dombrovskis.

Savukārt demogrāfs Mežs, kurš arī piedalījās slēgtajā sēdē, pauda skepsi par Latvijas politiķu vēlmi pārņemt igauņu pieredzi, un uzskata, ka valdība vienkārši nevēlas ieguldīt naudu demogrāfijā.

“[Viņi] mēģina izgudrot dažādus ieganstus, kamdēļ mums nevajadzētu izmantot Igaunijas pieredzi un mēs varētu turpināt līdzšinējo politiku, demogrāfiju finansējot pēc atlikuma principa,” klāstīja Mežs.

Igaunijas Sociālo lietu ministrijas Bērnu un ģimenes lietu departamenta padomniece Hanna Vseviova žurnālistiem norādīja, ka dzimstības uzlabošanai ir svarīga stabila pabalstu sistēma, tomēr atzina, ka tas lielā mērā ir atkarīgs no budžeta iespējām.

“Tas ir atkarīgs gan no politiskajām prioritātēm, gan arī budžeta iespējām ‒ Igaunija tomēr pārcieta krīzi salīdzinoši labāk nekā citas Baltijas valstis, un tādēļ tagad mums ir papildu līdzekļi, ko atvēlēt lielākiem bērnu un ģimenes pabalstiem,” atzina Vseviova.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+