×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
6. septembris, 2016
Drukāt

Premjers sola štatu samazināšanu valsts pārvaldē (9)

Foto-LETAFoto-LETA

Nākamajā gadā plānotas būtiskas pārmaiņas valsts pārvaldē, samazinot štata vietas, Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” teica Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Viņš runāja par atalgojuma palielināšanu valsts iestāžu vadītājiem. Tas varētu notikt, lielākoties, meklējot finansējumu iekšējās rezervēs. Piemēram, samazinot štata vietas. Joprojām daudzās iestādēs esot brīvas, neaizpildītas štata vietas, kas tiek turētas, lai iestāžu vadītājiem būtu līdzekļi prēmijām darbiniekiem, teica Ministru prezidents.

Kučinskis skaidroja, ka krīzes laikā valsts pārvaldē notika optimizācija, tomēr: “Lielā iespēja tika palaista garām,” piebilda Kučinskis. Viņaprāt, joprojām ir iestādes, kas pilda vienu un to pašu funkciju. Joprojām ir iestādes, kas izveidotas noteikta uzdevuma izpildei un pēc paveiktā darba nav likvidētas, bet tām tiek piemeklēti jauni uzdevumi.

Ministru prezidents informēja, ka nākamgad valsts pārvaldes štatu saraksts tiks “pamatīgi” pārskatīts. Viņš gan piebilda, ka labākajiem ierēdņiem nav par ko satraukties.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Vai nebuus taa, ka samazinaas un peec tam tos pashus pakalpojumus njems, kaa aarpakalpojumus?

 2. Zivs pūst no galvas Atbildēt

  Jāsāk ar ministrijām.Un,kas gan ir svarīgāks par veselību? Tādēļ,lai nebūtu ne rindu,ne kukuļu ārstiem, Veselības ministrijas septiņus departamentus ir jāsamazina līdz pirmskara Latvijas vienam-Veselības departamentam,Labklājības ministrijas sastāvā!

 3. Gaida(solījuma izpildi) Atbildēt

  Solīt soola,bet nedevaa…Kā tai dziesmiņā.

 4. Mēs to jau vienreiz esam piedzīvojuši! Ierēdņus nosauca par darbiniekiem un noziņoja, ka reforma sekmīgi paveikta. Kā nu turpmāk sauksim tos pašus ierēdņus?

 5. Liekas ir pat dažas ministrijas! Ja Rumānijā,Ungārijā,Luksemburgā,Lihtenšteinā,pat Argentīnā un Paragvajā pilnīgi pietiek ar astoņām ministrijām,bet Beļģijā,Itālijā,Spānijā un Turcijā to ir tikai desmit (tieši tik pat cik bija pirmskara Latvijā),tad kāpēc mums šodien,iedzīvotāju skaitam strauji sarūkot, ir nepieciešamas trīspadsmit ministrijas ar daudzajiem departamentiem un valsts aģentūrām,dažnedažādiem sekretāriem un viņu vietniekiem??!

 6. Bija tāda aģentūra Rīga 2000…To likvidēja,tikai,kā?!Kultūras ministrija tos vadošākos darboņus iespēlēja LNO,demākovas vadībā.LNO saņēma papildus dotāciju,tak visi tie kultūristi saņēma ļooti nesliktas algas,ar LNO algām nesalīdzināmas.Uz augšu…

 7. Pareizi. Sen vajadzēja.

 8. vajag ari sava starpa samazinajumu Latvija nau vajadzigi 100 kalpi kas pelna tukstosus pietiktu ar 50

Draugiem Facebook Twitter Google+