×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
7. janvāris, 2013
Drukāt

Premjers uzdod izvērtēt algu pieaugumu LDz un “Latvenergo” vadībai

Foto - LETAFoto - LETA

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis pirmdien satiksmes un ekonomikas ministriem uzdeva izvērtēt algu pieaugumu Latvijas dzelzceļa kompānijas “Latvijas dzelzceļš” (LDz) un Latvijas energoapgādes kompānijas “Latvenergo” vadībai, aģentūra BNS uzzināja valdības sēdē.

Dombrovskis uzsvēra – lai arī likums atļauj, vairākas reizes palielināt minēto uzņēmumu vadības algas nav labākais risinājums, turklāt šāds solis netiek akceptēts no sabiedrības puses.

Viņš satiksmes ministram Aivim Ronim, kā arī ekonomikas ministram Danielam Pavļutam uzdeva izvērtēt, cik pamatoti algas ir palielinātas un vai tiešām šāda algu palielināšana ir bijusi nepieciešama.

Tāpat premjers vērsa zemkopības un veselības ministres uzmanību, ka arī viņu ministriju pakļautībā varētu būt uzņēmumi, kuros neadekvāti palielinātas algas.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka valsts uzņēmumos ar gada neto apgrozījumu virs 40 miljoniem latu kopš decembra vidus valdes locekļi drīkst saņemt algu arī par citu amata pienākumu izpildi kapitālsabiedrībā.

LTV raidījums “Panorāma” pagājušās nedēļas nogalē vēstīja, ka “Latvijas dzelzceļa” valdes priekšsēdētājam Uģim Magonim arī par uzņēmuma prezidenta pienākumu pildīšanu alga palielināta no aptuveni 2600 latiem mēnesī līdz 8500 latiem, bet trim uzņēmuma valdes locekļiem Aivaram Strakšam, Edvīnam Bērziņam un Ērikam Šmukstam alga palielināta no apmēram 2400 latiem līdz 6800 latiem arī par viceprezidenta pienākumiem.

Savukārt Latvijas Radio ziņoja, ka algas palielinātas arī “Latvenergo” vadībai – uzņēmumā izveidoti galvenā izpilddirektora, komercdirektora, ražošanas direktora amati, kurus ieņem valdes locekļi, saņemot 5-6 tūkstošus latu. Radio vēstīja, ka izmaiņas skārušas  arī Satiksmes ministrijas pārraudzībā esošo “Latvijas Autoceļu uzturētāju”. Tā valdes priekšsēdētājs Vladimirs Kononovs turpmāk saņems algu arī par Rēzeknes ceļu rajona direktora, bet valdes loceklis Guntis Karps – par Valmieras ceļu rajona direktora pienākumiem. Iepriekš viņi to darīja par velti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+