×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
16. decembris, 2013
Drukāt

Premjers: Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanas komisija sākotnēji prasīja krietni vairāk naudas (4)

Foto: LETAFoto: LETA

Sabiedriskā komisija Zolitūdes traģēdijas apstākļu izmeklēšanai sākotnēji Valsts kancelejai iesniedza krietni lielāku finansējuma pieprasījumu nekā patlaban, pirmdien žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V).

“Runājot par atalgojuma līmeni, jāatzīmē, ka sākotnēji komisija bija iesniegusi ievērojami lielāku pieprasījumu un sarunās ar Valsts kanceleju tas ticis samazināts, nosakot, ka komisijas vadītājs saņem atalgojumu līmenī, kas pielīdzināms Ministru prezidenta biroja vadītāja atalgojumam, savukārt komisijas locekļi – atalgojumu, kas pielīdzināms Ministru prezidenta padomnieku atalgojumam,” stāstīja Dombrovskis.

Viņš arī atzīmēja, ka komisijai ir būtiski nopietni strādāt, nevis “reizi mēnesī sanākt un izklīst”.”Te [runājot par komisijas atalgojumu] ir jautājums kādu komisiju mēs vēlamies – lai tā reizi mēnesi sanāk un pēc tam izklīst vai arī nopietni strādā, analizē cēloņus un sniedz priekšlikumus. Es uzskatu, ka ir jāvirzās uz nopietnu komisiju, kura nopietni strādā un kuras darbam ir rezultāti,” teica premjers.

Jau rakstīts, ka Sabiedriskā komisija Zolitūdes traģēdijas apstākļu izmeklēšanai četru cilvēku sastāvā aprēķinājusi, ka gada laikā tai vajadzēs 205 tūkstošus eiro. Šādu pieprasījumu Valsts kancelejā iesniedzis komisijas priekšsēdētājs Jānis Kažociņš, kurš ir bijušais Satversmes Aizsardzības biroja vadītājs. Par to otrdien lems valdība.

Komisija izveidota, lai nodrošinātu vispusīgu 21.novembra Zolitūdes traģēdijas apstākļu izvērtēšanu, kad, sabrūkot lielveikala “Maxima” jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki.

Par komisijas uzdevumiem izvirzīti izvērtēt Zolitūdes traģēdijas tiešos un netiešos cēloņus, glābšanas darbu un traģēdijas seku likvidēšanas procesu, atbildīgo dienestu un amatpersonu rīcības efektivitāti, kā arī normatīvā regulējuma darbības efektivitāti būvniecības, publisko iepirkumu un civilās aizsardzības jomā saistībā ar Zolitūdes traģēdiju. Sabiedriskā komisija  strādās gadu.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Cien.vadība,kas izveidoja šo pseidokomisiju,var arī šo apetītelīgo komisiju ” anulēt”…

  2. Ja dibinām šādu komisiju, kas veic izziņas iestāžu funkcijas, par attiecīgu summu jāsamazina policijas, prokuratūras un tiesas finansējums. Bez tam nav skaidras komisijas pilnvaras. Pēc tās gala slēdziena publicēšanas jebkurš tajā minētais var kliegt, ka tādiem slēdzieniem nav juridiska spēka, satversmē tādas komisijas nav minētas. Diemžēl uz traģēdijas rēķina vairojas maitu lijas, kas izsūc budžeta naudu- šajā gadījumā nav stihija, bet konkrēti vainīgie, no kuriem jāpiedzen viss šajā gadījumā iztērētais.

  3. Šīs izmeklēšanas komisijas izdarības drīzāk atgādina hiēnu baru,kam trekns kampiens nokritis kā no gaisa.
    Ja šiem cilvēciņiem būtu saprāts un morāle ,tad izmeklēšanu veiktu sabiedriskā kārtā ,neprasot atalgojumu.

  4. Kāpēc vispār šāda komisija nepieciešama? Vai lai kopētu 3 miljonu izmeklēšanas komisijas izdarības, kas beidzās ne ar ko? Katrs lauku večuks prātīgi pateiks, kas ir par vainu, neprasot ne 1200 latu mēnešalgu, ne visādas ekstras, ieskaitot papīru smalcinātāju. Kāpēc mana nodokļu maksātāja naudiņa kārtējo reizi jāšķiež apšaubāmām izdarībām? Turklāt šīs izdarības – uz 54 mirušu cilvēku rēķina.

Draugiem Facebook Twitter Google+