×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
27. aprīlis, 2012
Drukāt

Premjeru grib izdzīt no paradīzes (1)

dombrovskis_leta8

Akūti sasāpējis un politiskajās aprindās pat hamletisks ir jautājums – kur likt Valdi Dombrovski! Kā jauneklis, gandrīz vai Latvijas Bankas izsūtāmais zēns pirms desmit gadiem viņš iekļuva valdībā par finanšu ministru, un, kad pirms trim gadiem viņu iecēla par valdības galvu – arī tad lāčuks nelikās kā jauns, spožs latiņš kapara santīmu kaudzē.

 

Ne viņš bija dāmām valdzinoša persona kā mesjē Stross-Kāns, ne politiskam zvēram līdzīgs radījums kā franču īkstītis Sarkozī un ne tuvu tik kolorīts, krāšņām spalvām rets putns kā augstākie vietējie politiskie bonzas. Vēlētājus mācīja – ak šis grāmatvedis? Viņš taču ir tikai sausiņš no sausiņu pakas, ko pārdod, sasvērtu pa 0,5 kg! Dombrovska dziļā elpošana, kapsētas sargam raksturīgais miers bez mazākā uzvilnījuma un kā vodkā mērcētie nervi daudziem lika aizdomāties – hm, varbūt mūsu premjers ir ēnmīlis augs, nevis vīrs, kam nekas cilvēciskais nav svešs? Un tā atšķirībā no dažiem kolēģiem premjerministriem, kuri ar to vien besījās un plātīgi reklamējās, Valdis Dombrovskis patiešām ir kļuvis par “valsts stabilitātes garantu”, kaut nav novērots, ka to neizturami vēlējies. Tagad, lai pasvītrotu ietekmi, MK noteikumi paredz, ka turpmāk viņa uzvārds pareizi jāraksta “Dombrrrovskis” – arī pēc zināma pieņemta parauga. Bet loģiski, ka Latvijai apbrīnojamā dzīvildze valdības galvas amatā daudzos aizkaktos liek satraukties – sasodīts, cik ilgi tas vilksies, vai tiešām līdzināsies sfinksas aizmūžībai?

Latvijas humānajā sabiedrībā, politiskā Gaujas nacionālā parka liegumā divkājainos lāčukus nešauj, tāpēc jāmēģina tāpat kaut kur aiztramdīt.

 

Valsts nepārtrauktu attīstību garantējusi nemitīga junda koalīcijās, premjerministru rotācija pēc Šveices pulksteņa, valdību celšanās un krišana, kad tām visi tauki atsūkti. Turpretī pie Dombrovska – stāvūdens un rūgušpiens, klinšaina tuksnešainība!

 

Tomēr – vajag taču būt murdam, kur ielīstu šī lielā, mazkustīgā zivs! Visērtāk Dombrovskis aiztransportējams uz netālo Eiropu. Heroldi noskaidro, vai karalienei Elizabetei rezervē nav palikusi pie vīra izdodama meita vai vismaz Kamillai Pārkerei-Boulzai rada būtne, ar kuru kādreizējais Latvijas premjers vadītu vecumdienas senlaicīgā pilī, angļu mauriņā šūpuļkrēslā lapodams grāmatu “Mein Kampf mit Rezession”. Varbūt baronese Eštone nav Himeneja saišu varā? Skaidrs, ka grāfs Dombrovskis ar zemām aktrisītēm, lai arī viņas būtu ar Holivudas zvaigžņu zaigu, neielaidīsies.

Ja nesatricināmajai klintij lūko amatvietu, tad jārēķinās, ka mūsu valsts vadītāji mazāk apmirdzētu troni kā ANO ģenerālsekretārs neizvēlas. Nu ko vēl – vai ielikt Dombrovski kartona pakā un nosūtīt pa pastu uz Grieķiju – kā mūsu izcilāko eksportpreci, jostas savilkšanas premjeru?

Nē, draugi, balonu pilots Gunārs Dukšte, kurš laidies pāri pasaulei un vairāk bijis kā putns gaisā, nekā dzīvojies pa zemes virsu, visu redzējis, teica – mīļie latvieši, mazā Latvija ir paradīze! Visskaistākā!

Kāpēc lai Valdis D. laistos lapās no paradīzes!

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+