Latvijā
Politika

Premjeru priecē FKTK vadītājam izvirzītās Purgailes pieredze banku sektorā0


Santa Purgaile
Santa Purgaile
Foto: Paula Čurkste/LETA

Banku uzraugam būtu jānāk no banku sektora, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” uzsvēra Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Tā viņš komentēja sabiedrības par atklātību “Delna” bažas par Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētājas amatam izvirzītās Santas Purgailes iepriekš ieņemtajiem vadošiem amatiem privātā sektora kredītiestādēs.

Kariņš atzina, ka teorētiski pastāv risks, ka no banku sektora nācis cilvēks varētu būt kaut kā ieinteresēts.

“Bet tad var uzdot jautājumu, kurš vēl varētu uzraudzīt bankas kā cilvēks, kurš nāk no banku sektora?” viņš norādīja, sakot, ka nevēlētos, lai bankas uzrauga, piemēram, šoferis.

Premjers sacīja, ka pilnībā uzticas veiktajai atlases procedūrai. “Es ticu, ka kādam būs bažas, bet tomēr mūsu valsts ir ar diviem miljoniem. Caur trim paziņām mēs droši vien visi esam rados. Tā kā par to nav ko uztraukties. Galvenais, ka ir atlasīts cilvēks, kurš zina šo lauku un ir izgājis cauri šim sietam – un tas ir nepolitisks siets,” klāstīja premjers.

Viņš aicināja ļaut Purgailei strādāt, bet vienlaikus ņemt vērā riskus un tos pieskatīt.

LETA jau vēstīja, ka Purgaile uzvarēja konkursā uz FKTK padomes priekšsēdētāja amatu. Viņas kandidatūra tiks virzīta apstiprināšanai Ministru kabinetā 1.oktobrī, taču gala lēmums par iecelšanu amatā būs jāpieņem Saeimai.

Sabiedrība par atklātību “Delna” aicinājusi valdību nevirzīt Purgaili FKTK priekšsēdētājas amatam. Kā aģentūru LETA informēja biedrības direktore Liene Gātere, šādu aicinājumu organizācija pamato ar Purgailes iepriekš ieņemtajiem vadošiem amatiem privātā sektora kredītiestādēs, tostarp bankas “Citadele” valdes locekles amatu no 2012.gada.

“Ņemot vērā FKTK likumā noteikto un ievērojot arī valdības pieteikto un veiksmīgi uzsākto finanšu sektora “kapitālo remontu”, “Delnas” ieskatā, būtu svarīgi, lai jaunais FKTK padomes priekšsēdētājs ir neatkarīga, neietekmējama persona, kura spēj īstenot pārmaiņas sabiedrības interesēs un atgūt sabiedrības un investoru uzticību Latvijas finanšu tirgum,” skaidroja Gātere.

Biedrības ieskatā, ilgstošā Purgailes nodarbinātība privātajā banku sektorā un nesenais augstais amats rada risku, ka kandidātes darbība komisijas priekšsēdētājas amatā varētu būt vairāk privāto banku, nevis sabiedrības interesēs.

Purgaile kopš 2012.gada strādā bankā “Citadele”, kur ieņem valdes locekles amatu.
Saistītie raksti

Sākotnēji viņa bija arī biznesa attīstības direktore, bet vēlāk – no 2017.gada – korporatīvo klientu apkalpošanas direktore. Kopš 2017.gada potenciālā FKTK padomes priekšsēdētāja ir arī Latvijas Finanšu asociācijas Kreditēšanas komitejas līdzpriekšsēdētāja. Iepriekš Purgailes darbavieta bija “SEB banka”, kur viņa no 2009. līdz 2012.gadam vadīja privātbaņķieru biznesu Latvijā un Baltijā, savukārt vēl pirms tam viņa vadīja Mazo un vidējo uzņēmumu apkalpošanas pārvaldi.

Purgaile ir ieguvusi maģistra grādu starptautiskajā ekonomikā un uzņēmējdarbībā. Viņa apguvusi arī vadības prasmju programmu Vallenberga institūtā (Wallenberg Institute) Zviedrijā. Purgaile teicami pārvalda angļu un krievu valodu.

LA.lv
LA
LA.LV
Latvijā
Brīvdienās Liepājā bezvēsts pazudusi nepilngadīgā Viktorija
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Avārijā būvdarbu zonā Jelgavā cietuši pieci Lietuvas pilsoņi
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Rīgas domnieki “norauj kvorumu” un nespēj pieņemt Īpašuma departamenta nākamā gada budžetu
2 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Veselam
Trakumsērgu atved no Āzijas: Daugavpilī mirušo sievieti nebija iespējams izglābt
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Latgalē veiktas nežēlīgas laupīšanas: aizturēti divi sevišķi bīstami noziedznieki
34 minūtes
LE
LETA
Sports
WADA uz četriem gadiem diskvalificē Krieviju
4 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Rīga jāatpūtina no Ušakova un viņa sekotājiem 1
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Brīžiem līs, vietām gaidāms arī sniegs. Prognoze otrdienai
2 stundas