×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
16. decembris, 2013
Drukāt

Premjeru varētu nosaukt pirms Ziemassvētkiem
 (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Partijas “Vienotība” dome sestdien pilnvaroja partijas priekšsēdētāju Solvitu Āboltiņu un demisionējošos premjeru Valdi Dombrovski turpināt valdības veidošanas sarunas ar valsts prezidentu un politiskajiem partneriem. Partijas līderi apņēmīgi panākt vienošanos un nominēt premjera kandidātu jau šonedēļ.

“Sagaidot Ziemassvētkus un Jauno gadu, ikvienam vajadzētu būt drošai pārliecībai, ka valsts trīs augstākās vadītāji zina, kādi ir tālākie risinājumi,” skaidroja Āboltiņa. Partijas domē esot apspriesti vairāki iespējamie kandidāti, taču šī sanāksme notika aiz slēgtām durvīm un viņu vārdi žurnālistiem netiek atklāti. “Pašlaik iespējami abi scenāriji – gan virzīt kandidātu no partijas rindām, gan pieaicināt no ārpuses,” piebilda Dombrovskis.

Pēc neoficiālas informācijas partijas iekšienē šobrīd esot pat vairāki iespējamie premjera kandidāti, bet atšķirībā no Arta Pabrika tie nebauda viennozīmīgu biedru atbalstu. Aiz katra no tiem stāv atsevišķs grupējums. Premjera amata kontekstā pēdējā laikā aizvien biežāk tiek locīts Saeimas budžeta komisijas vadītāja Jāņa Reira vārds. Arī Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) pamāca “Vienotību”, ka uz valdības amatu vajadzētu virzīt tieši Reiru. Taču viņa kandidatūru neatbalstot tā sauktais partijas lietussargu jeb Meierovica biedrības pārstāvju spārns, kas labāk premjera amatā vēlētos redzēt pašreizējo labklājības ministri Ilzi Viņķeli. Lai neriskētu saasināt iekšējo rīvēšanos partijā, “Vienotības” spice arvien nopietnāk lūkojas pēc kompromisa figūras ārpus partijas rindām. Pašlaik notiek taustīšanās diplomātiskajā korpusā, apspriežot tādus pretendentus, kā, piemēram, Ārlietu ministrijas valsts sekretāru Andreju Pildegoviču un Latvijas pastāvīgo pārstāvi NATO Māri Riekstiņu.

“Vienotības” līderi sestdien pēc domes sēdes uzsvēra, ka, neskatoties uz valsts prezidenta noraidījumu tās iepriekš virzītajam kandidātam Pabrikam, partija joprojām uzticoties prezidentam un nekāda konflikta ar valsts galvu neesot. Tomēr diskusijās aiz slēgtām durvīm esot izskanējuši aicinājumi iet uz konfrontāciju ar prezidentu, turpinot uzstāt uz Pabrika kandidatūru, tomēr tik kareivīgu rīcību neatbalstīja partijas vadība un vairākums biedru. Taču vienlaikus partijas domes priekšsēdētāja Sandra Kalniete norādīja: “Nebūtu īsti pareizi arī straujā riksītī skriet meklēt jaunu, prezidentam tīkamu kandidātu, jo ar tādu rīcību mēs parādītu, ka prezidenta iebildumi pret Pabriku ir būtiski un pamatot.”

“Vienotības” dome sestdien lielā vienprātībā atbalstīja koalīcijas paplašināšanu, iekļaujot tajā ZZS, “”Vienotībai” jāuzņemas līdera loma jaunās valdības veidošanas procesā,” teikts partijas domes pieņemtajā rezolūcijā. Turpat arī uzskaitīti nākamās valdības nozīmīgākie uzdevumi, piemēram, turpināt nevienlīdzības samazināšanu un iesāktās izglītības sistēmas reformas.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Vienā sejā trula iedomība, otrā inteliģenta mazvērtības sajūta.

  2. Tas nozīmē,ka būs Ziemsvētku vecītis – BET – ar c auru maisu!

  3. Nekas nemainīsies, ja paliks tā pati koalīcija + ZZS. Frakcijas ar esošo deputātu sastāvu un katras partijas interesēm nekur nepazudīs. Bet to jau gribam mēs, pret valsti absolūti bezatbildīgie pilsoņi. Kamēr katrs no mums necentīsies iegūt patiesu informāciju, neanalizēs notiekošo politikā un nemēģinās atšķirt cēloņus no sekām, gadiem ilgi turpināsies šī bezjēdzīgā beztermiņa šļura valstī.

Draugiem Facebook Twitter Google+