×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
21. augusts, 2012
Drukāt

Preses asociācijas: Ārvalstu žurnālisti Ķīnā tiek iebiedēti

Foto - AFPFoto - AFP

Ārvalstu preses asociācijas Ķīnā paudušas satraukumu par ārzemju žurnālistu nesenajiem iebiedēšanas gadījumiem šajā valstī, tostarp Japānas žurnālista piekaušanu.

Pekinas, Šanhajas un Honkongas Ārvalstu korespondentu klubus ļoti satraukuši pēdējie četri nesenie gadījumi, kad žurnālisti iebiedēti vai pakļauti vardarbībai, ziņojot par notikumiem Ķīnā. Asociāciju kopējā paziņojumā minēts, ka policija jūlijā piekāvusi japāņu laikraksta “Asahi Shimbun” žurnālistu, kurš atspoguļojis demonstrācijas Ķīnas austrumos. Viņam atņemts vairākus tūkstošus ASV dolāru vērts ekipējums, kas tā arī nav atdots atpakaļ.

Savukārt kādam Honkongas televīzijas žurnālistam uzbrukts pie tiesas nama Ķīnas austrumos, kur par britu uzņēmēja slepkavību tika tiesāta reiz daudzsološā politiķa Bo Sjilai sieva Gu Kailai. “Mūs sevišķi satrauc tas, ka vairākos šādos incidentos ir iesaistīti oficiālo drošības spēku pārstāvji un ar tiem saistītie elementi,” teikts paziņojumā. “Mēs aicinām varasiestādes visos līmeņos nodrošināt, ka žurnālisti tiek pasargāti no vardarbības un iebiedēšanas.” Ķīnas Ārlietu ministrija šo paziņojumu vēl nav komentējusi.

Maijā no Ķīnas tika izraidīts “Al Jazeera” žurnālists, kas ir pirmais šāds ārvalstu žurnālista izraidīšanas gadījums Ķīnā kopš 1998. gada. Mediju asociāciju paziņojumā minēts arī uzbrukums vācu televīzijas komandai, kas tik apsūdzēta spiegošanā un ar varu aizturēta uz deviņām stundām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+