×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
2. decembris, 2013
Drukāt

Agris Liepiņš: Vai krieviski to pateikt nevar? (9)

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs atbild uz žurnālistu jautājumiem preses brīfingā pēc Rīgas pašvaldības dienestu sanāksmes par lielveikalā "Maxima" notikušo nelaimi.

Preses konferences tiešraidēs televīzijas kameras nejauši fiksē nianses, kas vēlākajos ziņu raidījumos tiek izgrieztas vai pielabotas. Šīs nianses nereti stāsta vairāk nekā pati oficiālā ziņa.

Pēc Ministru prezidenta Valda Dombrovska atkāpšanās no amata Rīgas domes sasauktajā preses konferencē demagoģijas paraugstundu sniedza Nils Ušakovs. Pretēji Dombrovska paziņojumam, kurš daudziem bija negaidīts, Rīgas mēra sakāmais jau iepriekš bija paredzams.

Var dažādi vērtēt Ministru prezidenta izšķiršanos. Viens gan ir acīm redzams – politiskās kultūras latiņu tā nepacēla augstāk ne par mata tiesu. Daudziem likās, ka, sekojot premjera paraugam, atbildību uzņemsies un no amata atkāpsies vai vismaz jutīsies līdzvainīgs arī Rīgas mērs. Galu galā būvvalde atrodas viņa tiešā pakļautībā. Par augstu novērtējāt Ušakova kungu! Viņš neatkāpsies, jo kādam taču jāpaliek savā vietā! Kādam jāseko līdzi izmeklēšanai, jāizmaksā kompensācijas un jāsakopj traģēdijas vieta! Visi jau nevar atļauties bēguļot. Ministru prezidenta rīcība tika pagriezta pretmetā, par varoni padarot pašu Ušakova kungu.

Prātā nāk atgadījums no atmodas laikiem. Toreiz daudz runāja par čekas maisiem, par ziņotājiem un viņu atbildību sabiedrības priekšā. Tika minēti konkrēti cilvēki, kuri savos darba kolektīvos ziņoja par draugiem un paziņām. Lūk, divi zinātniskā institūta darbinieki, abi vienāda līmeņa amatos. Viens no zinātniekiem bija piekritis sadarboties ar čeku, otrs – ne. Kad pagātne nāca gaismā, čekas ziņotājs, pagriežot visu kājām gaisā, savam kolēģim teica: “Tevi nesavervēja nevis tāpēc, ka atteicies, bet aiz tā iemesla, ka biji tik gļēvs un pelēks, ka nevienu neinteresēji. Tu esi nulle.”

Bet nepārmetīsim demagoģiju Ušakova kungam, viņam no tā ne silts, ne auksts. Labāk atcerēsimies televīzijas tiešraidē fiksēto. Kad, pateicis savu, Rīgas mērs devās prom, žurnālisti viņam nopakaļus sauca jautājumus. Viens no tiem bija šāds: “A PO RUSSKI ŅEVOZMOŽNO?” (Vai krieviski to pateikt nevar?) Šī nejauši fiksētā krievu žurnālista replika parāda Nila Ušakova patieso attieksmi pret valsts valodu. Lieta tāda, ka Rīgas domē pēc preses konferencēm, kuras pieklājības pēc notiek latviešu valodā, parasti seko arī otrā daļa – krieviski rakstošajiem spalvas brāļiem, lai viņiem, nabadziņiem, nebūtu jāmokās nīstajā latviešu mēlē.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

  • Es arī dzirdēju /tas laikam bija TV3/. Meklē, ja interesē, internetā. .. Un tas ir pilnīgi nepieļaujami – viņš ir vēlēta amatpersona, kuras PIENĀKUMOS ietilpst atbildēt uz žurnālistu jautājumiem, jo tieši viņi pārstāv vēlētājus. Pie tam ir taču skaidri zināms, ka uz pieņemšanu pie Rīgas mēra faktiski nav iespējams tikt – atliek vien žurnālisti.

 1. Tagad RD pakļautībā esošie uzņēmumi savus darbiniekus aicina uz piketu Ušaka atbalstam.

 2. Ko dara RD opozīcijas locekļi? Vai viņi vispār vēl ir dzīvi? Kur ir viņu vards un darbi?

 3. Ļoti labs raksts, paldies autoram, ka bīja tik uzmanīgs un pamanīja šo situāciju un nepalaida to garām.

 4. PAR ko raksts- ne par ko . Pļapošana vien.

  • Raksts ir par Svēto Nilu, kas neatlaidīgi Latviju grib pārkrievot. Nu, tāpat kā labos okupācijas gados kad po russki dominēja.

 5. Padomju okupants ir un paliek okupants.

 6. Medijos tuvākajā laikā būs apmēram tāds scenārijs – Dombrovskis ir labs, jo uzņēmās atbildību, jebkuri mēģinājumi citiem politiķiem ieminēties par savu programmu – lai vai kas tur nebūtu – saimnieciski, ģimeniski, ekoloģiski vai kādi citi pat derīgi pasākumi, tiks lielā sabiedribas daļā uztverti apmēram tā – jūs taču traucējiet ministru prezidentam STRĀDĀT.

  Ušakovs daudziem ir kā vērtība pati par sevi un var darīt jebko, nekāda īpaša reitingu krišanās tam nedraud. Tur nekādi argumenti, kam kas bija un kas ko varēja kontrolēt, īpaši nedarbojas.

  Būvniecība kā process vispār medijos ir bijusi daļēji tabu tēma – vispirms tāpēc, ka liela daļa Latvijas problēmu ir trekno gadu būvniecība un nenormāli aizņemtie kredīti un tos devušas zviedru bankas. Tagad ieviestā uzturēšanās atļauju tirgošana arī nekādi neveicina medijiem celt augšā būvniecības kvalitātes sistēmisko problēmu VISPĀR.

  Tā ka pīpls vidējais saņems kaut kādu satamborētu tjap ļjap skaidrojumu.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+