Prestižākie čempionu tituli tiek igauņiem 0

Latvijas čempionāta motokrosā pēdēja posmā “Ezerkalnu” trasē Cēsīs abās prestižākajās klasēs pie valsts čempiona tituliem tika igauņu kaimiņi – MX1 klasē Prīts Ratseps, MX2 klasē Aigars Leoks.

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80

Cēsu posmā saulīte staigāja pa zemes virsu, kā skatītājs bija ieradies pasaules čempions MX2 klasē Pauls Jonass, bet Kristera Serģa virsvadībā un labiem laika apstākļiem piepalīdzot izšķirošajaām cīņām bija sagatavota lieliska trase. Kā pēdējos gados ierasts, pēdējā posmā punktu skaits tika dubultots.

Lielākā intriga bija MX1 klasē, kur Tomu Macuku no igauņa Prīta Ratsepa šķīra tikai deviņi punkti. Lai kā centās Macuks, Ratseps abos braucienos bija trijniekā (trešais un otrais), Macuks – ceturtais. Latvijas čempionāta kopvērtējumā Ratseps izcīnīja 245 punktus, Macuks – 226, Tanels Leoks – 181. Nākamie labākie no Latvijas braucējiem bija Kārlis Sabulis un Dāvis Ivanovs, kuriem kopvērtējumā piektā un sestā vieta.

Lielisku braukšanas klasi Cēsīs nodemonstrēja Harri Kullas, kurš dienas gaitā uzvarēja trīs no četriem braucieniem un izcīnīja uzvaras gan MX1, gan MX2 klasē. Tiesa, uz medaļām sezonas kopvērtējumā viņš nepretendēja.

MX2 klasē Latvijas čempiona titulu pēdējā posmā nosargāja igaunis Aigars Leoks (233 punkti), kurš Cēsu posmā palika sestais. Pirmajā braucienā Kullasu pārspēja Tanels Leoks, posmā viņam otrā vietā, priekšā trešās vietas ieguvējam Kārlim Sabulim. Cīņā par otro vietu kopvērtējumā un sudraba medaļu Karels Kutsārs pārliecinoši pārspēja Kristeru Drevinski – attiecīgi ceturtā un septītā vieta. Sezonu viņi pabeidza ar attiecīgi 216 un 211 punktiem. Ceturto vietu izcīnīja Arnolds Snikers (177).

85 kub.cm klasē pirmo vietu pēdējā posmā un sezonas kopvērtējumā ar 269 punktiem izcīnīja Mairis Pumpurs, otrais Edvards Bidzāns (241), trešais Kārlis Alberts Reišulis (175).
Prieks, ka motokrosā turpinās Freibergu dinastijas panākumi – 65 kub.cm klasē par Latvijas čempionu kļuva Laura Freiberga dēls Uldis Freibergs.
Veterānu klasē, uzvarot visus desmit sezonas braucienus, triumfēja ādažnieks Leons Kozlovskis, otrais Mareks Lavrovs (240), trešais Ingus Bērziņš (186).
Komandu vērtējumā desmito reizi čempionu godā Ventspils “Rodeo”.

Eiropas Nāciju motokrosā ekipāžām un kvadracikliem Cignoli (Itālija) Latvija ar savām komandām nepiedalījās. Ekipāžu klasē triumfēja Nīderlande, bet otro vietu izcīnīja Francijas izlase ar baušķenieku Elviju Mucenieku sastāvā. Viņš Valentīna Žirū ekipāžā uzvarēja abos braucienos. Kvadraciklu klasē nepārspēta palika ASV izlase.