Latvijā
Kriminālziņas

Prestižas Rīgas skolas audzēkni aiztur par narkotiku kontrabandu: kāda bija shēma?3

Latvijas Pastā. Foto – LETA

Par vairākkārtējiem narkotisko vielu kontrabandas faktiem pasta sūtījumos uzsākts kriminālprocess pret 1999.gadā dzimušu Latvijas pilsoni, kurš ir 12.klases skolnieks un mācās vienā no Rīgas prestižajām skolām, informē Valsts Ieņēmumu dienests.

VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes darbinieki, pārbaudot tās rīcībā esošo informāciju, aizturēja personu, kura bija ieradusies kādā “Latvijas Pasts” nodaļā pēc pasta sūtījumiem. Aizturēšanas brīdī pie personas atradās trīs pasta sūtījumi. Uz visiem sūtījumiem kā saņēmējs bija norādīta aizturētā persona.

Tika veikta šo sūtījumu apskate, kuras laikā tika konstatēts, ka paciņās, iespējams, ir narkotiskās vielas. Sūtījumi nekavējoties tika izņemti.

Par minēto faktu šā gada 12.aprīlī tika uzsākts kriminālprocess1 par narkotisko vielu kontrabandu un glabāšanu. Kriminālprocesa ietvaros izņemtās vielas tika nosūtītas uz ķīmisko ekspertīzi, un pirmais eksperta atzinums jau ir saņemts. Tajā norādīts, ka vienā no izņemtajiem pasta sūtījumiem atradās psihotropā viela – 50 LSD markas2.

13.aprīlī tika veikta kratīšana aizturētās personas dzīvesvietā, kur konstatēja vairākus iepakojumus, kuros arī atradās, iespējams, narkotiskās vielas.

Tajā pašā dienā tika pieņemts lēmums – atzīt personu par aizdomās turamo par narkotisko vielu kontrabandas faktiem, lielos apmēros, un par narkotisko vielu neatļautu glabāšanu, lielā apmērā, bez nolūka to realizēt.

Aizturētajai personai ir piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

Pirmstiesas izmeklēšana kriminālprocesā turpinās, tādēļ plašāka informācija izmeklēšanas interesēs netiks sniegta.

LA.lv