Basketbols

Pret amerikāņiem skatījāmies no apakšas 16

Starptautiskā U-17 valstu izlašu jauniešu turnīrā Kanāriju salās Latvijas komanda pusfinālā atzina bezierunu 72:108 (17:22, 33:52, 47:83) zaudējumu ASV vienaudžiem.

Latvijas jaunajiem puišiem tā bija iespēja pārbaudīt savu šā brīža varējumu uz pagaidām vēl nezaudējušās ASV izlases fona, kuras vairākiem spēlētājiem tiek prognozēta spoža NBA karjera.. Šis salīdzinājums mūsējiem nerunāja par labu – atlētisma un auguma ziņā amerikāņu pārsvars ir nospiedošs. Zem groziem latvieši uz pretinieku skatījušies no apakšas – atlēkušo bumbu attiecība 22 pret 66, turklāt 30 reizes amerikāņi šādi tika pie iespējas atkārtotam uzbrukumam.

Latvijas U-17 izlasi Nikolaja Mazura vadībā šajā turnīrā lielākoties pārstāv “VEF kadeti” komandas spēlētāji. Rezultatīvākais ar 19 punktiem bija valmierietis Rolands Šmits, kurš aizvadītajā sezonā trenējās Madrides “Fuenlabrada” kluba jaunatnes sistēmā un portāla eurohopes.com versijā savu vienaudžu vērtējumā no latviešiem ir visaugstāk, noslēdzot pirmo desmitnieku. Kristaps Pļavnieks guva 17 punktus, Dāvis Geks un Ivars Rihards Žvīgurs pa 15.

Spēlē par trešo vietu Latvijas U-17 izlase pirmdien tiksies ar Spāniju, kas otrā pusfinālā ar 55:71 piekāpās Austrālijai.

ASV, Austrālijas un Spānijas izlasēm tā ir pēdējā pārbaude pirms pasaules U-17 čempionāta, kas šonedēļ sāksies Lietuvā. Latvijas izlase tam nekvalificējās, pērn Eiropas čempionātā paliekot sestajā vietā.

LA.lv