×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Astra, Astrīda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
8. decembris, 2016
Drukāt

Pret “Android” ierīcēm vērsti kiberuzbrukumi

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Pret “Android” operētājsistēmas viedierīcēm tiek vērsta ļaunprogrammu uzbrukumu kampaņa “Gooligan”, kuras rezultātā ik dienu tiem uzlauzti 13 000 “Google” lietotāju konti, to kopsummai pasaulē sasniedzot vienu miljonu, aģentūru LETA informē kiberdrošības uzņēmuma “Check Point Software Technologies” pārstāvji.

Kā informē uzņēmuma pārstāvji, viedtelefonos un planšetdatoros iekļuvušās ļaunprogrammas zog autentifikācijas datus, lai to izstrādātāji piekļūtu lietotāju “Gmail”, “Google Photos”, “Google Docs”, “G Suite”, “Google Drive” un citiem resursiem.

Ļaunprogrammas apdraud ar “Android” 4.un 5.paaudzes operētājsistēmām “Jelly Bean”, “KitKat” un “Lollipop” aprīkotās ierīces. Tādas tika ražotas no 2012.gada jūlija līdz 2015.gada oktobrim, un šobrīd veido 74% no visiem pasaulē izmantotajiem “Android” viedtelefoniem un planšetdatoriem.

“Gooligan” ļaunprogrammas nonāk tālrunī līdz ar kādu no vairākiem desmitiem inficētu lietotņu, kas tiek ielādētas no neoficiāliem programmu veikaliem. Šie veikali lietotājiem šķiet pievilcīga alternatīva “Google Play”, jo tajos pieprasītas lietotnes var iegūt par velti. Taču tajos drošības līmenis parasti ir zemāks, ko arī izmanto ļaunprogrammu veidotāji.

“Check Point Software Technologies” ir kiberdrošības pakalpojumu sniegšanas tīkls, kas piedāvā piedāvā pilnu drošības arhitektūru, kas pasargā gan klienta datorsistēmu, gan mobilās ierīces. Uzņēmuma klientu vidū visā pasaulē ir vairāk nekā 100 000 uzņēmumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+