×
Mobilā versija
+16.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
5. jūlijs, 2012
Drukāt

Pret bijušo “France Telecom” vadītāju sāk izmeklēšanu saistībā ar darbinieku pašnāvībām

Foto - AFPFoto - AFP

Francijas tieslietu iestādes sākušas oficiālu izmeklēšanu pret bijušo kompānijas “France Telecom” vadītāju Didjē Lombāru (attēlā) saistībā ar darbinieku pašnāvībām, ziņo britu raidsabiedrība BBC.

Izmeklēšana saistīta ar vairāk nekā 30 “France Telecom” darbinieku pašnāvībām, kuras notikušas 2008. un 2009. gadā, kad Lombārs vadīja šo kompāniju. Francijas tieslietu sistēmā oficiāla izmeklēšana ir pēdējā stadija pirms apsūdzību izvirzīšanas. Lombārs neatrodas apcietinājumā, bet viņam bija jāsamaksā 100 tūkstošu eiro (70,3 tūkstošu latu) liela drošības nauda. Lombārs laikrakstā “Le Monde” atzina, ka darbinieki varēja būt neapmierināti ar kompānijas pārstrukturēšanu, bet noraidīja domu, ka tā varētu būt iemesls pašnāvībām.

Lombārs vadīja “France Telecom” no 2005. līdz 2010. gadam, kad bija spiests atkāpties. Kad Lombārs kļuva par kompānijas vadītāju, viņš veica pasākumus darbības efektivitātes uzlabošanai, kuru gaitā tika likvidētas desmitiem tūkstošu darbavietu. Pašnāvību īpatsvars kompānijā “France Telecom” nebija augstāks par valstī vidējo, tomēr tās piesaistīja plašsaziņas līdzekļu uzmanību. Daudzi no pašnāvniekiem atstāja zīmītes, kurās vainoja kompānijas vadības īstenotu spiedienu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+