×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.2°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
6. decembris, 2017
Drukāt

Pret dezinformāciju – ar vēsu prātu (7)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Prāgas starptautisko attiecību institūta vecākais pētnieks un Krievijas politikas ilggadējs vērotājs Marks Galeoti

“Jāaudzina kritiska sabiedrība un jāatrod veids, kā uzlabot informatīvo darbu, ko veic valsts. Tas nepieciešams, lai mēs neuzkāptu uz viltus ziņu grābekļa, bet būtu objektīvi, un arī mediji prastu objektīvi izskaidrot to, kas notiek Latvijā vai ārpus tās,” tā trešdien Rīgas pilī, atklājot semināru “Latvijas drošība 21. gadsimtā. Viltus ziņas kā sabiedrības viedokļa ietekmes instruments”, sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Mūsdienās viltus ziņas plaši izmanto Krievija, lai dažādi šķeltu un vājinātu Rietumu sabiedrību. To akcentēja semināra galvenais viesis – Prāgas starptautisko attiecību institūta vecākais pētnieks un Krievijas politikas ilggadējs vērotājs Marks Galeoti. Viņš norādīja, ka Krievijai raksturīgs savus maldinošos vēstījumus izplatīt biežāk nevis kā klajas viltus ziņas, bet gan veikt viltus interpretācijas notikumiem.

“Piemēram, Itālijas auditorijai Krievija stāsta, ka ir bezjēdzīgi uz Baltijas valstīm sūtīt savas lidmašīnas un karavīrus, jo Itālija saskaras ar problēmām savās mājās, kas saistītas ar migrāciju. Tas ir mēģinājums diskusiju ievirzīt citā gultnē,” uzsvēra eksperts. Viņš norādīja, ka Putins pret Rietumiem pašlaik īsteno partizānu karadarbību, kurā par ieročiem tiek ņemti tādi līdzekļi kā dezinfomācija, koruptīvi darījumi, izlūkošanas aktivitātes un arī kriminālo struktūru iesaiste.

M. Galeoti teica, ka pret Putina Krievijas dezinformāciju vajadzētu izturēties ar veselīgu smieklu devu, uztvert to vēsāk, bet Rietumu sabiedrības pretdarbībai vajadzētu būt pārdomātai un tiešāk mērķētai.

Seminārā praktiskus piemērus Krievijas dezinformācijas stratēģijām sniedza arī “Latvijas Avīzes” politikas nodaļas vadītājs Māris Antonevičs. Viņš pasākuma viesiem demonstrēja Krievijas mediju izmantotos maldināšanas piemērus, par kuriem “LA” jau ir vēstījusi rakstos projekta “Atmaskots” ietvaros.

Datu drošības aspektu seminārā akcentēja NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts, vēršot uzmanību, ka Krievijas dezinformācijas kampaņas ir tikai daļa no lielākas problēmas. “Piemēram, tehnoloģiju uzņēmums “Oracle” savācis datus par diviem miljardiem cilvēku. Dažādi uzņēmumi vāc datus, lai tos vēlāk pārdotu. No šiem datiem var uzzināt, kas jūs esat, ko domājat un secināt, kas jādara, lai jūs rīkotos vēlamajā virzienā. Datus izmanto mārketinga vajadzībām, bet tie nākotnē var tikt plašāk lietoti politiska un sociāla rakstura procesos,” teica J. Sārts.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze Atbildēt

  kas arī bija jāpierāda.

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =======

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 3. Zinot, kas Sārtam maksā algu…

 4. “…kopš 90.gadu sākuma Rietumi ir dzīvojuši pašapmānā, runājot par vēstures beigām, demokrātijas galīgo uzvaru un tamlīdzīgi. ” LV portālam: GUNDA REIRE, politoloģe Starptautisko pētījumu centra izpilddirektore.
  Sēžot uz “čekas maisiem” var “gudri” pļāpāt par dezinformāciju, taču retais vairs uzķersies uz plika āķa –
  primitīva antikomunisma (rusofobijas).

 5. beidziet, kolēģi. Lielākie dezinformatori un panikas cēlāji ir tieši latviešu mediji. Atskaitot, cik tas nebūtu brīnumaini, Latvijas televīziju — LTV1.

Draugiem Facebook Twitter Google+