×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
16. februāris, 2015
Drukāt

Pret eiro noskaņota partija iegūst mandātus Hamburgas parlamentā

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Populistiskā partija “Alternatīva Vācijai” (“AfD”), kas aicina Vāciju atteikties no eiro, Hamburgas federālās zemes parlamenta vēlēšanās ieguva pirmos mandātus tajā, pirmoreiz iegūstot pārstāvību kādā no Rietumvācijas federālo zemju parlamentiem.

“AfD” Hamburgas parlamenta vēlēšanās saņēma apmēram sešus procentus balsu, prognozēja sabiedriskās raidsabiedrības. Pārstāvības nodrošināšanai federālās zemes parlamentā ir nepieciešams iegūt vismaz piecus procentus balsu vēlēšanās.

“AfD” tika nodibināta pirms diviem gadiem, bet jau ir ieguvusi pārstāvību trijos federālo zemju parlamentos Austrumvācijā, kura turpina atpalikt no Rietumvācijas nodarbinātības un ekonomikas izaugsmes ziņā. “Tagad mēs esam parādījuši, ka varam gūt panākumus arī tādā liberālā kosmopolītiskā pilsētā kā Hamburga,” paziņoja viens no šīs partijas dibinātājiem un līderiem Bernds Luke (attēlā), kurš ir bijušais ekonomikas profesors Hamburgas universitātē. Luke ir viens no vairākiem “AfD” biedriem, kas pērn tika ievēlēti Eiropas Parlamentā. “Mēs esam ļoti apmierināti ar šo rezultātu, jo šī ir ceturtā reize, kad mēs iekļūstam federālās zemes parlamentā,” sacīja Luke.

Vācijas kancleres Angelas Merkeles labēji konservatīvā partija “Kristīgo demokrātu savienība” (CDU), neraugoties uz savu augsto popularitāti valsts mērogā, Hamburgas parlamenta vēlēšanās ieguva apmēram 16 procentus balsu, kas ir viens no CDU sliktākajiem vēlēšanu rezultātiem. Vācijas Sociāldemokrātiskā partija, kuras biedrs ir Hamburgas mērs Olafs Šolcs, ieguva vairāk nekā 46 procentus balsu. Šolcs paziņoja, ka veidos valdošo koalīciju Hamburgā, tajā uzaicinot “zaļos”, kas ieguvuši vairāk nekā 11 procentus balsu.

Galēji kreisā partija “Kreisie” Hamburgas parlamenta vēlēšanās ieguva vairāk nekā astoņus procentus balsu. Labēji liberālā Brīvo demokrātu partija ieguva septiņus procentus balsu. Hamburga ir viena no 16 Vācijas federālajām zemēm. Tās parlamenta vēlēšanās svētdien nobalsoja apmēram 55 procenti vēlētāju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+