AFP/LETA

Pret Franciju bezierunu sakāve 0

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība Eiropas čempionāta finālturnīru sākusi ar bezierunu 39:62 sakāvi pret turnīra favorītēm Franciju.

SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām

Lieliskā formā esošā Francijas izlase Eiropas čempionāta atklāšanas spēlē īpaši izcēla paaudžu maiņas procesā esošās Latvijas izlases vājās vietas. Auguma centimetru pārsvaru francūzietes pārvērta pilnīgā dominantē zem abiem groziem gan punktu gūšanā, gan cīņā par atlēkušajām bumbām. Pret mājinieču ciešo aizsardzību nekas prātīgs neizdevās arī uzbrukumā – caur groza apakšu spēle negāja, jauda pietrūka arī ārējai līnijai. Jau pašā spēles sākumā latvietes nokļuva zaudētājās ar 2:9, pārtraukumā ejot jau 14:33. Pirmajā puslaikā izdevās iemest tika 14 punktus un tikai veiksmīgi trešā ceturtdaļa (starp citu, uzvarēta ar 19:17) ļāva izvairīties no antirekorda gūto punktu ziņā. Tikai 12 trāpīti divpunktu metieni no 42, tikai trīs no 15 trejačiem – skaitļi, kas vēlreiz uzsver Francijas izlases labo aizsardzību un arīdzan mūsējo starta drudzi.

“Francijas izlasei raksturīgs ļoti stabils sniegums un šodien tā nospēlēja sev raksturīgajā stilā un kvalitātē. Par mūsu komandu to nevaru teikt. Iepriekšējās spēlēs sākumā izmantojām vienas un tās pašas sadarbības, no rīta treniņā nebija ne mazāko pazīmju, ka tās būtu aizmirstas, bet šodien mača pirmajās minūtēs bija daudz nekontrolētu darbību, spēlētājas skrēja cita citai virsū. Acīmredzot stress bija izdarījis savu melno darbu. Turklāt, protams, visu cieņu Francijas izlases spēlētāju meistarībai. Arī aizsardzībā neizdarījām savu darbu. Slikti atbloķējām pretinieču centrus, mazās spēlētājas nespēja apturēt pretinieču uzbrukumus ar taktiskajām piezīmēm, tāpēc Brumermane ātri sapelnīja sodus un vajadzēja agri veikt neplānotas maiņas. Otrajā puslaikā spēles kvalitāte uzlabojās. Vairs nebija tik daudz nepārdomātu darbību, tiesa, mūsu soda laukumā pretiniecēm brīvības joprojām bija par daudz. Jāizdara secinājumus – gan mums, gan spēlētājām,” zaudējuma iemeslus basket.lv komentēja Latvijas valstsvienības galvenais treneris Aigars Nerips.

Latvijas izlasē pie spēlēšanas tikai visas divpadsmit basketbolistes, arī iepriekšējā dienā sasirgusī komandas kapteine Liene Jansone. Francijas izlase šajā čempionātā ir etalons, uz ko tiekties pārējām komandām. Latvijai pret šāda kalibra pretinieku nebija izredžu, taču tās noteikti būs pret sev līdzīgajiem – Lielbritāniju un Serbiju. Ja ar veiksmīgu komandas darbu izdosies kompensēt iztrūkumus augumā un pieredzē, varam cerēt uz pozitīvu rezultātu.

C grupas pirmajā spēlē Lielbritānija pēdējā ceturtdaļā pavērsa uz savu pusi cīņu ar serbietēm un uzvarēja ar 76:68. Tātad Latvijas izlasei cīņā par izkļūšanu no grupas izšķirošas būs abas nākamās spēles – svētdien pulksten 16 pret Lielbritāniju, pirmdien tajā pat laikā pret Serbiju.

EIROPAS ČEMPIONĀTS SIEVIETĒM

C GRUPA TRELAZĒ

Latvija – Francija 39:62 (7:15, 14:33, 33:50). Babkina 11, Kārkliņa 8, Jansone 5, Brumermane 4, Eibele 3, Jākobsone, Liepkalne, Krastiņa, Šteinberga pa 2, Šurkusa, Horelika, Laksa; Jakubu 17, Gruda, Mijema pa 9, Gomī 7, Čačuanga 6, Lausone 5, Lardī 4, Ajaji, Ndonga pa 2, Dimerka 1.

Serbija – Lielbritānija 68:76 (13:18, 38:41, 59:52). Milovanoviča 19, A. Daboviča 17, Ajanoviča 10; Stjuarte, Gandī pa 13, Līdhema 12+10AB.

A grupa: Melnkalne – Slovākija 77:63, Ukraina – Turcija 52:78.

B grupa: Zviedrija – Itālija 63:64, Spānija – Krievija 77:72.

D grupa: Lietuva – Horvātija 77:89, Baltkrievija – Čehija 60:39.