Mobilā versija
Brīdinājums -0.4°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
21. augusts, 2014
Drukāt

Pret “Islāma valsts” draudiem

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Francijas prezidents Fransuā Olands apņēmies nākammēnes rīkot starptautisku konferenci par Sīrijas un Irākas džihādistu grupējuma “Islāma valsts” radītajiem draudiem.

“Es uzskatu, ka mēs esam nopietnākajā starptautiskajā situācijā kopš 2001. gada. Tāpēc es drīzumā ierosināšu konferenci par Irākas drošību un cīņu pret “Islāma valsti”, sacīja prezidents. “Mums vajag globālu stratēģiju pret šo grupējumu, kas ir labi strukturēts un finansēts, kuram ir ļoti moderni ieroči un kurš apdraud tādas valstis, kā, piemēram, Irāka, Sīrija un Libāna,” teica Olands. Francija pagājušajā nedēļā apliecināja, ka tā piegādās bruņojumu Irākas kurdu karaspēkam, kas Irākas ziemeļos karo pret “Islāma valsti”. Francijas prezidents paziņoja, ka uz starptautiskās sabiedrības pleciem gulstas “smaga atbildība” par to, kas notiek Sīrijā, un šo notikumu izraisītajām sekām Irākā. Grupējums “Islāma valsts” izlicis internetā video, kurā redzama Sīrijā nolaupītā amerikāņu žurnālista Džeimsa Folija nogalināšana un piedraudēts nogalināt vēl vienu reportieri, ja ASV nepārtrauks uzlidojumus Irākā.

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģisĪsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+