×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
16. novembris, 2012
Drukāt

Pret izsitumiem ar insekticīdu?

Izlasīju “LA” par rozes ārstēšanu. Domājiet par mani, ko gribat, bet esmu atklājusi lielisku līdzekli jostas rozes ārstēšanai. Pirms pāris gadiem man uz jostas vietas parādījās daži sīki, niezoši izsitumi. Ar katru dienu to skaits dubultojās. Ģimenes ārsts mani varēja pieņemt tikai pēc desmit dienām.

Kā nespeciāliste (esmu tikai bioloģe) sāku lasīt par ādas slimībām un noteicu, ka man varētu būt kašķis. Kā lai pacieš, ka vēl desmit dienas šīs ērces ēdīs manu ādu? Izmisumā paņēmu insekticīdu “Super Cobra”, kam darbīgā viela ir d-trans-tetrametrīns, un uzpūtu. Pēc dažām stundām atkārtoju, nākamajā dienā vēl vienu reizi uzpūtu. Visi izsitumi pārgāja! Tomēr aizgāju pie ārsta, un man diagnosticēja jostas rozi (bērnībā esmu pārslimojusi vējbakas). Kad izstāstīju par savu ārstēšanos, viņas abas ar medmāsu gandrīz no krēsla nokrita…
Šogad izsitumi atkārtojās, un atkal pietika ar divām reizēm insekticīda! 
Mārīte

 

 

Dermatoloģes Līgas Jacēvičas komentārs: “Domāju, ka izsitumu nozušanai ar insekticīda lietošanu nav nekāda sakara, tie vienkārši izdzīvoja savu ciklu. Vīruss, kas izraisa jostas rozi, sēž muguras smadzeņu ganglijos un gaida labvēlīgus apstākļus – imunitātes pazemināšanos, stresu, pārkaršanu vai atdzišanu, lai izpaustos. Parasti pirms izsitumu parādīšanās ir jūtams diskomforts, sāpīgums, nieze. Pūšļveida izsitumi visbiežāk izvietoti pa nerva gaitu. Izsitumi parasti iziet visas stadijas: pūslīši plīst un izveidojas krevelītes, kas atdalās. Tātad slimības recidīviem jeb atkārtošanās epizodēm ir tiešs sakars ar organisma aizsargspējām. “Super Cobra” pilnīgi noteikti neietekmē to gaitu.

Lietojot uz ādas šādus preparātus, ir liels risks iegūt ādas ķīmiskus apdegumus vai alerģiskas reakcijas. Un ieelpojot – var saindēties. Es pilnīgi noteikti neatbalstu šādu pašārstēšanos.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+