×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
4. aprīlis, 2018
Drukāt

Pret Krievijas raķetēm – ar vēsu prātu (25)

karte

Krievijas raķešu šaušanas zonas Baltijas jūrā. Krievijas Jūras spēki 4. – 6. aprīlī Baltijas jūrā, tajā skaitā virs Latvijas ekskluzīvās ekonomiskās zonas, plāno veikt raķešu šaušanas pārbaudi. Krievijas puse aicinājusi Latviju gaisa telpu 18 kilometru augstumā šajā zonā, kas ir aptuveni 40 kilometrus no Latvijas krasta līnijas. Arī Zviedrijas aviācijas dienests publicējis brīdinājumu civilajai aviācijai par Krievijas raķešu šaušanu Ka„ļingradas rajonā. Šaušanas zona iesniegšoties 18 km tālu neitrālajos ūdeņos Zviedrijas virzienā. Lidojumiem civilajai aviācijai tiks slēgti visi augstumi aptuveni līdz 20 km augstumam.

“Latvijas iedzīvotājiem iesaku vēsi uztvert faktu, ka Latvijas ekonomiskajā zonā Krievija īstenos raķešu šaušanas mācības, jo mēs esam NATO un mums ir alianses garantijas,” uzsver NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts. Līdzīgi Krievijas darbības aicina uztvert arī citi “LA” aptaujātie eksperti. Raķešu šaušanas mācības Krievija paredzējusi no šodienas līdz piektdienai vairākās vietās Baltijas jūrā, tostarp Latvijas ekonomiskajā zonā. Tas liks mainīt lidojumu trajektorijas civilajām lidmašīnām. Tomēr starptautiskie jūrniecības likumi šādas aktivitātes neaizliedz.

Raķešu šaušanas mācības notiek tuvu – tikai apmēram 40 kilometrus no Latvijas rietumu krasta līnijas. Civilās aviācijas aģentūras vadītājs Māris Gorodcovs skaidro, ka iepriekš Krievijas puse esot pieteikusi citu mācību norises vietu. “Pēc pārrunām panācām, ka mācību vieta tiek mainīta, jo iepriekš iecerētajā atradās trīs būtisku gaisa transporta trašu krustpunkti,” piebilda M. Gorodcovs. Viņš skaidroja, ka mācības pieteiktas atbilstoši starptautiskajiem likumiem – septiņas dienas pirms to norises. “Mūsu pienākums bija norobežot gaisa satiksmi un ka mācību zonā neielido lidmašīnas,” skaidrot turpina M. Gorodcovs.

Trijās mācību vietās Baltijas jūrā Krievija esot norādījusi šaušanas augstumu – 18 kilometrus. Tas nozīmē, ka šajās zonās ielidošana lidmašīnām ir bīstama. Par to esot informētas iestādes, kuras atbild par civilās aviācijas drošību Eiropā, un aviokompānijas zina par nepieciešamību mest līkumu ap zonām, kur notiek Krievijas militārās aktivitātes. Pārējās divas atrodas Zviedrijas un Polijas ekskluzīvajās ekonomiskajās zonās. M. Gorod­covs uzsver, ka aviokompānijām šādi militārie manevri var izmaksāt papildu laiku, degvielu un līdz ar to arī naudu.

Tikmēr militārais eksperts Mārtiņš Vērdiņš sarunā ar “LA” atgādina, ka Krievija nav izmantojusi starptautisko jūrniecības likumu tiesības rīkot mācības citās vietās. “Krievijai taču pieder iespējas veikt izmēģinājumus Atlantijas okeānā, kur neviens netraucē un var šaut, kur grib. Bet šeit izvēlētajās vietās ir gan blīva kuģu, gan gaisa satiksme, kas pašiem rīkotājiem rada papildu grūtības,” piebilda M. Vērdiņš. Viņš uzskata, ka Krievija ar mācību rīkošanu pārbaudīs savas pretgaisa aizsardzības spējas un var lietot šim nolūkam paredzētās raķetes, kuras izšauj no kuģiem, kā arī esot zināms par Krievijas lidmašīnu līdzdalību mācībās. Eksperts gan tās vērtē ne tik daudz kā militārās mācības, bet drīzāk kā asimetrisku Krievijas atbildes soli rietumvalstīm sakarā ar rietumvalstu neseno lēmumu izraidīt Krievijas diplomātus pēc bijušā dubultaģenta Sergeja Skripaļa indēšanas Britānijā. “Vienīgais, ko militāri šajā situācijā Krievija var iegūt, – zināšanas, kāda ir operacionālā vide, ja kādreiz būtu nepieciešams bloķēt NATO sabiedroto piekļuvi Baltijas valstīm,” skaidro M. Vērdiņš. Viņš šādus manevrus nesauc par bīstamiem, bet tās tādas būtu, ja tiktu iekļautas pērn notikušo Krievijas un Baltkrievijas mācību “Zapad-2017” programmā. “Latvijas NBS un Igaunijas NBS vajadzētu kopā pieteikt mācības akvatorijā pie Sanktpēterburgas – tā būtu atbilstoša atbildes reakcija,” komentēja M. Vērdiņš.

Bet kā Krievijas mācības uztvert Latvijas iedzīvotājiem? Eksperti iesaka pret tām izturēties vēsi. Mācību interpretācija lai paliek NATO militāro analītiķu ziņā. Krievija mācības rīko arī, lai izmantotu tās informatīvajā karā. “Krievija nodod vēstījumu, ka ir ievērojama militārā vara. Mērķis: radīt baiļu sajūtu kaimiņiem,” “LA” skaidroja NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts. Viņš norādīja: jo mazāk Rietumos mācībām pievērsīsim uzmanību, jo labāk tādēļ, ka Krievijas mērķis ir ažiotāža rietumvalstu medijos. Bet otrs mērķis – mācībās demonstrēt saviem iedzīvotājiem “Krievijas varenību”.

 

Zviedru analītiķis: mērķis var būt uzmanības pievēršana

Plānojot raķešu šaušanas pārbaudi virs Baltijas jūras, Krievija, iespējams, cenšas pievērst uzmanību savam militārajam potenciālam un klātbūtnei vai varbūt tieši novērst uzmanību no kaut kā cita, uzskata Zviedrijas Aizsardzības pētījumu aģentūras drošības politikas analītiķis Fredriks Vesterlunds. “Neatkarīgi no tā, kas notiek, Krievija atkal piesaistījusi mūsu uzmanību un spējusi likt mums apspriest tās militāro potenciālu,” spriedis eksperts.

Pievienot komentāru

Komentāri (25)

 1. Aleksandra Kutuzova Atbildēt

  Kartejais meginajums paradit savu “varenibu”, pilnigi bezjedzigs saja vieta un laika. Labak butu nodarbojusies ar savam ekonomiskajam grutibam un nebazusies, kur nevajag. Tuksa muca talu skan.

 2. Mana kaimiņiene, vecmeita, arī ik pa laikam izrāda kādu idiotiju, jo patiesībā nevienam viņa nav vajadzīga, ir vientuļa un rūgtuma pilna.

 3. Cenšas tikai iebiedēt savus kaimiņus.

 4. Kremlis atkal nodarbojas ar provokācijām un savas visatļautības demonstrēšanu. Pašiem plašumi lieli, bet nē – vajag par visām varītēm pielīst pēc iespējas tuvāk – a ja nu nobīstas. Tiesa, nereti viņu kuģu izšautās raķetes (ne tikai kuģu), nav pārāk lidot spējīgas 🙂

  • . . . krievijai iet “sūdīgi” visās jomās, tad nu šī kārtējo reizi pakrata savējo krāniņu, ta teikt, vēl jau ir, bet drīz var beigties! Sapratīsim taču pufaikzemi :)) būsim līdzjūtīgi . . . .

 5. Un ja uzkristu Puzes valstij uz galvas zvaigžņotā raķete.

 6. Pulksten 14, zonā lidmašīnu ka mudž-Helsinki-Minhene,Prāga- Helsinki,Kopenhagena-Palanga……..

 7. CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze Atbildēt

  MUĻĶU zeme.

 8. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

  • atkal provokators mazpusāns izlīdis no migas ar saviem murgiem.

   • izēd ateju kārtējo reizi, bezcerīgi aprobežotais “provokator kurš ar saviem lumpenpropagandas zombija murgiem atkal izlīdis no savas derdzīgi smakojošās dermoliberastu pidarskapja migas”.

 9. Vienīgais par ko jāuztraucas, ka paši sevi neuzspridzina! Būs jāglābj.
  Stulbeņi ar eksperimentālām raķetēm – tuvākai apkārtnei veiksmes pārbaudījums.

 10. Tad “draudzīgais kaimiņs” , jeb tomēr agresors? Ušaks taču 50 k aizsūtīja.. Jeb tas par maz?

 11. Kā kaut ko tādu vispār var pieļaut civilizētā pasaules, Eiropas daļā?

 12. ļaunuma impērijas atraugas – viņu militārmācības Eiropas iekšienē
  vēl par to vakarvakarā LTV1 rādīto “anarhistu” izvilkts Fuc ziņu sagrābstījums ar veco plukatu Noamu Homski no ASV, kas pārstāv mikroskopisku ASV vēlētāju daudzumu.. nu raidījums no Kremļa pagrabos saveidotā bet iztaisīts tā lai tam noticētu nezinīši

 13. Ļaunuma impērija vēl eksistē – to tas nozīmē un vēl kas vakar bija LTV1 par filmeli – “anarhists”ar prātā sajukušo Noamu Homski piepītu klāt – nu īsti no Kremļa pagrabiem izvilkta propaganda, kurā nekas netika minēts ka Sadams toreiz okupēja Kuveitu pasludinot to par savu zemi kā krievi ar Krimu u.c.

 14. Vesturiska musu planetas anglu saksu’ jeb tagad- anglu ASV- nato valstu bandu- piratiskos miljonu cilveku nokaveji, laupitaji un civilizacijas okupanti-graveji beidzot ar Krievijas-Kinas SNG,ASEAN un BRIKS valstu apvienibu ir jaaptur un japiespiez vinu bandu vadoni ASV, ANO sesties pie sarunam lai parskatitu visus starpvalstu noteikjumus un ligumus-izveidot jaunus lai pec tiem valstis vaditos ka lidzigas ar lidzigiem-bez kariem perspektiva.ASV nepiekrit to darit-vini-ka jau anglu kolonizatori, grib visus komandet.tapec vini ir japiespiez.Ari cilvektiesibam preti jaizstrada kopeji planetas cilvekpienakumi

 15. Dievs sargā mūsu tēvu zemi!

 16. Krieviem arī šis mācības izmaksās dārgi.Jo vairāk raķešu palaidīs,jo mazāk to viņiem paliks.Mēs varam par šo uguņošanu tik priecāties,jo tā netiek apmaksāta no nodokļu maksātāju naudas

 17. Kā ar roņiem un zivīm ?

 18. Vai roņi un zivis ir brīdināti?

  • Tagad labi redzams,kas un ar ko visvairāk un bīstamāk piesārņo dabu,jūras ūdeņus.Saprotams no kurienes zivīs tik daudz indīgo vielu,kādēļ jūrā tik daudz indīgo atkritumu.

Draugiem Facebook Twitter Google+