×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
23. aprīlis, 2014
Drukāt

Lietuvas premjers: Pret Krieviju racionāli, bet principiāli

Foto - LETAFoto - LETA

Lietuvas politika attiecībā uz Krieviju arī turpmāk būs racionāla, bet vienlaikus principiāla, valdības gada pārskatā Seimā norādījis premjerministrs Aļģirds Butkevičs.

“Lietuvas cilvēkiem šobrīd rodas daudz jautājumu par to, kā mēs dzīvosim rīt, kādas būs mūsu attiecības ar kaimiņvalsti Krieviju. (..) Apsolu, ka valdība aizstāvēs Lietuvas uzņēmējus, kuri izraudzījušies strādāt Austrumeiropas virzienā, bet arī pašiem uzņēmējiem jāizvērtē šā ienesīgā tirgus riski,” izteicies premjers.

“Tiem, kas starptautiskās attiecības uzlūko vienīgi caur lielas peļņas prizmu, nav iemesla cerēt, ka mūsu valsts politika ies viņu pavadā,” viņš norādījis, bet vienlaikus uzsvēris, ka valdība, saskatot iespējamos draudus eksporta biznesam, enerģiskāk cenšas dažādot eksporta virzienus, meklējot jaunus tirgus.

“2013. gadā Lietuvas diplomātiskās pārstāvniecības dažādos pasaules apgabalos aktīvi prezentējušas Lietuvu, tās uzņēmējdarbību un kultūru. Valdība paredzējusi no Eiropas Savienības struktūrfondiem jaunajā finanšu perspektīvā atvēlēt 200 miljonus litu (58 miljonus eiro) eksporta veicināšanai, aicinot skatīties uz tādiem perspektīviem tirgiem kā, piemēram, ASV, Japānu, Indonēziju, Ķīnu, Malaiziju, Norvēģiju, Kazahstānu, Dienvid­āfrikas Republiku un citām valstīm,” teica Lietuvas valdības vadītājs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+