×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
6. septembris, 2013
Drukāt

Pret kultūras ministri tiek organizēta kampaņa, uzskata Dzintars

LETALETA

Pret kultūras ministri Žanetu Jaunzemi-Grendi (VL-TB/LNNK) tiek organizēta kampaņa, uzskata nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars.

 

Dzintars aģentūrai LETA sacīja, ka ir “viennozīmīgi redzams”, ka pret ministri tiek organizēta kampaņa, par ko liecina aktivitātes sociālajos tīklos, speciālu krekliņu izgatavošana utt.

Nacionālās apvienības līderis arī akcentēja, ka daudzi kultūras nozares pārstāvji šajās dienās ir pauduši atbalstu Jaunzemei-Grendei. Vienlaikus politiķis atzina, ka lēmumus neiekļaut Latvijas Nacionālās operas (LNO) valdē pašreizējo operas ilggadējo vadītāju Andreju Žagaru sabiedrībā tiek uztverts pretrunīgi. Tomēr šāds lēmumus ticis pieņemts, balstoties profesionālajos kritērijos, un tam ir nopietns pamatojums, ko arī izklāstījusi ministre.

Žagars, nevēloties samierināties ar šādu lēmumu, pēc Dzintara domām, iedarbinājis atbildes mehānismus. Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs arī piebilda – ministres pamatojums par šo lēmumu tika uzklausīts, tomēr, ja nozares pārstāvjiem ir argumenti, kāpēc šis nav labākais risinājums, tie jāliek galdā, un VL-TB/LNNK par tiem varētu diskutēt.

Kā ziņots, sociālajā vietnē “www.facebook.com” izveidota domubiedru grupa “Grende, atkāpies”, novēroja biznesa portāls “Nozare.lv”.

Tiesa, domubiedru grupas lapā norādīts, ka tas ir pašapziņas, ne politikas jautājums. Šajā “Facebook” domubiedru grupā tās atbalstītāji un izveidotāji nav redzami.

“Nozare.lv” novēroja, ka šodien sociālajā vietnē “twitter.com” bija izplatīts fotoattēls, kur redzama māksliniece Katrīna Neiburga, kuras krekliņu rotā uzraksts “Grende, atkāpies”. Ar šādu krekliņu mugurā māksliniece vakar, 5.septembrī, ieradusies uz Latvijas Nacionālās operas (LNO) ēkas 150.jubileju.

“Facebook” vietnē ir atrodama arī kādas studijas “Darva” draugu lapa, kur norādīts, ka tiem, kas grib bez maksas apdrukāt krekliņu, ir jādodas uz studiju. Tiesa, šajā “Facebook” vietnē nav norādīts, kur studija atrodas.

Ar mākslinieci Neiburgu “Nozare.lv” nav izdevies sazināties. Tāpat arī ar studijas “Darva” pārstāvjiem nav izdevies sazināties.

Jau ziņots, ka komponists un LNO direktora padomnieks muzikālajos jautājumos Arturs Maskats ir atteicies vadīt LNO valdi, ja tajā nebūs pašreizējā operas ilggadējā vadītāja Andreja Žagara. Patlaban, pēc Kultūras ministrijas izsludinātā konkursa rezultātiem, par valdes loceklēm izraudzīta līdzšinējā vairāku uzņēmumu mārketinga un biznesa vadītāja Inese Eglīte un Latvijas Televīzijas (LTV) kultūras raidījumu satura redaktore, muzikoloģe Daina Markova.

Kultūras ministrija patlaban meklē labāko risinājumu trešā LNO valdes locekļa atrašanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+