×
Mobilā versija
Brīdinājums +12°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
4. jūlijs, 2015
Drukāt

Pret Lietuvu un Slovēniju cīņā par finālturnīru

izloze-urnas

FIBA Europa mītnē Minhenē sestdien notikušajā 2017. gada Eiropas čempionāta basketbolā sievietēm kvalifikācijas turnīra izlozē  Latvijas valstsvienība pretiniekos dabūja Lietuvas un Slovēnijas izlases

FIBA jaunās vēsmas, pārorganizējot starptautisko sacensību strūkturu, vispirms skārušas dāmas. Nākamajā Eiorpas čempionātā Čehijā piedalīsies 16 komandas līdzšinējo 20 vietā, bet kvalifikācijas turnīrs tiks aizvadīts klubu sezonas laikā. Šim nolūkam kalendārā paredzēti trīs logi – 2015. gada novembrī, 2016. gada februārī un novembrī.

Minhenē notikušajā izlozē Latvijas izlase tika ielozēta kopā ar Lietuvu un Slovēniju. Kontinenta čempionāta finālturnīram kvalificēsies deviņas grupu uzvarētājas un sešas labākās otro vietu ieguvējas, bet vēl viena vieta tikusi čempionāta saimniecēm Čehijai. Kvalifikācijas turnīru Latvijas izlase sāks 21. novembrī savā laukumā pret Lietuvu, nākamā gada 20. un 24. februārī spēles izbraukumā Slovēnijā un Lietuvā, visbeidzot 2016. gada 23. novembrī ciemos brauks slovēnietes

Par notikušās izlozes rezultātiem grēks sūdzēties. Lai gan lietuvietēm pēdējā laikā biežāk ir zaudēts, no pirmā groza tas noteikti ir sportiskā ziņā parocīgākais pretinieks. Slovēnija ne reizi nav spēlējusi Eiropas čempionāta finālturnīrā. Turklāt pavisam nesen sacentās B divīzijas turnīrā.

Latvijas basketbola savienības pirmais darbs ir izvērtēt Ainara Zvirgzdiņa paveikto galvenā trenera amatā nesen notikušajā Eiropas čempionātā un izlemt par sadarbības turpināšanu vai tās pārtraukšanu. Pats Zvirgzdiņš būtu ar mieru turpināt darbu, turklāt tas būtu apvienojams ar pienākumiem Valmieras klubā. Trenera paveikto vispirms vērtēs treneru komisija, bet galīgo lēmumu pieņems LBS valde. Nesenajā Eiropas čempionātā Ungārijā Latvijas izlase izcīnīja divas uzvaras, tomēr nespēja pārvarēt pirmo posmu, kādēļ komandas sniegumu nekādi nevar nosaukt par veiksmīgu.

Turpat Minhenē notika arī FIBA Eiropas kausa grupu turnīra izloze. Ja “TTT Rīga” kvalifikācijas kārtā izdosies pārspēt Austrijas čempiones “Flying Foxes”, tālāk būs jaspēlē ar Maskavas “Dinamo” (Krievija), “Orduspor” (Turcija) un “Udominate” (Zviedrija).

 

EIROPAS ČEMPIONĀTA KVALIFIKĀCIJAS TURNĪRA IZLOZE

A grupa: Lietuva, Latvija, Slovēnija.

B grupa: Francija, Horvātija, Igaunija, Nīderlande.

C grupa: Melnkalne, Itālija, Lielbritānija, Albānija.

D grupa: Serbija, Ukraina, Vācija, Luksemburga.

E grupa: Slovākija, Ungārija, Portugāle, Islande,

F grupa: Krievija, Grieķija, Bulgārija, Šveice.

G grupa: Baltkrievija, Polija, Beļģija,.

H grupa: Turcija, Rumānija, Izrāla, Bosnija,.

I grupa: Spānija, Zviedrija, Somija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+