×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
26. marts, 2014
Drukāt

Līdzekļi pret logu atvēršanu moderniem logiem (2)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

“Vectēvu celtā ēkā pēc tās atgūšanas esam veikuši daudzus remontus. Lielas mokas sagādāja logi. Jaunus identiskus koka rāmjus nevarējam atļauties, tāpēc nomainījām pret plastmasas logiem. Līdz šim nekādas rūpes tie nav sagādājuši, bet tagad mazdēls jau prot stumt krēslus un uzrāpties, kur vēlas – diemžēl arī uz palodzes. Steigšus nopirku logiem “IKEA” drošības āķus, bet to skrūves ir domātas koksnei, tādēļ neuzdrošinājos piestiprināt. Nekur nevaru atrast aprakstus, ko drīkst iesākt ar šādiem logiem, kam vakuums starp stikliem. Izņemt rokturi arī nav iespējams. Kā vislabāk nodrošināt logus trešajā stāvā, lai mazbērns nejauši tos neatvērtu?” 
Anita Pāvulāne

Cik saprotamas rūpes! Taču “IKEA” drošības āķi der arī plastmasas logiem, ar pāris skrūvēm rāmī tos nevar sabojāt. SIA “Labo logu aģentūra” vadītājs Mārtiņš Mālnieks iesaka stiprinājumu veidot 2–3 cm zem stikla paketes, kur skrūvei pretī vairs tikai plastmasa, un viss būšot kārtībā.

Otrs variants – nomainīt logiem rokturus, jo furnitūras ražotāji šādas situācijas ir paredzējuši. Ir divu veidu – ar drošības pogu un atslēgu, turklāt slēdzenes dzīvoklī visiem vienādas, nav jābaidās kādu pazaudēt. Pēdējais risinājums it kā neērtāks, tomēr daudz nopietnāks, jo enerģisks puika, kam stipras rokas, ar laiku atklāj arī šīs pogas noslēpumu. Jaunos rokturus ar atslēdziņu visvienkāršāk meklēt kādā logu firmā, nebūt ne tikai tajā, kas uzstādījusi. Liela varbūtība, ka derēs, jo modeļu un ražotāju, kas pazīstami Latvijā, nav daudz, analogu vienmēr var atrast. Arī nomaiņa esot gauži vienkārša, saimnieks pats to spēj izdarīt. Profesionāļi par pakalpojumu pat naudu neņemot, bet ar 10 eiro (vismaz!) par katru rokturi gan jārēķinās. Toties vērtne aiz atslēgas, un mazdēls drošībā!

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Labo logu aģentūra ir krāpnieku kantoris, logus neuzstāda termiņā, nezinu vai uzstāda vispār, jo pasūtīti ir 2 mēnešus atpakaļ un pat telefonus neceļ. Neiesaku nevienam sasieties ar šo kantori!

    • Kantoris tik tiešām bija iekavējis piegādes, cik zinu, nu ir visu atrisinājuši un viss ir labi un laikā. Man patika paveiktā darba kvalitāte, nu bet komunikācija gan viņiem nedaudz klibo. Gaidīju nedēļu ilgāk, kā bija solījuši.

Draugiem Facebook Twitter Google+