×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
23. novembris, 2016
Drukāt

Pret lojalitātes grozījumiem (3)

Foto LETAFoto LETA

LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) lūgs Valsts prezidentam Raimondam Vējonim neizsludināt tā dēvētos lojalitātes grozījumus Izglītības likumā, ja šodien Saeimā tos apstiprinās.

To aģentūrai pastāstīja LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga. Kā zināms, Izglītības un zinātnes ministrijas rosinātie grozījumi Izglītības likumā nosaka gadījumus, kad persona nedrīkst strādāt par pedagogu un liek atlaist pedagogus vai skolu direktorus, kas nav lojāli Latvijas Republikai un tās Satver­smei, kā arī nepilda savu pienākumu, tostarp “audzināt krietnus, godprātīgus, atbildīgus cilvēkus – Latvijas patriotus, stiprināt piederību Latvijas Republikai”. Izmaiņas likumā arī paredz noteikt, ka izglītības iestāžu (izņemot augstskolas un koledžas) vadītāju profesionālā darbība tiek novērtēta Ministru kabineta noteiktajā kārtībā ne retāk kā reizi sešos gados.

LIZDA ieskatā šie grozījumi būtu jāskata atkārtoti, to darot trīs lasījumos. Šobrīd grozījumi tā sauktajā budžeta paketē virzās caur Saeimu steidzamības kārtā tikai divos lasījumos.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Kas ir šī I.Vanaga? Kura klaigā tikai par algām, bet kurai ir vienalga, ko un kā skolā māca un ir gatava piesegt un atbalstīt Latvijas valsts pretiniekus. Droši vien viņai labi iedzīti galvā marksisma ideoloģijas pamati, ja jau ir pazaudēta politiskā orientācija. Ne jau velti tikusi priekšniekos arodbiedrībā, lai varētu kūdīt cilvēkus. Algas pedagogiem ir pieliktas, bet šī Vanaga joprojām nav apmierināta un turpina kaut ko “aizstāvēt”. Viņasprāt, tādi rafaeļski nav atlaižami, vēl nezin kas esot jādiskutē! Mūsu valsts pretinieki lieliski prot izmantot demokrātijas priekšrocības: vārda un pulcēšanās brīvības, likumu torpedēšanu, piesedzoties ar cilvēktiesībām, to novilcināšanu un tml., bet īstenībā šādi noskaņo daļu cilvēku pret Latvijas valsti. To nu valsts pirmajām personām gan vajadzētu saprast un atšķirt graudus no pelavām.

  2. NEVIENA VALSTS NEFINANSĒS PERSONAS, KURAS DARBOJĀS, AĢITĒ, AUDZINA PRETVALSTISKUS CILVĒKUS.LIKUMS JAU SEN VAJADZĒJA PIEŅEMT, TAD ŠODIEN BŪTU MAZĀK LATVIJAI NAIDĪGU CILVĒKU.

  3. Vai arī čekas maisos – tā kā pa jaunu? Varbūt pati…

Draugiem Facebook Twitter Google+