×
Mobilā versija
Brīdinājums +9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
28. jūlijs, 2014
Drukāt

Juris Cīrulis: pret Āfrikas cūku mēri jārīkojas zibenīgi (4)

Foto-LETAFoto-LETA

“Zemnieku saeima” aizsardzībā pret infekcijas slimībām saskata operativitātes trūkumu un to, ka Eiropa ar saviem regulējumiem un likumiem nav gatava veicināt veterinārā dienesta pilnvaru un prioritāšu maiņu īsā mirklī. Eiropā visu laiku tiek runāts par pārtikas drošību, bet tā ir lirika līdz nopietnam apdraudējumam. Tiklīdz Eiropa novelk robežu, mūsu produkcija ir izolācijā. Jautājums – ko darīt? – paliek neatbildēts.

Ja gribam turpmāk panākt efektīvāku darbību, ministram jākļūst politiski atbildīgam krīzes risinātājam – ģenerālim un PVD, operatīvo dienestu struktūrām viņam jāpakļaujas. Taču tam nav atbilstoša regulējuma.

Birokrātija, kas valda Eiropas Savienībā, neļauj katrai dalībvalstij izvērst cīņu pret infekcijas slimībām. Slimība iet plašumā, bet notiek muļļāšanās, jo tiek gaidīti dažādi apstiprinājumi. Tagad jārīkojas strauji.

Mēs aicinām apsēsties pie viena galda Zemkopības ministriju, PVD, tirgus pētniekus, biologus, regulu pārzinātājus, lai domātu, kā rīkoties. Rīcībai jābūt zibenīgai, bet mēs to nejūtam, jo mēris izplatās straujiem soļiem. Šobrīd Eiropa nav gatava operatīvai darbībai.

Autors Juris Cīrulis ir biedrības “Zemnieku saeima” valdes loceklis, ZS “Mežacīruļi” saimnieks.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Latvijas zemnieks nav ar pliku roku ņemams. Pilnīgi piekrītu, ka nekavējoties ir jāizveido nārkārtas komosija ar attiecīgām pilnvarām, tas Straujumai, pietiek vienreiz acis bolīt uz rietumiem, tie ir diemžēl arī konkurenti ar savām interesēm. Jānoskaidro, kādā temperatūru diapazonā tas bacilis dzīvo un nokautie lopi jāsterilizē nevis jādedzina. Nepieciešamas instrukcijas kausanai un protams turēšanai un audzēšanai šādos bīstamos apstākļos un viennozīmīgi nekādu svešinieku kūts tuvumā visu karantīnas laiku.

  2. Demokrātijas apstākļos neko zibenīgi izdarīt nav iespējams,var tikai muļļāties un diskutēt gadiem ilgi tā arī nenonākot ne pie kāda risinājuma,bet,savācot darba grupu un tai izdalot vismaz 1000000 euro nodokļu maksātāju naudu kaut ko iekustināt var.

  3. Esošās sistēmas ietvaros nekāds “zibenīgi” bez 1 000 000 000 euro nesanāks….

Draugiem Facebook Twitter Google+