×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
30. oktobris, 2015
Drukāt

Pret Merkeli iesniegti vairāki simti kriminālprasību (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Vācijas prokuratūra saņēmusi milzumu kriminālprasību pret kancleri Angelu Merkeli, kurās iesniedzēji viņu apsūdz “valsts nodevībā”, kas pastrādāta, piekopjot pašreizējo imigrācijas politiku, ceturtdien pavēstīja prokuratūras pārstāve Frauke Kēlere.

Kēlere sarunā ar aģentūru AFP atzina, ka šobrīd saņemtas aptuveni 400 prasības pret kancleri.

Tomēr sīkāk prasību saturu viņa atteicās komentēt.

Tajā pašā laikā laikraksts “Tageszeitung” ziņo, ka šo kampaņu organizē aktīvisti, kuri iebilst pret Merkeles uzturēto “atvērto durvju” politiku, kuras rezultātā Vāciju pārpludinājuši simtiem tūkstošu nelegālo imigrantu.

Kā vēsta laikraksts, daudzas no prasībām ir identiskas un šķiet, ka tās sagatavotas pēc parauga, kuru publicējis labēji orientētais žurnāls “Compact”.

Prasībā minētas “faktiski apokaliptiskas ainas (..), kas gada laikā var novest pie Vācijas sabrukuma”.

Krimināltiesību eksperti gan norāda, ka kriminālizmeklēšanas ierosināšana, pamatojoties uz šīm prasībām, ir mazticama, jo nozieguma sastāvam valsts nodevības gadījumā jāsatur “vardarbība vai vardarbības draudi”.

Lai gan oficiāli Berlīne joprojām prognozē, ka šogad valstī patvērumu varētu pieprasīt 800 000 ārvalstnieku, daudzi politiķi jau labu laiku publiski runā par vismaz miljonu, kamēr presē nesen parādījās ziņas, ka kādā slepenā dokumentā jau parādījies skaitlis pusotrs miljons.

Lai gan Merkele joprojām cenšas pārliecināt vāciešus, ka valsts ir spējīga uzņemt tik milzīgu patvēruma meklētāju skaitu, sabiedrībā, kā arī viņas pašas vadīto kristīgo demokrātu vidū izplatās arvien lielāka neapmierinātība.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. No aptaurētajiem jau grūti tikt vaļā …

Draugiem Facebook Twitter Google+