×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
10. decembris, 2017
Drukāt

Tiesnese notic, ka pret miljoniem ķīlā ņemtas vien mazvērtīgas mašīnas (13)

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Ilustratīvs foto

Raidījums “Nekā personīga” izpētījis igauņu uzņēmēja Urmasa Pasta tiesvedību ar firmu “Gabriels”, kura pārstāvis Isārijs Finbergs par 300 tūkstošiem bija solījis nokārtot kāda zemesgabala Rīgā detālplānojuma maiņu, taču solīto neizdarīja.

Iepazīstoties ar starp abiem uzņēmumiem noslēgto hipotekāro līgumu, zemesgrāmatu tiesnesis nolēma, ka nauda no “Gabriela” jāpiedzen par labu igaunim. Taču “Gabriels” steidzās uz tiesu un lūdza ierosināt tiesiskās aizsardzības procesu.

Lietā, kuru izlēma Vidzemes priekšpilsētas tiesas priekšsēdētāja Iveta Krēvica, firmai “Gabriels” negaidot uzradās daudz aizdevēju, kuri ar saviem miljonu prasījumiem aizstājās igaunim priekšā. Prasītāji gan izskatījās šaubīgi. Kāda firma Finbergam it kā aizdevusi piecus miljonus, ķīlā paņemot vienīgi 2006. gada mašīnu “Renault Traffic”, kas nemaksā vairāk par 6500 eiro. Tomēr tiesnesei prasītāji neizskatījās fiktīvi. Viņa plānu apstiprināja.

Žurnāls “Ir” izpētījis, ka radniecīgai firmai tāpat paveicies ar tiesneses spriesto. SIA “Gabriels” un SIA “Biznesa centra “TOMO” ir saistītas kompānijas. Abas saista uzņēmējs Isārijs Finbergs. “Biznesa centram “TOMO” bija lielas saistības pret Krājbanku, taču tām ārpus tiesas tiesiskās aizsardzības procesā negaidīti priekš aizstājās kāds kreditors no Belizas. Pret astoņiem miljoniem latu jeb 11 miljoniem eiro dāsnais belizietis ķīlā bija paņēmis vienīgi 1955. gada automašīnu GAZ M20, kas tautā pazīstamu kā automašīna “Pobeda”. Arī šo lietu skatīja tiesnese Krēvica, un arī šajā reizē tiesnese nepārbaudīja kreditoru prasījumu īstumu. Abus viņas lēmumus atcēla Augstākā tiesa. Senators Kalvis Torgāns savā spriedumā ierakstīja, ka Krēvica vairākkārt pārkāpusi likumu.

Lai gan Augstākā tiesa vienreiz jau norādīja uz tiesneses kļūdām, pusgadu vēlāk tās no jauna tika pieļautas. Tomēr igauņu uzņēmēja prasība ierosināt disciplinārlietu pret tiesnesi palika nesadzirdēta. Tieslietu ministra vietā atteikumu parakstīja cita ministrijas amatpersona, motivējot, ka laikā, kad Krēvica lēmusi, neesot bijusi stabila tiesu prakse. LU profesors, bijušais Augstākās tiesas tiesnesis Kalvis Torgāns gan uzskata – atsaukties uz neesošu judikatūru izklausās nenopietni. “Te ir jau runa par godīgumu un, ka jāskata lietas pēc būtības. To jau nevar septiņreiz ierakstīt likumā, ka jāskata lieta pēc būtības. Ka nedrīkst mālēt tiesnesim kaut kādas acīmredzamas muļķības!” – pauž Torgāns.

Igauņu uzņēmējs 2014. gada novembrī vērsās KNAB, lai korupcijas apkarotāji izmeklē Krēvicas vadītās tiesas saikni ar uzņēmēju Isāriju Finbergu, jo bija saņēmuši signālu par 20 000 eiro lielu kukuli. Pēc četriem mēnešiem KNAB tā laika priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks atbildēja, ka nekādi fakti par iespējamām tiesnešu koruptīvām darbībām nav konstatēti.

Pati Iveta Krēvica intervijā žurnālam “Ir” noliedz, ka caur viņu būtu tikušas īstenotas jel kādas shēmas: “Kāpēc jūs domājat, ka tiesnesis ir tas, kurš apstiprina shēmas? Tas tā diezgan bargi skan.”

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. ja jau figurē dažādas ES kaktu firmiņas, tad jau astoņkājis ir ES mēroga !

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 3. diezgan bieži vis kaut kas izliekas, īpaši lietās, kur ir daudz naudas, tad tiesneši bieži sāk ticēt visneiedomājamākām lietām – pret rītiem, pret vakariem u.c. pesteļiem. Jebkurš normāls cilvēks smietos kā kutināts, tikai ne tiesneši, viņi ir visnopietnākie cilvēki pasaulē! Bet tas tak ir normāli LV, kādi tur likumi, kuru tas interesē, un vismazāk jau tiesnešus 🙂

  • Ko tur brinīties? Kad padzird par kādiem tur intereses % – sāk ticēt pat kā Buratino tam naudas kokam….Tikpat naivs un ticīgs ir arī NA tiesu ministrs Rasnačš – ( Kā dziesmiņā -viss ir kārtībā grāfien – vien tas zirgs…).
   Piebilde – kas tā par valsti : kā žurnālists – visas VIP blēdibas redz; kā minitrs nekā – uz acīm naudas klapes – te riepu kalnus neredz, te naudas vējdzirnavas, te vecauto vērtē miljonos…

 4. kamēr šajā valstī neviens ierēdnis un amatpersona ne par ko neatbildēs ne tikai ar amatu, bet mantu vai kriminālproccesu, tikmēr šādi gadījumi notiks gana bieži. Piekrītu viedoklim, ka tiesu priekšsēdētājiem jādod lielāka vara un jāprasa lielāka atbildība, lai šādi gadījumi, kad tiesneši izslēdz saprātu un vadās pēc burta, mazinātos. Es te tā sapņoju, ja jau šādi tiesneši vadās pēc burta, tad tos varam aizstāt ar robotiem, datoriem, tie tikpat labi spētu vadīties pēc burta.
  Pie kam ja tika pārkāpts likums – kur skatās tiesešu kolēģija, kādēļ nav uzsākts kriminālprocess? Tur taču cilvēki varēja zaudēt milzu naudu!! 6 milj – tas ir 10 cilvēku darba mūža alga! 10 mūži. 10 cilvēki.
  Cik bargi soda par cilvēka dzīves atņemšanu?

 5. Ja viņa tiešām domā to ko runā, tad glābt var tikai Strenči

  • Te pienāca Kinzulis un atkal pienāca- Atbildēt

   redzot biezo kuvieri Strenči nelīdzēs, bet roku dzelži un rūtaina saulīte uz gadiem… Bet varbūt glābs NA tiesu ministrs Rasnačs

 6. kurš man aizlienēs 5 miljonus? ķīlā dodu 3. golfu 🙂

 7. (pa) latviski konverts IR aploXne.

 8. Te pienāca Kinzulis - Atbildēt

  bet ja mašina ar kuvieri un tas ir liels – nu ļoti liels – kā neticēsi?

Draugiem Facebook Twitter Google+