×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Rudīte, Everts
Trešdiena, 22. augusts, 2018
22. decembris, 2014
Drukāt

Pret nacionālismu un stagnāciju. Urbanovičs un “Saskaņas” biedri sapņo par 51 balsi Saeimā (44)

Foto-LETAFoto-LETA

Saeimas deputāts Jānis Urbanovičs piedalās partijas "Saskaņa" kongresā Kultūras pilī "Ziemeļblāzma".

“Mēs savas problēmas risinām koleģiāli, nevis publiski,” partijas kongresā palielījās “Saskaņas” Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Valērijs Age­šins. Tieši tikpat jaukās pirmssvētku noskaņās noritēja arī kongresa debates, kurās Ziemassvētku pantiņi, novēlējumi, tosti un pat Aleksandra Čaka dzejoļa “Miglā asaro logs” deklamēšana mijās ar pārmetumiem valdošajai koalīcijai un Latvijas apstākļiem utopisku mērķi – nākamajās parlamenta vēlēšanās iegūt vismaz 51 procentu balsu. Šādu iedomu nebūtu neparasti dzirdēt no kāda politiskā iesācēja, kurš ir ļoti augstās domās par sevi un nepazīst Latvijas vēlētāju noskaņojumu, taču pieredzējušā Jāņa Urbanoviča paziņojumā (“Mērķis ir, jūs teiksiet, paradoksāls – pēc četriem gadiem jāiegūst vairākums Saeimā. Bet tas ir absolūti iespējams.”) tas vairāk izklausījās pēc viegla blefa. Vai varbūt mājiena partijas biedriem, ka šis ir vienīgais iespējamais veids kādreiz nokļūt pie varas, jo koalīcija ar kādām citām partijām nav iespējama.

Tomēr Urbanovičs nebija vienīgais, tādu pašu apņēmību debatēs pauda arī partijas vecbiedrs Sergejs Mirskis: “Pie varas mēs varam nonākt, tikai sasniedzot 51 procentu vēlēšanās. Tas ir iespējams.” Un arī Eiroparlamenta deputāts Andrejs Mamikins: “Labējie politiķi nesaprot, ka viņi nevis izolē “Saskaņu”, bet izolē paši sevi no sabiedrības. Viņiem vajadzētu beidzot izdzīt Ziemeļkorejas domāšanas stilu. Ja tas nenotiks, mēs turpināsim aplenkumu līdz uzvarai, un mums palīdzēs mūsu kolēģi no Eiropas Savienības.” Ar “kolēģiem” domāta Eiropas Sociālistu partija, kas apvieno dažādu valstu sociāldemokrātiskās partijas; “Saskaņa” nākamgad oficiāli varētu kļūt par tās dalībnieci.

Jāatgādina, ka oktobrī 12. Saeimas vēlēšanās par “Saskaņu” nobalsoja 
209 887 vēlētāji (23% no visiem vēlēšanu dalībniekiem), iegūstot 24 deputāta vietas. Salīdzinot ar 11. Saeimas vēlēšanām, “Saskaņa” zaudējusi vairāk nekā 50 000 vēlētāju (5%) un septiņas vietas parlamentā.

Krievija, Ukraina…

“Ukrainas krīzes laikā grūti neatkāpties no vērtībām. Bet mēs izturējām,” savā ziņojumā, skaidrojot iemeslus vēlēšanu rezultātiem, apgalvoja partijas priekšsēdētājs Nils Ušakovs. No viņa teiktā izriet, ka partija mēģinājusi vienmēr būt pa vidu, tāpēc esot sista no abām pusēm. “Vieni sauca mūs par “Maskavas roku”, otri – par krievu interešu nodevējiem. Mēs izturējām.” Viņaprāt, Ukrainas notikumus Latvijas politiskie spēki tikai izmantojuši, lai vērstos pret “Saskaņu”.

Bet kāda tad ir pašas “Saskaņas” attieksme pret Krievijas politiku Ukrainā, ieskaitot Krimas aneksiju? No kongresa runām to uzzināt neizdevās, jo partijas pārstāvji, kā ierasts, izcēla tikai sev vajadzīgās tēzes. N. Ušakovs vienīgi atkārtoja politkorekto frāzi: “Mēs esam par Ukrainas teritoriālo integritāti.” (Kā zināms, kaut ko līdzīgu ir teicis pat Krievijas prezidents Vladimirs Putins, lai gan praksē tas izpaudies citādi…)

Runājot par attiecībām ar Krieviju, N. Ušakovs sāka ar jautājumu: “Vai mēs esam ieinteresēti sagraut Krievijas ekonomiku?” Tūlīt pat viņš sāka nosaukt uzņēmumus, kuriem tas varētu nest sāpīgus zaudējumus, piemēram, Rīgas brīvostai un “Latvijas dzelzceļam”. Kā negatīvu viņš vērtē arī ieceri apturēt termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu nekustamā īpašuma pircējiem no Krievijas. “Mēs esam un būsim par draudzīgām attiecībām starp ES un Krieviju,” partijas nostāju raksturoja 
”Saskaņas” līderis.

Ārpolitikas tēmu savā runā turpināja atvaļinātais pulkvedis Raimonds Rublovskis, sakot, ka situācija pasaulē šobrīd atgādina jaunu “auksto karu”, kas Latvijai par labu nenāk, tāpēc mūsu politiķiem “jāapdomā katrs solis un katrs vārds, lai nesaasinātu situāciju”. Viņš pārmeta ārlietu ministram Edgaram Rinkevičam neapdomīgu retoriku pret Krieviju. 
R. Rublovskis aicināja partiju pievērst lielāku uzmanību tā sauktajām spēka jeb Aizsardzības un Iekšlietu ministrijām.

“Brežņevs brunčos”

Vislielāko publicitāti pēc kongresa izpelnījās Ušakova izteikums par Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu kā “Brežņevu brunčos”. Līdera uzrunā gan tas bija kā neuzkrītošs joks, kas daudziem klausītājiem, iespējams, pat paliktu nesadzirdēts, taču vēlāk Uškakovs to vēlreiz īpaši uzsvēra sarunā ar žurnālistiem. Daudziem “Saskaņas” vēlētājiem Brežņevs varētu šķist tīri jauks politiskais tēls no viņu padomju laiku jaunības, taču šoreiz tēlainais salīdzinājums bija domāts, lai raksturotu Straujumas valdības ekonomisko politiku, kas, pēc opozicionāru domām, ir stagnējoša. Šis vārds, šķiet, bija biežāk pieminētais divas stundas ilgajās kongresa debatēs, un to atkārtoja daudzi runātāji.

“Stagnācijas, nepārmaiņu laiks, bezcerīga sabiedrības akceptēšana, ka valdība nevis kaut ko dara, bet tās uzdevums ir tikai būt, ka negaida nekādas pārmaiņas no parlamenta, ka ir samierināšanās ar visu to, kas notiek,” varas partiju politiku raksturoja J. Urbanovičs, pēc kura domām, Latvijā trūkst konkurences gan politikā, gan ierēdniecībā, gan mediju vidē. “Valdība ir apradusi ar to, ka var uzmest visu sabiedrību, un tie uzmetamie arī ar to ir samierinājušies. Arodbiedrības, kas sevi par tādām sauc, ir tikai dekors. Es domāju, ja pārmaiņas nenotiks mūsu sabiedrībā pakāpeniski, tās var būt revolucionāras,” sacīja Urbanovičs. Kas tad jādara, lai stagnācija beigtos? Vairāk jātērē, nekādus taupības režīmus, kapitālistiskās valstīs neviens tā nedara, paskaidroja Saeimas deputāts Igors Pimenovs – viens no retajiem runātājiem, kas kongresā uzstājās krieviski.

“Saskaņa” sevi pozicionē kā sociāldemokrātus un uzskata, ka var palielināt atbalstu sev, aktīvāk sadarbojoties ar dažādām nevalstiskām organizācijām, īpaši arodbiedrībām. Bet partijas galvenais pretinieks esot nacionālisms. Kā sacīja N. Ušakovs: “Mūsu uzdevums ir un paliks cīnīties pret jebkādu nacionālismu, aizstāvēt krievus pret latviešu nacionālistiem un latviešus pret krievu nacionālistiem.”

Pievienot komentāru

Komentāri (44)

 1. … Urbanovicam ir japienem Satversme noteikta un valsts likumos noteikta realitate:

  … Katra demokratiska nacionala valsti, nacionali noskanotas idejas un darbiba kas izriet no tas konstitucijas noteikumiem ir legalas !!!!

  … Tamdel ari autohtonai latviesu pamattautai doto likumigo tiesibu izlietosana, Bezabrenes vesturiska konteksta, tikai lidzinas PATRIOTISMAM.

  … Patriotisma izcelsana, nelegalas un nekaunigas agresijas klatbutne, ir vieniga un tik vajadziga valsts governances ideologija, kas spej garantet pasaizstavesanas iespeju tautai kura vel megina eksistet turpinosa smalka genocida, maigas agresijas un pastavosas okupacijas un neokolonizacijas konteksta !

 2. Pārbarotas cūkas agrāk, vēlāk, bet tiek rudeņos nokautas vai nu saimnieka intresēs, jeb apstākļu dēļ

 3. Urbanovič, būs vie nelikumīgi OKUPĀCIJAS laikā iebraukušajiem tagadējiem “S ” biedriem jākrāvā čemodiāni mājās braukšanai. Tad jums nebūs ne 51balss, bet 00.

 4. Līdējam pie siles Atbildēt

  Tam anonīmajam līdējam pie siles -Maltam “ES” – tas ka par notiekošo valstī citās jomās te ir izbļauts, nekādi neattaisno Maltas gļēvo latviešu intrešu nodošanu, noklusējot, apejot, neprotestējot un tā attaisnojot kolaborantu valdības PSRS okupantu saglabāsanu uz latviskuma iznīcināšanas rēķina!

  • kāds tad ir tas juridiskais pamats, uz kura noziedzīgais Kirhenšteina okupācijas režīms spēja pārvērsties par likumīgu okupētās tautas varu… neveicot starptautiski atzītu deokupāciju un nelikvidējot okupācijas sekas, bet gan slēdzot līgumu ar okupētājvalsti par okupantu dzīvā spēka (5.kolonnas) palikšanu un politiskas līdztiesības (faktiskas okupantu prerogatīvas) saglabāšanu viņu šķietami izbeigtās okupācijas (no okupantu formas un kara tehnikas atbrīvotajā) teritorijā ?!

  • Artūrs Malta LZS priekšsēdētājs Atbildēt

   Es jau nēesmu anonīms. Kur ir mans ģļēvums?

 5. NO KURIENES JŪS TO ZINĀT, līdēj pie siles??? Taču tas, ka valstī tiek apzināti iznīcinātas lauku saimniecības, augkopība, piena lopkopība, augļkopība GAN IR NENOLIEDZAMS FAKTS!!! Nav skaidrs, priekš KAM mums ir ZM ar tādu kadru skaitu, ja viss tikai grimst?????????? Visi likumi LATVIJĀ ir tikai IZNĪCINOŠA rakstura!!! Ja kādreiz skatījās Maskavas mutē, tagad tāpat BLENŽ Briseles mutē!!! NAV BRĪNUMS , KA LATVIJAS LAUKI IR ABSOLŪTI TUKŠI UN BŪS VĒL TUKŠĀKI, JO VISS DARBOJAS PRET LAUKU ATTĪSTĪBU UN IZAUGSMI!??? KAM IEPLĀNOTAS TUKŠĀS LATVIJAS VALSTS LAUKU TERITORIJAS, KAM TAS IR NEPIECIEŠAMS, NEVIENS NESTĀSTA… NEKAS DIEMŽĒL NENOTIEK TĀPAT VIEN, cien. Rīgas KUNGI un DĀMAS ar DEPUTĀTA STATUSU… MĒS ARĪ VĒLAMIES ZINĀT ĪSTO PATIESĪBU PAR NĀKOTNES PLĀNIEM!?? VARBŪT TIEŠĀM JĀBRAUC PROM ARĪ MUMS, JO DZĪVE NEVIENAM NAV TIK GARA, LAI LABOTU N..TĀS KĻŪDAS, GAIDĪTU LABĀKUS LAIKUS, KLAUSOTIES MELUS UN BEZJĒDZĪGO VĀVUĻOŠANU TUKŠGAITĀ nu JAU 25 GADUS???????????????????????

 6. Tas A.Malta, kā parasti piebalso SC,bet nekad tiem neiebilst un NEKAD nav bijis par okupantu izbraukšanu no latvju zemes

  • Artūrs Malta LZS priekšsēdētājs Atbildēt

   līdēj,
   kāpēc man jātiesaājas par sava vecvectēva zemi, pienotavu,ūdensdzirnavām Viļānu pagastā?

   Tāpēc, ka boļševiki neko nevēlas atdot. Viens zemes gabals ir pārdots “jenķim “no ASV.
   Kur pazuda digitalizētās zemesgrāmatas???

  • Artūrs Malta LZS priekšsēdētājs Atbildēt

   līdēj,
   Cik daudzi partijas ir Saeimā? Tikai viena ar savām frakcijām! Tā PSRS laikos bija PSKP un vēl 16 republiku partias , piemēras Latvijas KP, Ukrainas KP…..

   Bet visām bija viens lozungs : Laupi salaupīto! Tagad prihvatizē nolaupīto un pārdod!!!

 7. SC kā krievvalodīgo homo sovieticus apvienībai līdz sociāldemokrātijai tikpat tālu kā no zemes līdz mēnesim. Jau PSRS apkaroja Baltijas nacionālo valstu pamatnostādnes radot jaunu šķiru- homo sovieticus (cilvēkus bez Dzimtenes , bez dzimtās valodas). Bet vairākumā Eiropas valstu atgusa atjaunošanas.riežas pie nacionālo valstu tiesiskā statusa atjaunošanas. Bet par stagnāciju SC vajadzētu klusēt. Vispirms nepieciešams veikt kontroli RD, kurā “šivere” saskaņieši un iegrūduši Rīgu parādu ugā, ka izpārdod visu ko vēl vara. Ne velti atjaunoja darbā Burovu.

 8. Artūrs Malta LZS priekšsēdētājs Atbildēt

  Cienijamās Deputātes un Godātie Deputāti!

  Es nosūtīju Jums vēstuli 14.11.2014. ar atgādinājumu parsvinīgo solijumu un uzdevu trīs jautājumus:
  1) Par valdības atskaiti,
  2) Sēgtajiem līgumiem ar kuriem Valdība ir ņēmusi kredītus un līgumi ir Saeimā jāpstiprina
  3) Latvijas Bankas darbību, jo atbilstoši likumam „Par Latvijas Banku”, tās darbību kontrolē Saeima.
  Šodien preses konferencē Ekonomikas ministrijā konstatēju, ka iepriekšējas valdības 2014. Gada izveidotā AS „Attīstības finanšu institūcija”koncerns ir pazaudējusi 204 862 333 eiro.
  Ekonomikas Minisrijas Valsts sekretārs Mārtiņš Lazdovskis nevarēja paskaidrot, kur nauda pazudusi. Kurā bankā Glabājas.
  Gaidu steidzīgu atbildi uz iepriekšējiem jautājumiem un
  LŪDZU,
  Steidzamības kārtā izvērtēt, kur glabājas 204 862 333 eiro.

  Gaidu atbildi uz uzdotiem jautājumiem likuma noteiktajā kartībā uz mājas adresi: Rīgā, Miera ielā 82/1-3, LV1013.
  Pievienoju iepriekšējās vēstules kopiju un izdruku par to ka izveidots”Attīstības finanšu institūcija”

 9. Andris Ansis Špats Atbildēt

  Tiikai daži fakti-
  Mani satrauc, ka laukus atstāj daudzi darba spējīgi, kad tepat blakus – Polijā laukos dzīvo un dzīvos 3 paaudzes, kur saimniecības nelielas – līdz 5 ha un visi tur nedomā emigrēt.
  Paskatījos ZM nākošgada plānos un redzu , ka atkal dārzkopībai tikai graši atvēlēti, turpretī līdz bankrota līmenim “uzpumpētai” piensaimniecībai atkal milzu dotācijas…
  Nav jau žēl, lai tērē bezmērķīgi ES naudu…,
  BET… atradu vairākas ES Direktīvas un Regules jau pirms 2000.g. kur rekonemdēts ES vairāk attīstīt laukos dārzkopību , jo ES tirgos trūkst augļu, ogu, un arī dārzeņu.
  Pērn, 2013.g. Eiropas Padome pat lēma, ka nepieciešams artdzīvināt kūdras tuksnešus ar kādfām lauksaimniecības. kultūrām un redzu, ka latviešu zemnieki par spīti ZM ‘spriedelējumiem” ir ES priekšgalā ar dzērveņu audzēšanu.
  Taču Latvijas ZM nemaz netaisās ES oficiāli ziņot un esošos “kūdras tuksnešus”, joprojām neatļauj zemniekiem pirkt t.i. nelietotos kūdras laukus, kas gruzd saulē…
  Vēl sliktāk kļūst lasot šī gada EK Ziņojumu Eiropas Parlamentam( 2014. 27 janv.) par dārzkopības stāvokli ES…”Dārzkopība dod 18% no lauksaimniecības ieņēmumis, bet… izmanto vien 3% zemes un arī tikai 3% atbalsta resursus…”! …”dārzkop’bā populāras ir mazas saimniecības – līdz 5 ha ir 70% platības”Latvijā kādi “teorētiķi” aicināja un joprojām aicina likvidēt viensētas, dot lielas naudas LAD radiniekiem un pertijniekiem, draugiem… Konsekventi latvijā samazinā viensētas, mazās z/s!
  Zināms, ka Latvijā kopš 1990.gada dārzkopība tika iznīcināta konsekventi un metodiski un šobrīd labi ja 1/7 daļa no 1990.gada producijas šeit top.
  Ironiski, ka pat skolas, bērnudārzi atklāti pieprasa importa augļus – ban'[anus, apelsīnu, jo viņi iepirkt latviešu zemnieku produkciju pat nedrīkst pēc slavenā “Iepirkuma likuma”!
  Skaidrs, kāpēc mūsu jaunatne tik ļoti slimo, toties viņi kļūst par regulāriem pacientiem likumu veidotājiem – ārstiem!
  Lūk, jautājums: Kāpēc mums Ministru Prezidente ir lauksaimniecības speciāliste!

 10. GASIS 22. decembris, 2014 18:54 Atbildēt

  NILU PAR PREZIDENTU KRIMĀ,VISU LABU TUR SASKANAI

 11. Atliek tikai aizvērt acis,kad sapņo

 12. NILU PAR PREZIDENTU,VISU LABU SASKANAI

 13. “skaisti”, tik nepareizā poza.

 14. Par urbanovičveidīgajiem Atbildēt

  Brīdinājums pagaidu varnešiem un m/mēdiju salašņām!

  A.Balts
  20.12.2014 21:35
  Tas ir absurds, ka Āboltiņa, ka valdība slimīgi un gļēvi izliekas nemanām arvien augošo tautas sašutumu un neizpratni pat par tik brīdinošajiem Ukrainas notikumiem krievu kolonistu daudzuma dēļ viņu valstī. Un mūsu tauta, jūtot līdzīgu reālu apdraudējumu no kremļa 5. kolonnas, redzot valdošo izlikšanos neredzēt kopsakarību ar mūsu situāciju, izraisīs kādu dienu tiem negaidītu un nepatīkamu reakciju. Ja šāda nodevīga valsts varas politika izraisīs Latvijas Maidanu, nav nekādu šaubu, ka tad vainīgie tiks arestēti un bargi tiesāti. It īpaši, ja šīs bezdarbības, nodevības dēļ būs mūsu pilsoņu upuri un izraisīts valsts apdraudējums!

  Mēs, absolūtā vairākumā domubiedri no Latv.Biedrības piekrītam koment. autoram un zinām, ka arī visa mūsu tauta domā tāpat, ka valsts varas nodevība tiks izmeklēta, ka tiks vainīgie tiesati un sodīti. Un arī masu mēdiju vadošie nelieši, kas apzinati maldina sabiedrību, atklāti melo vai slēpj tautas viedokli un tautas patiesās prasības un cilvēku viedokļus, kā arrī slēpj faktus par valsts nodevibu un cenzē, neļauj runāt un nepublicē viņu domas, aicinājumus un ziņojumus, arī tiks tiesāti un sodīti. Tas būs 100 procentīgi un ir tikai pavisam neilga laika jautājums, lai cik šie varaskārie, alkatīgie kolaboranti un mankurti šobrīd stabili nejustos.

 15. 51% ir ka juusu nelieshu un kangaru banda tiks tiesaata un pakaarta publiski

 16. Tos procentus var panākt ja latviešus visus notransportēt uz kādu Akatanu vai Vorkutu. Tad sapnis izpildītos. Bet tad jau Putins, vai cits krievu prezidents, pats nozīmēs gubernātoru, bez lielās pļāpāšanas.

 17. Vai atkal enerģijas dzērienus salietojušies? Atbildēt

  ko? vai atkal austrumu kaimiņa impēriskās ideoloģijas saskanīgie atbalstītāji latviešu zemē ir pārdzērušies enerģijas dzērienus?!? Āesti, esiet klientu uzplūdumam.

 18. Sociāldemokrāts Rainis par nacionālismu:
  “Cilvēce ir organizēta organiski tautās, ne mehāniski pūļos. Pār tautu eksistenci nevar tikt pāri, viņas noliedzot.Cilvēces nacionālam attīstības posmam nevar pārlēkt pāri, ielecot beztautu kosmopolitismā [..] kosmopolīti, atsacīdamies no savas taitas, ielēktu ne nākotnes beztautu valstī, bet tikai citā, apspiedējā tautā. Tagadējais attīstības posms prasa ne tautu pašiznīcināšanos, bet tautu nokārtošanos nacionālās valstīs, lai sasniegtu savu pilnīgu attīstību.”

 19. latvietis parastais Atbildēt

  un dabūs ari. agrāk vai vēlāk jau nav būtiski. jau šajās velešanās butu dabujuši, bet ukrainas notikumi daļu sabiedeja, naciķi izspeleja 101 reizi kārti-krievi nāk, un publika noticēja, bet pēc 4 gadiem ukraina būs jau vēsture, krievi nāk sauklis būs apnicis, jo tie maitas kā nenāk tā nenāk, toties rīgā uškovs būs parādijis ka saimniekot pieprot (nu uz parāda gan, bet tomer, ari bāleliņi aizņēmās uz nebēdu, bet neko nedeva pilsētai un iedzivotājiem) un ja vel atkal apvienos visus veletājus zem viena karoga ne kā šoreiz kad sadalījās dažādas partijās. un viss notiks.
  ja nopietni tad no kā baida? ne vienā vien austrumeiropas valstī pat komunisti pie varas atgriezušies un viss notiek, valstīs nekas briesmigs nenotiek. nav sabrukušas, nav kremlim pievienojušās nekā. ari pie mums pat 51 bals saeimā neko nedod jo reāliem radikāliem lēmumiem vajag vai nu 2/3 saeimas balsu vai referendumu. tik to ” latviskās partijas” aizmirst atgādināt ka biedē ar kremli

  • Vecā komunista murgi! Atlika tikai rezumēt, ka jāizlabo to lielāko ģeopolitisko kļūdu. Šiem “sociāldemokrātiem” derētu bišķi pastudēt soc.dem pamatlicējus, tad viņi nepļāpātu tādas muļķības no lielās tribīnes. Ja nē tad lai oficiāli paziņo, ka labo sociāldemokrātijas pamatprincipus – kādas vērtības liek pirmā vietā.

  • Zini, ir jābūt galīgam dārzenim, lai Ukrainas kārti attiecīgā veidā neizspēlētu. Un tikpat lielam dārzenim, lai nesaprastu, ka izspēlēs. Un vēl jābūt tam pašam, lai radītu iespēju izspēlēt. Kāds naktspodiņš, tāds vāciņš, arī podiņa pildījums atbilstošs. Un nevajag domāt, ka hoztovaru veikalos apalčencu pirktie mīnmetēji un tanki var pārliecināt kādu citu, gam galva un taisnā nav samainījusi saturu

 20. ko? vai atkal austrumu kaimiņa impēriskās ideoloģijas saskanīgie atbalstītāji latviešu zemē ir pārdzērušies enerģijas dzērienus, ja šitā sāk murgot? Ārsti, esat gatavi klientu uzplūdumam.

 21. Arī Austrumukrainas seperātisti runā par sociālo taisnīgumu un mēģina savu darbību pielīdzināt spontānai revolūcijai lai atbrīvotu paverdzināto darba tautu.Putins tomēr nepieļāva šādu terorisma interpretāciju.

 22. Noliedzot jebkādu nacionālismu, tātad kosmopolīti, bet tai pašā laikā noliedzot rietumus, sanāk islāma kalifāts.

 23. Tas vismaz nebūtu sapnis Atbildēt

  Varbūt Urbis vēlas labāk braukt palīgā Putinam?

 24. Lai Dievs mūs sarga no šādiem sociāldemokrātiem – potapkiniem, kas nezin, par kādu naudu sieva uzcēlusi ekskluzīvu māju, ušakoviem ar tūkstošiem vērtiem pulksteņiem un sievām nercu kažokos, no miljonāriem amerikiem!

 25. Ja Ušakovs teica, ka “Mūsu uzdevums ir un paliks cīnīties pret jebkādu nacionālismu, aizstāvēt krievus pret latviešu nacionālistiem un latviešus pret krievu nacionālistiem.”, tad viņam var skaidri un gaiši atbildēt, ka Latvijā NAV KRIEVU NACIONĀLISTU. Krievu nacionālisti dzīvo Krievijā. Viņi mīl savu Tēvzemi, savu tautu un strādā savas tautas un Tēvzemes labā. Šeit Latvijā, tāpat kā citās valstīs, dzīvo KRIEVU NACISTI. Jo tur jau ir tā atšķirība starp nacistiem un nacionālistiem, ka nacisti cenšas iekarot un paverdzināt citas zemes un tautas, bet nacionālisti rūpējas par SAVAS tautas un Tēvzemes labklājību. Ja kāds nacionālists nonāk svešā valstī, viņš ciena un respektē šai zemē dzīvojošās tautas kultūru, dzīvesveidu un likumus pēc kā tā dzīvo.
  Ušakovs nevarēja nezināt šo būtisko atšķirību, tāpēc viņa teiktais faktiski ir ATKLĀTA, CINISKA BEZKAUNĪBA. Viņš kā partijas līderis skaidri deklarē, ka “mūsu uzdevums” ir cīnīties pret visiem tiem latviešiem, kuri mīl savu Tēvzemi, savu tautu un ir Latvijas patrioti. Tā jau nav sociāldemokrātu partija. Tā ir krievu nacistu partija, kuras līderis var atļauties kaut ko tādu pateikt!
  Diemžēl, neviens jau šo nelietību pēc būtības neatmasko, jo pie mums valdošais režīms visus šos gadus ir apkarojis nacionālismu ar visiem iespējamiem līdzekļiem, tai skaitā arī demagoģiski jaucot nacismu ar nacionālismu, fašismu un pat rasismu. Jo tautu paverdzināšanai un aplaupīšanai, kura slēpjas zem dažādiem internacionālismiem, globalismiem, multikulturālismiem, ir tikai viens reāls pretinieks un tas ir tautu nacionālisms. Tāpēc arī pret nacionālismu tiek vērsti visi iespējamie ideoloģiskie ieroči, viszemiskākie līdzekļi un paņēmieni.

  • Paldies Jums, Žuli, par loģiski izteikto un skaidro domu! Jā, tieši jau katras tautas nacionālisms ir tas ekoloģijas process, kura mērķtiecības (etniskas integrācijas) rezultātā veidojas tautas valoda un kultūra. Bet Dabas likumi ir arī Dieva likumi.

  • !00% piekrītu. Nacionālisms nav nekas slikts.Tieši otrādi,bet šovinisms gan ir nīdējams.

 26. Urbi, gribēt nav kaitīgi, kaitīgi ir nedabūt. Ļauns neesmu, bet par savu rīcību ir jāatbild, un es ceru, ka tevi, kangaru, iekšēji saēdīs paša dusmas un naids.

 27. Nacionālisms ir lamuvārds vienīgi komunistiem un no “Saskaņas” jau citu ko nav ko gaidīt. Latviešiem nacionālisms nozīmē vispirms cīņu pret rusifikāciju Latvijā, saglabāt latviešu valodu un kultūru, kā arī
  saglabāt pašu Latvijas valsti, kuras pamatnācija ir latvieši. Un, lūk, pret šīm latviešu pamatvērtībām S nolēmusi cīnīties. Nu ko, paldies par atklātību, vismaz skaidri pateikts, kas ir kas!

 28. Sapņot jau var,bet ja dabūs to 51 balsi,tad būs vairākums un kas vadīs valsti,ja valsts valodu tanī Urbja kampaškā māk desmīt cilvēki un vēl brāļošanās ar Putlera partiju,sapņot jau var,bet tu Urbi sapūsi opozīcijā.

 29. Jo lielāks bardaks valstī,jo dziļāka sociālā plaisa ,jo ilgāka traģikomiskā ķēpāšanās ap KNAB , naudas dievināšana atkāpjoties no garīgām vērtībām ,ignorējot vēstures mācības jo lielāka ticamība ka t.s.,,Saskaņa,, iegūs nākotnē 51% BALSU.

 30. Šie salašnas ir ekstrēmi krievu nacionālisti. Arī tādi latviešu kangari kā Urbanovičs un Elksniņš.

 31. Urbanoviča “laterna” ir jau uzstādīta. Drīz tiks papildināta ar pašu Urbaņēviču.

 32. Cīnīsies pret nacionālismu…kā tas izpaudīsies? Vai tā, kā to pirms dažiem gadiem darīja no SC izslēgtie (?) “bijušie” SC biedri, kuri apgānīja ebreju kapus, nolauza kapu pieminekļus, uzšņāpa kāškrustus un latviskus saukļus, lai domātu, ka vainīgi ir latviešu nacionālisti.
  Interesanti, kāpēc jāapkaro nacionālistus? Ko viņi sliktu izdarījuši un kam traucē? Es redzu, ka nacionālisti traucē Latvijas rusifikācijai un nacionālisti krievu šovinistiem un krievu imperiālistiem neļauj justies kā krievijas guberņā.

  • Cinities pret nacionalismu Atbildēt

   Saskaniesiem tas nozime cinities par divvalodibu, par parkrievosanos, par Latvijas vestures kremlisko variantu, par atsvesinasanos no rietumiem, par paklausanos Krievijas virskundzibai.

Draugiem Facebook Twitter Google+