×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
15. septembris, 2016
Drukāt

Lasītājs jautā. Piebraucu pie “Rimi”, pēc 15 min – 25 eiro sods (38)

Foto - Ieva Čīka/LETAFoto - Ieva Čīka/LETA

13. septembrī ap plkst. 11 Rīgā, A. Deglava ielā 110, piebraucu pie “Rimi” lielveikala un novietoju savu automašīnu stāvvietā. Bet, pēc apmēram piecpadsmit minūtēm iznākot no veikala, atradu pie automašīnas vējstikla piestiprinātu kvīti ar soda naudu 25 eiro apmērā. Vai patiešām par piecpadsmit minūtēm man jāsaņem tāds sods? Pie ieejas lielveikalā rakstīts, ka automašīnu bez maksas var novietot pusotru stundu. Vilnis Menca Rīgā

Šīs un vairāk nekā 70 citu galvaspilsētas autostāvvietu lietošanas noteikumi, kuru uzraugs ir SIA “EuroPark”, atšķiras, tāpēc šo stāvvietu izmantotājiem jābūt ļoti uzmanīgiem, iekams kādā no tām novietot savu spēkratu.

Kā paskaidro SIA “EuroPark”, autostāvvietu pie lielveikala “Rimi” A. Deglava ielā 110 atļauts izmantot bez maksas pusotru stundu, uz automašīnas priekšējā paneļa aiz vējstikla novietojot zīmīti ar informāciju par laiku, kad tā novietota stāvvietā, vai ievadot automašīnas valsts reģistrācijas numuru elektroniskās reģistrācijas kioskā, kas atrodas telpā aiz ieejas durvīm lielveikalā. Ja to neievēro, tad šo noteikumu pārkāpējam patiešām jāmaksā sods 25 eiro apmērā. SIA “EuroPark” iesaka Mencas k-gam vērsties ar rakstisku iesniegumu uzņēmuma birojā Zigfrīda Annas Meierovica bulvārī 8. Ja būtu saglabāts lielveikala pirkuma čeks, kas tādējādi pierāda īslaicīgo atrašanos šajā tirdzniecības centrā, tad viņu varētu arī atbrīvot no šī soda.

Pievienot komentāru

Komentāri (38)

 1. He he es piebraucu pie savas majas. Biju prom 10 min. Pec divam dienam atnak vestule ar 40eiro sodu? Pat soda kvits loga nebija? 149/10 pants 5 dala 4 punkts. Trauceju gajeju parvietosanos un iebrauksanu,izbrauksanu citiem transportlidzekliem. Kur? Pie savas privatas majas. Es tur esmu gajejs un braucejs. ??? Vajag nopelnit tak?

 2. Paldies Ušakova kungam, kurš rūpējas par Rīgas iedzīvotāju labklājību! Drīz mēs maksāsim par iespēju pārvietoties pa ielām!!
  A.Deglava ielas Rimi ir zaudējis vēl vienu patstāvīgo klientu!

 3. Kopš pie šī rimi parādījās Eiroparka slaukšanas plakāti, man arī nepatīk tur vairs doties. Pie tam – norādiet laiku – pašam jāsaprot kā norādīt, a iet ievadīt numuru kaut kādā kioskā vispār laika tērēšana.
  Pretīgi.

 4. Neviens no soda neatbrīvos. Šī firma ir īsti nagu maucēji.

 5. Boikotēt šitos debīlos rimikus!

 6. Jāatrodas kādam, kurš gatavs tiesā pierādīt šā soda nesamērīgumu un panākt tiesas spriedumu, kas aizliedz šādu negodīgu komercpraksi. Vai tas ir reāli? Laikam jau <50% 🙁

 7. Šo Deglava ielas Rimi liekas neizmanto vairs daudzi autovadītāji, jo jau iebraucot tiec novērots cerībā, ka aizmirsīsi ielikt logā pulksteni. Es arī ignorēju, kaut veikals pa cełam.

 8. Pretīgi, ka tā dara. Būtībā es eju uz veikalu un tērēju naudu veikala labā, veikals ar to nopelna.
  Ja stāvvieta arī ir uz laiku, tad korekti būtu viņiem pašiem to laiku arī fiksēt un kontrolēt ar foto vai kādiem citiem paņēmieniem. Ja es braucu tērēt savu naudu viņu veikalā, tad uzskatu, ka man nav papildus kaut kur jāreģistrējas, vai par kaut ko jāatskaitās.
  Kādu laiku atpakaļ biju šādā veikala stāvvietā. Piebraucu, palasīju noteikumus, un neiegājis veikalā, aizbraucu uz citu veikalu, kur stāvvieta ir vairāk pieejama. Vismaz pagaidām vēl šāda izvēles iespēja pastāv – kamēr vēl visi brīvie zemes pleķi nav šādā veidā ‘sakārtoti’.

 9. Nelaime ir tā, ka mēs nevaram pierast pie kārtības, aizbildinoties ar steigu, neievērošanu, nepamanīšanu un daudz ko citu. Nesteigsimies, ievērosim likumus, noteikumus, pieklājību, savstarpējo attieksmi, tad ari nepatikšanu būs mazāk.

  • …. Nesteigsimies, ievērosim likumus, noteikumus, pieklājību, savstarpējo attieksmi….: nu tad lai ciena klientu, nesteidzas līmēt lapiņu pirms aiziets līdz automātam! lai raksta noteikumus īsi un skaidri, nevis šifrētā valodā palaga izmērā! Un nav svarīgi, vai iepirkties atbraucis lauku pāķis, ārzemnieks vai Rīgas iedzimtais, cilvēciska un biznesa cieņa prasa LABĀKU attieksmi, nevis vāji slēptu izspiešanu!

 10. Viss ir pareizi! Ja neievēro tad sods, tāpat kā uz ceļa.

 11. Lai Eiropark deg ellē! Zagļu kantoris! Tieši tāda pati situācija bija Juglā,vakarā 21:40 ieskrēju veikalā,mazāk kā uz 10 minutēm,nākot atpakaļ jau bija paspējuši uzlīmēt 25 eur sodu.

 12. Laiks iepirkties internetā. lai stāvvietās nojauc un būvē pakomātus.

 13. Šīs valsts izaugsmes politika-paaugstināt,apkarot, iekasēt! Tikai, cik ilga termiņa intervālā….?

 14. Lasot, nekad nevajaga apstāties pie vārdiem “par brīvu” , aiz tā vienmēr ir vēl kautkas rakstīts

  • “par brīvu” ir to penterējumu IZLASĪT.
   Pārējais viss ir bez apelācijas maksāt, maksāt, maksāt …
   Te ir KAPITĀLISMS, kur naudu “likumīgi” noslauc pat
   par to, ko tev nesniedza !

  • Par brīvu ir tikai siers peļu slazdā, un arī tikai katrai otrajai pelei

 15. Noprotu, ka līdzīga sistēma ir pie Āgenskalna jaunās Maximas. Dīvaini šķiet tas, ka automāts, kurā jāievada automašīnas numurs, neizsniedz nekādu apliecinājumu.

 16. Liekas, ka cilvēki ir no mēnes…

 17. Vienkārši tā ir nelietībaLieltirdzniecības centri lielā pateicībā KLIENTU vel NOSLAUC. Piedāvājums ,LAPA ar T/C kur darbojās KLIENTIEM ”DRAUDZĪGā” parkošnās POLITIKA. Tātad T/C adrese.

 18. Nežēlīgs bizness… nekādi stāvvietas pulksteņi uz šiem kontrolieriem neiedarbojas… tikai izdrukātā kvīts… sākumā gadījās pāris cilvēcīgi kontrolieri, kas iedrošināja, ka pēc būtības nav jau nekas pārkāpts arī uzliekot parasto laika kontroli, bet tad vai nu šamiem mainījās rīkojumi vai pašiem iegribējās vairāk nopelnīt, un sāka sodīt pat knapi pagūstot aiziet līdz automātam 🙁 pat ieraugot pulkstenīti zem vējstiklā šiem “acis iemirdzējās” – formāli pēc stāvvietas noteikumiem, kas uz staba piekārti sīkā drukā, tā ir. Un uzliktos sodus viņi nevienam netaisās pārskatīt – vai grūtniece vai Romas pāvests… naudas smaka.

  • Latvieti, Nepadodies! Atbildēt

   Ja tev taisnība, tad nemaksā un viss, lai ved tevi uz sutkām. Kad redzēs, ka nevar tevi iebaidīt, ātri atšūsies.Par daudz padevīgi esam.

 19. Nu tur droši vien bija P zīme ar stāvēšanas laiku.Un tad jau vajadzētu špferim zināt,kas tādā gadījumā ir jādara.

 20. Sistēma sākuma ari mani loti sadusmoja. To, ka var ari pats to apstasanās laiku uzrakstīt, man paskaidro tikai tagad – stāvvietā šķiet lasiju, ka jāstaigā lieki līdz automatam un atpakaļ, tāpec jau pirms laba laika pie veikala Valdemāra ielā piebraucu un ierakstiju atrmiņā tur nekad vairs neiegriezties.
  ___
  RIMI piekritu lietot tikai galējā bezizejas situacijā. Ikdienā uz veikalu eju kājām.
  Faktiski ja ir sāds mašīnu sablīvējums, kurām nav kur novietoties, tātad URBANIZACIJA(cilvēku dzīšana lētākai apsaimniekosanai un ražošanai barā) gāžas ārā.

  • Piksētās cilvēkus sadzen kā lopus vienu otram uz galvas, lai optimālāka ražošana un peļņa no viņiem. Atbilde šoreiz ir puslīdz korekta. Konorētajam kungam iesaku rakstit iesniegumu ari ja NAV čeka. Un ja neatdod naudu, rakstīt atkal. Atbalstīsim!!
   RIMI ir jāinformē klienti kā nakas nevis kā pagadās. Kamer nav kārtīgas informācijas, sādu naudu nedrīkst prasīt. Pret RIMI vispār man ir sena alerģija.

 21. JĀĀĀĀĀ ! Draugi ! Turpmāk esiet uzmanīgi , ja mašīnu novietojiet stāvlaukumā , jo,……ir atrasts jauns paņēmiens,kā ,,slaukt ” transporta līdzekļa vadītājus ! ĀTRI, ĒRTI ,IZDEVĪGI ,! Un bez pulksteņa nu NEKĀDI !

 22. Ja veikals spēj nodrošināt stāvvietu tikai nomaksājot 25 eiro,
  tad šim veikalam jābrauc garām ar lielu līkumu.

 23. vini ir gudri , kas tos mulkus apved ap degunu.ka vini grib ta dara, redz uz ko spekule sava kabata naudu baz. nokert vinus nevar te tadi ir , te nav nakama diena ari tas attiecas uz firmam, kamer tu iesi tiesaties tikmer vinu nav.

 24. Latvijas ikdiena – kurš kuru elegantāk apčakarēs.

 25. Es piedzīvoju līdzīgu situāciju stāvvietā pie Mego. Iegāju aptiekā pēc zālēm, un 8 min. laikā saņēmu mašīnas stiklā kvīti ar EUR 25.oo. Runājuturpat ar kvīts izsniedzēju un rādiju aptiekas čeku… Kvīts izsniedzējs ātri vien aizbrauca bez skaidrojumiem, bet tiesāties ir tas pats, kas spļaut pret vēju! Nelīdz ne čeki, ne fotogrāfijas ar laika rādi (telefonā), jo naudas iekasēšanā ielikts ātrs muļķu ķeršanas princips! Pie Mego es vairs netiku redzējusi (mašīnu stiklos) jel kādu kvīti! Krējums nosmelts!!!

 26. Paldies par info. Sapratu, kuru veikalu nav ko apmeklet…

 27. Neatbrīvos.

  • 16.decembrī iepirkāmies P.Brieža 33A Rimikā,iznākot pēc 30min no veikala atradām pie mašīnas stikla soda kvīti 25euro,kura jāsamaksā līdz 30decembrim,vai tas nav vājprāts,par to ka burtiski veikalā bijām pusstundu,jo pie kasēm bija liela rinda mums par to ir jāmaksā sods???Soda kvītis citām mašīnām ,kuras arī nebija paņēmušas stāvvietas taloniņu nemaz neredzējām,tad rodas jautājums-pēc kāda principa šis SIA EuroPark Latvia liek šīs soda kvītis,varbūt skatoties pēc automašīnas markas?Pēc šī gadījuma izvēlēšos veikalus kur nenokāš naudu par iepirkšanos veikalā un vērsīšos ar sūdzību augstāk stāvošajās instancēs…

Draugiem Facebook Twitter Google+