Foto – Juris Kalniņš

Pret niknu Znaroku
 0

Rīgas “Dinamo” Kontinentālās hokeja līgas mājas spēļu sēriju sāka ar zaudējumu Kazaņas “Ak Bars” (1:3) un šodien sacentīsies ar Maskavas “Dinamo”.

Krituši visi antirekordi – savākts 600 000 narkomānu izlietoto šļirču. Atrasta arī traģiskā “narkozombiju” viela 8
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis 183
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17

Kazaņas “Ak Bars” par spīti nozīmīgajām izmaiņām sastāvā darbojas kā labi ieeļļots mehānisms. Par to uzskatāmi liecina spēle skaitliskajā vairākumā – kazaņieši izmantojuši desmit no 23 iespējām jeb 43 procentus, kas ir pārliecinoši labākais sasniegums KHL. Rīgā viņi vairākumā iemeta pa ripai pirmajā un otrajā periodā, kad ar nevajadzīgiem pārkāpumiem sagrēkoja Pols Šekura un Miks Indrašis. Mājiniekiem bija seši vairākumi un arī labas iespējas gūt vārtus, tomēr vienīgo reizi 12 minūtes pirms pamatlaika beigām to spēja Šekura. Komandas maka turētājs Juris Savickis savā 67. dzimšanas dienā palika bez dāvanas.

“Kazaņai, protams, ir spēcīga komanda, bet nevaru teikt, ka mēs spēlējām labi. Varbūt tikai 25 no 60 minūtēm. Mazākumā viesi mūs nesarāva tāpat kā iepriekšējā spēlē omskiešus – divas reizes viņiem laimīgi, bet mums nelaimīgi rikošeti, un ripa vārtos,” atzina Rīgas “Dinamo” galvenais treneris Artis Ābols. Mūsējie “Ak Bars” zaudējuši deviņās no 11 spēlēm, tostarp pēdējās astoņās.

Rīgas “Dinamo” pievienojies uzbrucējs čehs Vojtehs Polāks (28), kuru NHL 2003. gada drafta otrajā kārtā ar 36. numuru izvēlējās Dalasas “Stars”, taču šajā komandā viņš nospēlēja tikai piecus mačus, bet iepriekšējo sezonu aizvadīja Čehijā un Šveicē. Polāks Rīgā debitēt varētu šovakar pret Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenēto Maskavas “Dinamo”. Gagarina kausa divkārtējie ieguvēji sezonu sāka ar piecām uzvarām, bet pirms došanās uz Rīgu tos atvēsināja Maskavas “CSKA” – 3:6.

“Znaroks būs nikns, bet mēs arī, jo zaudējām un nākamajā spēlē būsim kaujinieciski noskaņoti,” sacīja Rīgas “Dinamo” aizsargs Oskars Cibuļskis. “Trešajā periodā pret kazaņiešiem mēģinājām glābt, kas glābjams, bet vairāk jau domājām par nākamo maču, lai atkal spēlētu pēc sava plāna. Maskavas “Dinamo” esam uzvarējuši arī izslēgšanas spēlēs, nekādu baiļu nav, un cīnīsimies nopietni.”

Znaroka skolā šosezon iet rīdzinieku bijušais kapteinis Mārtiņš Karsums. Pārbaudes spēlēs viņš bija rezultatīvs, bet čempionāta pirmajos sešos mačos iemetis tikai vienus vārtus. Karsums visas spēles sācis nomināli otrajā maiņā kopā ar Alekseju Cvetkovu un Denisu Kokarevu, ar 19 metieniem ir viens no aktīvākajiem uzbrucējiem komandā. Labs sezonas sākums izdevies citam bijušajam rīdziniekam – aizsargam Filipam Novākam, kurš sakrājis četrus punktus (1+3). Pēc gadu ilga ceļojuma uz NHL Maskavā atgriezies uzbrucējs Leo Komarovs.

HOKEJS

KONTINENTĀLĀ HOKEJA LĪGA

Rīgas “Dinamo” – Kazaņas “Ak Bars” 1:3 (0:1, 0:2, 1:0), 07:48 Pesonens (Ņikuļins, Petrovs) 0:1, 20:38 Burmistrovs (Stepltons, Varnakovs, vair.) 0:2, 26:44 Heška (Stepltons, Medvedevs, vair.) 0:3, 48:04 Šekura (Skvorcovs) 1:3.