floorball.lv

Pret Norvēģiju nesanāca, pret Itāliju jāsanāk 1

Latvijas vīriešu florbola izlase Valmierā notiekošā pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra centrālajā mačā piektdien ar rezultātu 4:6 (2:2, 1:3, 1:1) zaudēja savai galvenajai konkurentei Norvēģijai.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 104

Tādējādi Norvēģija kā pirmā šajā grupā nodrošināja ceļazīmi uz finālturnīru, bet Latvijas izlase par atlikušo automātisko ceļazīmi uz pasaules čempionātu sestdien spēkosies ar Itāliju.

Spēles pirmo desmit minūšu laikā Norvēģijas izlase iekrāja divu vārtu pārsvaru, bet līdz pirmās trešdaļas beigām Kārlis Bulāns un Atis Blinds atjaunoja neizšķirtu. Otrajā trešdaļā viesi vēlreiz pārņēma vadību, bet trešdaļas vidū līdzsvaru otro reizi atjaunoja Juris Gribusts.

Otrās trešdaļas pēdējās minūtēs Norvēģijas izlase guva divus vārtus, bet noslēdzošās trešdaļas ievadā izvirzījās vadībā ar 6:3. Trešdaļas pašā vidū vienus vārtus mājiniekiem atguva Toms Akmeņlauks, bet piecas minūtes pirms cīņas beigām Latvijas izlase nonāca vairākumā. Tomēr Ainārs Juškēvičs jau pavisam drīz muļķīgā situācijā izpelnījās atbildes noraidījumu, un atlikušajā laikā mājinieki spiedienu uz vārtiem precīzā metienā nepārvērta.

Pirmajā spēļu dienā Latvija otrdien ar 9:2 pārliecinoši uzveica Ungāriju, bet pēc tam ar 13:2 sagrāva potenciālo sacensību pastarīti Lihtenšteinu. Savukārt norvēģi vispirms ar 24:3 sagrāva Ungāriju, bet ceturtdien ar 11:3 pārliecinoši uzvarēja arī Itāliju.

Kopvērtējumā Norvēģijas izlasei ir seši punkti trīs spēlēs un jau nodrošināta pirmā vieta, bet Latvijas un Itālijas izlases trīs mačos iekrājušas pa četriem punktiem. Tālāk ar diviem punktiem četrās spēlēs seko Ungārija, bet Lihtenšteina trīs cīņās pie punktiem nav tikusi.

Turnīra noslēdzošajā mačā Latvija sestdien cīnīsies pret Itāliju. Tiesības spēlēt šī gada decembrī paredzētajā pasaules čempionātā, kas norisināsies Zviedrijā, sev garantēs divas labākās komandas un visu četru grupu divas labākās trešo vietu ieguvējas.

Latvijas izlasē ir septiņi “Lekrings” spēlētāji, četri nāk no RTU/”Inspecta” komandas, trīs pārstāv “Lielvārdi”, bet pa vienam – “Ulbroka”/FS “Masters”, “Valmieru”/ViA un Kocēnu “Rubeni”. Vēl trīs izlases kandidāti spēlē ārzemēs – Somijā un Šveicē.