×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
25. novembris, 2013
Drukāt

Pret Olandu protestē arī zirgkopji

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Vakar tūkstošiem Francijas zirgu mīļotāju un īpašnieku devās gājiena pa Parīzes ielām, protestējot pret valdības plāniem celt pievienotās vērtības nodokli jātnieku centriem, kuriem līdz šim tika noteikta samazinātā likme septiņu procentu apmērā.

Nodokļa palielināšana, kā uzskata franču zirgu mīļotāji, tik ļoti sadārdzinās jātnieku centru un zirgaudzētavu izmaksas, ka dzīvnieku pienācīga apkopšana vairs nebūs iespējama. “Tas nobremzēs zirgaudzēšanas biznesu. Mums liek sūtīt zirgus uz lopkautuvēm,” sarunā ar ziņu aģentūru “AFP” sacīja kāds protesta gājiena dalībnieks. Svētdienas protesta akcijas rīkotāji rēķina, ka, valdībai ceļot pievienotās vērtības nodokli līdz plānotajiem 20 procentiem, aptuveni piektā daļa Francijas zirgaudzētavu būs spiestas bankrotēt. “Tas nozīmēs to, ka bez darba paliks aptuveni seši tūkstoši cilvēku,” sacījis kāds gājiena dalībnieks. Pērnajā martā Francijas valdība jātnieku centriem un zirgaudzētavām noteica samazinātu pievienotās vērtības nodokļa likmi. Taču pret to iebildes tagad ceļ Eiropas Savienība, kas uzskata, ka samazinātā likme ir noteikta pretlikumīgi.

Pēdējās dienās arī virkne citu Francijas arodbiedrību rīkojušas protesta akcijas pret valdības plāniem celt tridzniecības nodokli un pievienotās vērtības nodokli. Pagājušajā nedēļas protesta akcijā no dažādiem Francijas reģioniem uz galvaspilsētu atbraukušie franču zemnieki ar trakotriem bloķēja galvenos Parīzes ceļus. Viņi protestēja pret prezidenta Fransuā Olanda ieceri ieviest nodokli par sauszemes transporta izmantošanu jeb tā dēvēto ekonodokli. Īpaši plašus protestus pret valdības nodokļu politiku piedzīvojis Francijas rietumos esošais Bretaņas apgabals. Tur tūkstošiem demonstrantu rīkotās protesta akcijas ik pa laikam pāraug sadursmēs ar policiju.

Šobrīd Francijas prezidenta Olanda popularitātes reitings nokritis līdz rekordzemai atzīmei. Franči ir neapmierināti ar gaidāmajiem nodokļu palielinājumiem, bezdarbu, kas šobrīd ir 11 procenti, rūpnīcu slēgšanu, kā arī prezidenta īstenoto imigrācijas politiku un ķildām valdībā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+