×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
4. maijs, 2015
Drukāt

Pret pāreju uz ziemas laiku parakstījušies jau 5,6 tūkstoši (16)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Pret pāreju no ziemas uz vasaras laiku portālā “manabalss.lv” savākti vairāk nekā 5,6 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju parakstu, aģentūra BNS uzzināja portālā.

Lai iniciatīvu iesniegtu Saeimā nepieciešami 10 tūkstoši parakstu. Iniciatīvai parakstus sāka vākt 2013. gada augustā un līdz šim ir savākti 5617 paraksti.

Iniciatīvas autori aicina mainīt Latvijas laika zonu no UTC+2 (GMT+2) uz UTC+3 (GMT+3) un vienlaicīgi atcelt pulksteņa laiku pāreju divas reizes gadā. Laika zonas noteikšana ir ekskluzīvi katras valsts likumdevēja institūcijas kompetencē, un to neliedz darīt arī Eiropas Savienības (ES) direktīvas.

“Tā kā pulksteņa laika pāreja no ziemas uz vasaras un otrādi izjauc cilvēku bioloģisko ritmu, kas visvairāk ietekmē mazus bērnus, cilvēkus gados un cilvēkus ar hroniskām slimībām, tad kopumā sabiedrība iegūs mazāk nevajadzīga stresa. Latvijai ir jāmaina laika zona uz UTC+3 (GMT+3), jo pretējā gadījumā atstājot kā vienīgo laiku ziemas laiku (kas atbilst pašreizējai laika zonai UTC+2 (GMT+2)), vakaros vasaras periodā nesamērīgi agri iestātos tumsa. Turpretī, mainot Latvijas laika zonu uz UTC+3 (GMT+3), pastāvīgi atstājot pašreizējo vasaras laiku, gada tumšajā laikā, kad Latvijā ir ziema, nebūs ne vērā ņemama atšķirība, ne arī nodarīts kāds zaudējums valsts ekonomikā, līdz ar to būs vairāki ieguvumi sabiedrībai,” norāda iniciatīvas autori, piebilstot, ka neliela neērtība, atstājot pašreizējo vasaras laiku, būs attiecībā uz starptautiskajām komunikācijām, taču tas būs salīdzinoši nebūtiski, jo jau šobrīd Latvijai ir laika zonas atšķirības ar lielāko daļu ES valstīm, savukārt kaimiņvalstīm ir visas iespējas sekot Latvijas piemēram.

Jau vēstīts, ka naktī uz 29. martu Latvijā notika pāreja uz vasaras laiku un pulksteņa rādītāji bija jāpagriež par vienu uz priekšu. Latvijā vasaras laiks pirmo reizi tika ieviests 1981. gadā. Kopš 1997. gada vasaras laiks Latvijā ir spēkā no marta pēdējās svētdienas līdz oktobra pēdējai svētdienai.

Pāreja atpakaļ no vasaras laika notiks 2015. gada 25. oktobrī pulksten 4, kad pulksteņa rādītāji būs jāpagriež par vienu stundu atpakaļ.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Stulbums! Cilvēki, attopieties, mūsējais taču ir ZIEMAS laiks!

 2. Būtu jauki ja vērotu dabu, pašreiz izskatās, ka daļa civilizētu ļaužu guļ gaišā laikā un darbojas tumsā, izmantojot mākslīgo apgaismojumu – elektrību.

 3. Ja jau krievmīļi izdomāja palikt pie vasaras laika, tā arī būs, parakstu vākšana ir butaforija.

 4. Ja paliksim pie negrozīta vasaras laika, ar to tuvināsimies Krievzemei.

 5. Vāksim parakstus, lai saglabātu līdzšinējo kārtību, jo nav nekas labāks kā vasaras un ziemas laika maiņa.

 6. Duraki, kas parakstās.

 7. Es arī par vasaras laiku.

 8. Noteikti vasaras laiks labāks,piekrītu ka jābeidz grozīt.

 9. Atbalstu! Tieši Vasaras laiks ir jāsaglabā!

 10. Anglijā vakaros agrāk paliek tumšs, bet jūtos tur daudz, daudz labāk nekā mājās. Krievmīļu akcija! Muļķu mānīšana!

 11. Pašiem viss ir galvās un noveļ vainu uz ziemas/vasaras laiku.

 12. ES PARAKSTĪŠOS TIKAI PRET PĀREJU UZ VASARAS LAIKU. ATSAKOTIES NO ZIEMAS LAIKA, TUVINĀSIMIES KRIEVIEM UN ATTĀLINĀSIMIES NO EIROPAS. VILTĪGA APTAUJA.

 13. Nekādā ziņā!

Draugiem Facebook Twitter Google+