×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
16. janvāris, 2013
Drukāt

Pret sāpēm un tūsku – Magnetons (1)

magnetoons_69962

Jau saņēmāt mūsu solīto dāvanu par žurnāla abonēšanu visam gadam? Vēl pasts to nav piegādājis? Bet jautājumi par šo ierīci turpina birt kā no pārpilnības raga.

 

Magnētterapija ir viena no fizikālās medicīnas metodēm, ko, piemēram, osteoartrīta ārstēšanā pasaulē pamato ar vērā ņemamiem pētījumiem.

Rīgas Austrumu Klīniskās universitātes slimnīcas Fizikālās medicīnas un rehabilitācijas klīnikas vadītāja Dzintra Vāvere apstiprina, ka ir pierādījumi par magnētiskā lauka spēju mazināt tūskas un sāpes, sekmēt vielmaiņu, veicināt kaulu saaugšanu pēc lūzumiem, paātrināt brūču dzīšanu, mazināt iekaisumu, sekmēt izārstēšanās procesus. Eksperimentos ar dzīvniekiem ir gūti arī daudzi citi pierādījumi.

Japāņu ārsts Kioši Nakagava ir atklājis, ka magnētiskā lauka ilgstoša nepietiekamība izraisa nespecisfiskas pārmaiņas: nespēku, nogurumu, arteriālā asinsspiediena celšanos, ātru nogurdināmību, smagumu sirds rajonā, centrālās nervu sistēmas traucējumus, bezmiegu, laušanas sajūtu plecos, muskuļos u.c. Tādu diagnozi sauc par magnētiskā lauka deficīta sindromu.

Dz. Vāvere pati pašlaik strādā pie disertācijas “Pētījums daudzpolu pastāvīgās magnēta terapijas efektivitātē sēdoša darba veicējām pirmspensijas vecumā”. Viņa analizē pētījuma datus par sievietēm, kam līdz pensijai palikuši 10 – 15 gadi un kuras strādā sēdus – pie datora, pie rakstāmgalda utt. Tās ir ārstes, sociālās darbinieces, grāmatvedes un citas.

Vairākas pastāvīgo magnētu pielietošanas tehnoloģijas ir izstrādājis Latvijas Zinātņu akadēmijas Fizikālās enerģētikas institūta Elektrofizikālo procesu Modelēšanas laboratorijas vadītājs Vladislavs Pugačovs. Viņam ir vairāk nekā 220 zinātnisko publikāciju šajā jomā. Patentēts Latvijas produkts izmantošanai fizikālajā terapijā ir Magnetons. Oficiāli tas saucas – daudzpolu magnetizējoša ierīce.

Magnētu ārstniecībā izmanto ne tikai sāpju un muskuļu spazmu novēršanai, tūskas un iekaisumu mazināšanai, mikrocirkulācijas un vielmaiņas uzlabošanai, bet arī profilaktiskai pēdu veselības nostiprināšanai, brūču dzīšanas sekmēšanai, rētaudu mīkstināšanai un mazināšanai, varikozu vēnu, radikulopātijas, osteohondrozes u.c. saslimšanu gadījumos. Tas nav vēlams, ja ir asiņošana vai tās draudi, kardiostimulators, ļaundabīgi audzēji, izteikti pazemināts asinsspiediens, tromboflebīts, individuāla magnētiskā lauka nepanesība… Visos neskaidros gadījumos vēlams konsultēties ar fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārstu, lai izvērtētu konkrēto situāciju.

– Magnēta elastīgā gumijotā plāksnīte satur metāla skaidiņas. Tās magnētiskā indukcija jeb jauda ir 35 +/- 5 mT zīmoga pusē un 45 +/- 5 mT tīrajā pusē. Kādēļ ir 5 mT variācijas katrā pusē? Tas ir atkarīgs no tā, cik vienmērīgi Magnetons ir tiešā kontaktā ar ādu, – skaidro Dz. Vāvere.

Speciāliste iesaka Magnetonu lietot tā, lai cieši nenospiež ādu. Tādēļ ieteicams viegli, bet viscaur pieguloši gumijoto plāksnīti piesaitēt pie rokas vai kājas ar elastīgo vai marles saiti.

To var likt pie rokas zem ortozes, jostas daļā – zem jostas korsetes vai zem apsieta plecu lakata, plecu daļā dāmas var piestiprināt zem krūštura lencītēm, kungi – zem bikštura lencēm.

Magnētu var ņemt līdzi ceļojumos un, piemēram, pēc kāpšanas kalnos likt pie nogurušajiem ikru muskuļiem, lai sekmētu pienskābes ātrāku izvadīšanu. Tādēļ magnētam, starp citu, ir labi panākumi arī sporta medicīnā.

Magnetizācijas ilgums, pareizi lietojot un uzglabājot, šai gumijotajai plāksnītei saglabājas piecus gadus. Tādēļ Magnetonu nevajadzētu likt uz taukainas ādas, jo tad bojājas magnēta struktūra un tas var ātri sadrupt. Gumijas elastība saglabājas līdz zināmai robežai, un, ja to saliec vairāk nekā 10 – 15 grādu leņķī, parādās plaisas. Nedrīkst likt arī pie magnētiskajām kartēm – magnēts var tās sabojāt.

Magnetona kopšana ir pavisam vienkārša – to mazgā ar ūdeni un ziepēm, tad nosusina uz papīra vai audekla, bet nežāvē strauji – uz radiatoriem vai pie plīts.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Biju uz divam magnetterapijas proceduram vairak neiesy. Saka sapet galva ar vienu citramonu bija par maz. Negribas uz citramoniem uzsesties.

Draugiem Facebook Twitter Google+