×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
4. novembris, 2013
Drukāt

Pret sēnīti – ar eļļām un pacietību. Uz ārstes ādas pārbaudīts!

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

Nagu sēnīte ir nopietna infekcijas slimība. Organisms tai var gadiem pretoties, taču, reiz padevies, ilgi netiek vaļā. Ārstei Gunai Seleckai tas tomēr izdevies. Tiesa, pēc ilgstošas pretsēnīšu terapijas.

“Vairāk nekā piecus gadus mocījos ar kāju sēnīti. Cīņai pret to izmantoju savas zināšanas, kolēģu padomus, izmēģināju daudzus informācijas avotos ieteiktos līdzekļus, bet viss velti.

Zinot, ka sēnītes, kas izraisa šo infekciju, ir ļoti izturīgas, sapratu, ka 24 stundas diennaktī jāspēj sagādāt tām galēji neciešamus apstākļus. Un tas jāturpina, līdz uzbrucēja atkāpjas,” atceras Guna.

Dara tā


* Aptiekā iegādājos tējaskoka eļļu, nīma esenci spirtā, krēmveida sēra preparātu ar antiseptisku efektu (var būt sēra ziede), poligonuma eļļu (tā gan rūpīgi jāmeklē, jo ne visās aptiekās nopērkama).

* Bojāto nagu ar sausā manikīra aparātiņu rūpīgi novīlēju, raugoties, lai netiktu savainoti sīkie asinsvadiņi.

* Vispirms uz naga uzpilina nīmu, tad neatšķaidītu tējaskoka eļļu un kārtu sēra ziedi, virsū poligonuma eļļu. Tad pirkstu noklāj ar pārtikas plēvi, uzmanīgi notin ar leikoplastu. Ar šādu kokonu ne tikai jāstaigā – tas divreiz dienā jānomaina pret jaunu. Un tā vismaz mēnesi!

* Šajā laikā jāatsakās no saldumiem un jāpaanalizē sava attieksme pret dzīvi – sēnīte bieži vien uzvar tāpēc, ka domās un centienos pārāk atraujamies no zemes un nespējam saņemt tās spēku.

* Pēc mēneša ļauj nagam atpūsties un ataugt. Pat tad, kad sēnīte pirmajā mirklī šķiet pieveikta, parasti tā tik viegli neatkāpjas. Tāpēc kaut vai drošības labad ieteicama vēl viena kūre. Pat vairākas. Toties kāds prieks un gandarījums, kad nagi atkal veseli, stingri un mirdzoši.

 

366_C_logo1

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+