×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
19. janvāris, 2015
Drukāt

Pret sociālā aprūpes centra “Rauna” slēgšanu savākti 1260 paraksti (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Pret valsts sociālā aprūpes centra (VSAC) filiāles “Rauna” slēgšanu savākti aptuveni 1260 paraksti, informēja Raunas novada domes priekšsēdētāja Evija Zurģe.

Raunas novadā, ieskaitot nepilngadīgas personas, dzīvo ap 3700 iedzīvotāju, tādēļ Zurģe uzskata, ka iedzīvotāju aktivitāte bijusi milzīga, jo parakstīties drīkstēja tikai pilngadīgas personas.

Aploksne ar savāktajām balsīm jau šodien tiks izsūtīta uz Saeimu, kur tiks spriests par VSAC filiāles “Rauna” tālāko likteni.

Jau ziņots, ka Labklājības ministrija (LM) plāno slēgt VSAC “Zemgale” filiāli “Kauguri” un SAC “Vidzeme” filiāli “Rauna” un šo aprūpes iestāžu klientus pārvietot uz VSAC “Rīga” filiāles “Ezerkrasti” jaunatklāto korpusu, informēja LM pārstāve Marika Kupče.

Abas aprūpes iestādes tiekot slēgtas, jo tās neesot piemērotas klientu vajadzībām. LM šādi plāno uzlabot dzīves kvalitāti cilvēkiem ar smagiem garīga rakstura veselības traucējumiem.

Cilvēkus no “Kauguriem” plānots pārcelt, jo filiāles telpu platība ir neatbilstoša noteiktajām higiēnas prasībām. Tāpat šī VSAC telpas neesot piemērotas klientu vajadzībām atbilstošu sociālās rehabilitācijas pakalpojumu nodrošināšanai un saturīgai brīvā laika pavadīšanai.

Savukārt “Raunas” klientus plānots pārcelt, jo nekustamais īpašums, kurā filiāle ir izvietota, nav valsts īpašums, līdz ar to nav iespējams veikt ilgtermiņa ieguldījumus ēku sakārtošanai un nodrošināt pilnvērtīgus sociālās rehabilitācijas pakalpojumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. LATVIJA nav TĀ valsts, KUR tiek domāts vispirms par CILVĒKU, kas reāli stāv aiz visiem NNEPRĀTĪGAJIEM UN PILNĪGI NEPĀRDOMĀTAJIEM lēmumiem!!! TOTĀLA VIENALDZĪBA NO LM puses, jo ministrs pats PELDAS naudā, tādēļ pārējie, it ĪPAŠI vecie, vientuļie, garīgi slimie pie VIENAS KĀJAS!!! “NEDARI OTRAM, KO NEVĒLIES, LAI KĀDS IZDARA AR TEVI” kaut kur pazudis no prāta!?? NEVIENS mēs nepaliekam JAUNĀKI un dzīve IR ĻOTI ĪSA…

 2. sociāli atstumtais Atbildēt

  šito visu ,, riktē ,, ,, lielākais kretīns ,, – Augulis / LM un vēl ZZS = Brigmanim komunistam jau cilvēks ( vecs cilvēks )ir tikai mēbele !
  ,, Ezerkrasti ,, vakar pret paša gribu aizveda 3 cilvēkus , šodien vedīs 2 ; pa kluso =,, paši piekrita ,,
  ,,Ezerkrastos ,, ar īpašām vajadzībām cilvēciņus personāls negaida , jo nav sagatavots darbam ar trakajiem ; direktore u.c. (LM) spiež parakstīt darba līgumu pretī neko nedodot – ne dzīvības apdrošināšanu , ne kvalifikācijas paaugstināšanu , ne piemaksu ,neko , tikai tā sakot ,, ar pliku āķi ,, – vai nu paraksti , vai tur ir durvis !
  AUGULI un BRIGMANI pašus vajadzētu ieslodzīt pansionātā Ludzā , lai tuvinieki var ,, baudīt,, brauklāt pa valsti ( apceļo dzimto zemi ) satikt tuviniekus

 3. Kur tad vini tajos Ezerkrastos izejot árá varés pastaigáties,vajag vienreiz aizbraukt uz Raunu,redzésiet cik tur ir skaista apkártne.

 4. Nesaprotami kāpēc ir jāpretojas dzīvot jaunas telpās un sakārtotā vidē.

 5. Lai baznica uzdavina savu ipashumu valstij un lieta bus atrisinata!

Draugiem Facebook Twitter Google+