×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
21. novembris, 2014
Drukāt

Pret Strīķi ierosina vēl vienu disciplinārlietu (8)

Foto: LETAFoto: LETA

Pret bijušo Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka Jaroslava Streļčenoka vietnieci Jutu Strīķi ir ierosināta vēl viena disciplinārlieta, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Disciplinārlieta ierosināta šonedēļ – laikā, kad Strīķe devusies atvaļinājumā. Disciplinārlieta esot ierosināta par darba pienākumu nepildīšanu.

Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija, Streļčenoks 19. novembrī parakstījis rīkojumu par disciplinārlietas ierosināšanu par KNAB Juridiskās nodaļas galvenās speciālistes (juristes) Strīķes rīcību no šī gada 24. oktobra līdz 30. oktobrim, nepildot biroja Juridiskās un personālvadības nodaļas galvenās speciālistes – iesniegumu pieņemšanas jautājumos – un no 31. oktobra biroja Juridiskās nodaļas galvenās speciālistes (juristes) amata pienākumus.

Saskaņā ar KNAB priekšnieka rīkojumu nolemts izveidot disciplinārlietas izmeklēšanas komisiju, kurā biroja Iekšējās drošības nodaļas vadītājs būs priekšsēdētājs. Tāpat komisijā darbosies Iekšējās drošības nodaļas galvenā speciāliste, Juridiskās nodaļas galvenā speciāliste, Ministru prezidenta biroja pārstāvis un Valsts kancelejas pārstāvis.

Disciplinārlietas izmeklēšanas komisijas slēdziens jāsagatavo līdz 19. decembrim.

Kopumā pret Strīķi tagad bijušas ierosinātas piecas disciplinārlietas, un trijās piemēroti disciplinārsodi, par kuriem vēl notiek tiesvedība. Viena disciplinārlieta pret Strīķi tika izbeigta.

Savukārt Rīgas pilsētas Centra rajona tiesā šodien noslēdzās lietas izskatīšana Strīķes prasībā par lēmumu viņu pazemināt amatā. Spriedums šajā lietā būs zināms 4. decembrī plkst.16, aģentūra LETA uzzināja tiesā.

Jau ziņots, ka tagad Strīķe ir pārcelta KNAB Juridiskās nodaļas galvenā speciālista (jurista) amatā.

Streļčenoks 11. jūlijā parakstīja rīkojumu par toreizējās savas vietnieces Strīķes disciplinārsodīšanu un nolēma viņu pazemināt amatā uz diviem gadiem un sešiem mēnešiem, sākot ar 21. jūliju. No šī datuma Strīķe tika iecelta par biroja Juridiskās un personālvadības nodaļas galveno speciālisti iesniegumu pieņemšanas jautājumos.

Strīķes prombūtnē KNAB tika veikta reorganizācija un izveidota Juridiskā nodaļa. Kad Strīķe atgriezusies darbā, viņai tika izsniegts jauns amata apraksts un rīkojums par viņas pārcelšanu Juridiskās nodaļas galvenā speciālista amatā.

Jau ziņots, ka pērn 20. decembrī KNAB priekšnieks, pamatojoties uz Strīķes darbības un tās rezultātu atkārtotu novērtēšanu un ņemot vērā to, ka Strīķe nenovērsa iepriekšējā novērtēšanā norādītās nepilnības savā darbībā, par ilglaicīgiem un sistemātiskiem pārkāpumiem nolēma Strīķi kā neatbilstošu ieņemamam amatam atbrīvot no darba.

Toreizējais premjers Valdis Dombrovskis (V) 7. janvārī Streļčenoka lēmumu atcēla, taču 14. janvārī Streļčenoks Strīķi atbrīvoja atkārtoti. 21. janvārī Dombrovskis paziņoja par atkārtotu Streļčenoka rīkojuma atcelšanu un Strīķes atjaunošanu amatā. Streļčenoks 7. februārī trešo reizi uzteica darbu savai vietniecei, bet šoreiz jaunā valdības vadītāja Laimdota Straujuma (V) strīdā neiejaucās un Streļčenoka rīkojumu neatcēla.

Kā ziņots, iepriekš Centra rajona tiesa atcēla Streļčenoka lēmumu, ar kuru Strīķei kā disciplinārsods tika piemērots rājiens. Tiesneses Mairas Griķes motivēts sprieduma teksts būs pieejams 24. novembrī un tad to 20 dienu laikā varēs pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

KNAB preses pārstāve Laura Dūša aģentūru LETA informēja, ka KNAB pauž izbrīnu par tiesneses Griķes spriedumu. Neizpratni par minēto tiesas nolēmumu pastiprinot arī apstāklis, ka Ģenerālprokuratūras pārstāve pievienojās KNAB viedoklim un sniedza atzinumu, ka Strīķe nav ievērojusi iekšējos drošības kārtības noteikumus saistībā ar valsts noslēpuma objektu aizsardzības pasākumiem. Pēc pilna sprieduma teksta izvērtēšanas KNAB lems par tālāku rīcību.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Tas disciplinātlietas nekas cits nav kā STREĻČENOKA izrādīšanās PUBLIKAI! TIESĀS taču nestrādā dumji juristi, kuri nemitīgi attaisno apsūdzēto STRĪĶES kundzi?! Savu darbu NEPĀRZIN STEĻČENOKS, tas gan ir SKAIDRS!!! Ne jau velti ģenerālprokurora vērtējums viņa dabam ir “3” !? VIDUVĒJĪBA!!! Ir viens jatājums: KURŠ ieinteresēts KNAB darba destabilizācijā??????? LŪK KO VAJADZĒTU SODĪT PIRMO UN TAD STREĻČENOKU KĀ LĪDDZZINĀTĀJU!!!

  2. Vai tiešām Streļčenokam nav ko darīt?!Vai nav jāizskata Streļčenoka šīs darbibas pret Jutu Strīķi?Ar kādām tiesībām jūs visas komisijas tērējiet nodokļu maksātāju naudu?

  3. Striķei tas viss pie vienas vietas. Galvenais ka KNABS ne no vietas!

  4. Nu ja,Ukrainā Strelkovs,mums Streļčenoks.Vai nav līdzīgi,abi teroristi,abi karo cita interesēs.Ticu,ka mūsu Strelkovs arī rīkojas kāda cita interesēs kāda kuram Strīķe pārsrējusi ceļu,izjaukusi kādu lielu darījumu(afēru) un tas tagad atspēlējas ar Streļķa rokām!

  5. Nu gluži kā Krievijā, – pret Navaļniju atriebīgais punduris uzreiz ierosināja 6 lietas. Vispār jau Streļženoka cīņa pret sievieti izskatās komiski nožēlojama, ja vien visus zaudētos tiesas procesus nebūtu jāapmaksā reņģēdājiem

  6. Kaut kas mūsu valstī ir sagājis dēlī. Ja ne prezidents, ne premjers un pat ne Saeima nevar vai nespēj atrisināt vienas valsts iestādes vadības jautājumu, tad gribot negribot ir jāsecina: a) vai nu ļoti daudziem tas ir ārkārtīgi izdevīgi, tātad ož pēc visaptverošas korupcijas, vai arī b) visaugstākie vadītāji, ieskaitot deputātus, ir tik ļoti no kaut kā nobijušies vai … kas būtu visnepatīkamākais – ir lemt nespējīgi jeb gadījuma cilvēki, kuri liktenīgu sakritību dēļ ir nokļuvuši tur, kur nevajadzēja nokļūt.

  7. Pēdējais laiks pieņemt likumu,vai lēmumu,kas uzliek par pienākumu visus tiesas izdevumus apmaksāt zaudētājam no personīgajiem līdzekļiem.pretējā gadījumā tā lieta paliek bērnišķīga un nervus postoša. Ierosina lietu , zaudē un domā jaunu. Atbildību nenes .

Draugiem Facebook Twitter Google+