×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Marija, Marika, Marina
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
8. februāris, 2018
Drukāt

Pret “stukačiem” pašvaldībās. Kā iespējams, ka Daugavpils vicemērs ir cilvēks, kurš sadarbojies ar čeku? (14)

Foto - Patrīcija Eglīte/LETAFoto - Patrīcija Eglīte/LETA

Ilustratīvs foto.

Saeima nodevusi izskatīšanai komisijās likumprojektu, kas paredz liegt tiesības pašvaldību vēlēšanās kandidēt arī bijušās Valsts drošības komitejas (VDK) aģentiem un ziņotājiem.

Pašreizējā likuma redakcija ceļu uz pašvaldību liedz tikai šo dienestu štata darbiniekiem, bet ne aģentiem vai ziņotājiem. Tādējādi, piemēram, par Daugavpils pilsētas domes deputātu un mēra Riharda Eigima vietnieku kļuvis Aivars Zdanovskis (“Mūsu partija”), kurš pirms vēlēšanām savā kandidāta anketā atklāti norādījis, ka ir sadarbojies ar PSRS, Latvijas PSR vai ārvalstu valsts drošības dienestiem, izlūkdienestiem vai pretizlūkošanas dienestiem kā šo dienestu ārštata darbinieks, aģents, rezidents vai konspiratīvā dzīvokļa turētājs.

Saņemti neoficiāli signāli, ka viņš tāds nav vienīgais pašvaldībās, bet Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK) pašlaik vēl nav apkopta oficiālā informācija no deputātu kandidātu anketām un Totalitārisma seku dokumentēšanas centra izvērtējumiem.

Ārpusfrakciju deputāts Artuss Kaimiņš pašreizējo kārtību uzskata par absurdu. “Kā neatkarīgā Latvijā iespējams, ka otrajā lielākajā pilsētā par izglītības jautājumiem atbild kādreizējais čekas ziņotājs?” ar šādu jautājumu deputāts pagājušonedēļ uzklupa Saeimā satiktajam Satversmes aizsardzības biroja priekšniekam Jānim Maizītim. Specdienesta vadītājs varēja tikai paraustīt plecus un noteikt – sak, paši parlamentā esat tādus likumus pieņēmuši, mēs tikai rūpējamies, lai tie tiktu ievēroti.

Tādēļ jau nākamajā dienā Kaimiņš kopā ar domubiedriem sagatavoja minētos grozījumus, ko parakstījuši arī citi deputāti – Ilmārs Latkovskis, Rihards Kols (NA), Ritvars Jansons (NA), Ringolds Balodis, Edvards Smiltēns, Imants Parādnieks (NA), Inese Laizāne (NA) un Atis Lejiņš (“Vienotība”). Likumprojekta autori skaidro, ka šo grozījumu mērķis ir aizsargāt demokrātisko valsts iekārtu, nacionālo drošību un Latvijas teritorijas vienotību. Turklāt aizliegums minēto drošības un izlūkdienestu ziņotājiem un aģentiem kļūt par pašvaldību deputātiem izriet no Latvijas kā neatkarīgas valsts nacionālās drošības interesēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Kaimiņš vienīgais runā kā ir’Viņam daudz maz var ticēt,bet lielāka daļa ……

 2. Malacis Artuss. Bet uzklausit KGB upurus mediji paniski baidas !

 3. Kristovskis arī rakstīja par Ventspils domi, ka Lembergam pietuvināti domē arī pāris čekisti tur apgrozās. Bet rakstu nopublicēja un ar to viss beidzās. Īsa atmiņa vai arī pārdomāta ekskomunistu politika? TV un prese arī šādos gadījumos ātri kļūst bezzobaina un nevarīga. Ko tad klusē NRA, Diena, LA? Slidens temats, vai, žurnālistu kungi?

 4. Nebaidieties no tiem, kuri atzīst savu vainu.
  Baidieties no tiem, kuri neatzīst. Tie joprojām ierindā.

 5. Premjeri drīkst, bet pašvaldībās nedrīkst. Nez kādēļ tā.

 6. Kā var zināt kas ir kas ,ja nav atvērti maisi.

 7. Ko nu satraucamies! Saeimas darba kārtībā ir trauksmes cēlāju aizsardzības likums. Katrā valsts un pašvaldību iestādē ir jānodrošina ziņotāju aizsardzība. Stučīšana ir pie visām varām godājama lieta!

 8. Ja jau Artuss ir tik drosmīgs, tad varbūt uzdrīkstēsies Saeimā pacelt arī jautājumu par to kāpēc gandrīz visi masu mediji atsakās publicēt čekas upuru liecības. Par čekas maisiem un stukačiem pārpilnība – par upuriem – klusums.

 9. urrā… tad jau 100 gudrie vairs nebūs un būs jātinas šiem pašiem , jo tur jau tagad viņu ir pilns

 10. Iespējams caur to, ka valdībai nav pietiekama kontrole pār pašvaldībām, īpaši lielajām. Ušakovs rīkojas itkā viņš būtu “Rīgas republikas” prezidents.

 11. mūsu partija - jūsu partijai Atbildēt

  Artusam paveicās – laikos, kad čeka vervēja sadarbības partnerus, šis vēl šūpojās tēta maisiņā. Citādi lielās mutes dēļ būtu vai nu ziņotājs, vai politieslodzītais …

 12. Paldies Artusam par likuma grozījumiem! Labi darīts!

  • Nu beidzot kaut kas jēdzīgs no Kaimiņa. Ar to būs pilnībā atlīdzināts par ievēlēšanu. It īpaši, ja iniciatīva gūs atbalstu, ko bijušie komjaunieši nez vai gribēs tā dot. Taču Kaimiņš varēs ākstīties tālāk, jo atzinību būs godam nopelnījis

Draugiem Facebook Twitter Google+