×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
22. augusts, 2014
Drukāt

Pret trakumsērgu var vakcinēt retāk

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijā samazinoties saslimstībai ar trakumsērgu, mājas mīluļus – suņus, kaķus, mājas seskus – pret šo slimību var vakcinēt reizi divos vai trijos gados.

Latvijas Veterinārārstu biedrības valdes priekšsēdētāja Māra Viduža skaidro, ka Ministru kabineta noteikumi Nr. 178 “Trakumsērgas profilakses un apkarošanas kārtība” paredz: mājdzīvniekus – suņus, kaķus, mājas seskus – pret trakumsērgu var vakcinēt retāk, proti, ik pēc diviem vai trim gadiem. Vakcinēšanas biežumu nosaka dzīvnieka organismā esošo antivielu daudzums, kas pēc dažādu vakcīnu lietošanas ir atšķirīgs.

Kaut gan mājdzīvniekus var vakcinēt retāk, tomēr galējo lēmumu par vakcinēšanas biežumu pieņem veterinārārsts.

Dzīvniekam iepriekš jābūt regulāri potētam – tas nozīmē precīzi ievērotas ikgadējās vakcinācijas, pēc kurām izveidojas imunitāte. Māra Viduža piebilst: ja mīlulis pirms tam vakcinēts neregulāri, atvieglotā vakcinācija uz to neattiecas. Turklāt mežainos apvidos dzīvojošiem saimniekiem suņus un kaķus vajadzētu vakcinēt katru gadu. Kucēniem no mazotnes jāsaņem nepieciešamais injekciju skaits saskaņā ar vakcinācijas pilno shēmu, un tikai pēc tam var domāt par atviegloto vakcinācijas shēmu.

Kompleksās vakcīnas ietver vairāku slimību ierosinātājus, un to injicēšanas kārtība nemainās. Neskaidrību gadījumos nepieciešams konsultēties ar veterinārārstu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+