×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
28. augusts, 2012
Drukāt

Pret valsts graušanu traucē vērsties politiskās bailes

Foto - LETAFoto - LETA

Tuvākajās dienās CVK saņems vairāk nekā 10 000 referenduma rosināšanas parakstu par to, lai visiem Latvijas nepilsoņiem automātiski piešķirtu pilsonību. Ir atklāti jāpasaka – politiķiem arī šoreiz bija iespēja to novērst. “Vienotības” un Reformu partijas lēmumi šādu iespēju liedza. 


Tiklīdz izskanēja ziņa par “PCTVL” ieceri vākt parak-stus jaunam referendumam, Nacionālā apvienība piedāvāja grozīt Satversmes 73. pantu, nosakot, ka pilsoņi nevar rosināt referendumu par pilsoņu loka paplašināšanu (līdzīgi kā par budžetu vai karadarbību). Šādam piedāvājumam guvām atbalstu no konstitucionālo tiesību ekspertiem. Atbalstu iecerei pauda arī opozīcijas frakcijas ZZS vadītājs Augusts Brigmanis, tā ļaujot cerēt uz Satversmes grozījumiem nepieciešamo balsu skaitu Saeimā, ja priekšlikumu atbalstītu arī pārējās koalīcijas partijas.

Šo priekšlikumu pieteicām koalīcijas padomē un iepazīstinājām ar to “Vienotību” un Reformu partiju. Diemžēl šeit arī priekšlikums apstājās. Mums atbildēja, ka “Vienotība” gatavošot grozījumus likumā “Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu”, kas faktiski ierobežotu iespējas sarīkot jebkādu referendumu. Tā vietā, lai ierobežotu valsts pamatu graušanu, piedāvāja ierobežot visus iespējamos referendumus. Mans skaidrojums: politiskā greizsirdība un bailes vērsties tieši pret pretvalstisko aktivitāšu veicējiem.

 

Tagad redzam, ka “Vienotības” priekšlikums ir novēlots un referendumu neaptur. Šobrīd jau arī Nacionālā apvienība neredz iemesla atteikties no 10 000 parakstu sliekšņa. Ja tas tiek dāvināts Ždanokai un Plineram, kāpēc tas jāatņem latviešiem?

 

Arī mani vēlētāji prasa, kāpēc atkal pieļauta pretval-stiska referenduma organizēšana. Jūtu atbildību par to, ka nespējām pārliecināt citas koalīcijas partijas. Un tomēr pārliecināt iespējams tikai tos, ar ko pamatos balstāmies uz līdzīgām vērtībām un līdzīgiem mērķiem. Arvien biežāk pierādās pretējais. Šķiet, ka daudziem mūsu valdībā nerūp tādu lindermaniešu aktivitātes un viņi neredz to, ka Latvijā lēnām un pakāpeniski tiek organizēta jauna pārkrievošana.

Par valsts naudu tiek rīkota Latvijas valstiskuma pretinieku mobilizācija. Ja viņu nodomi īstenotos, tas būtu Latvijas neatkarības gals. Automātiska pilsonība apmēram 300 000 nepilsoņu nozīmē Kremļa partijai būt par Latvijā valdošo. Ja balsu nepietiks, tad dažas latviski iesaiņotas partijas godam aizpildīs iztrūkstošo daļu. Par to jau varam pārliecināties.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+