Latvijā
Politika

Pret vienotu “Eiropas līmeni” bēgļiem 16


Edvīns Šnore
Edvīns Šnore
Foto- LETA

Latvija neatbalsta Eiropas Komisijas (EK) rosināto patvēruma meklētājiem pieejamo pakalpojumu un preču kvalitātes līmeņa absolūtu harmonizāciju Eiropas Savienībā (ES), vakar lēma Saeimas Eiropas lietu komisija.

Šāda Latvijas nostāja gaidāmajai ES iekšlietu un tieslietu ministru padomes sanāksmei tika izveidota, lielā mērā atbalstot deputāta Edvīna Šnores (NA) priekšlikumu. Šnore uzskata – Eiropas Komisijas piedāvājums par patvēruma meklētājiem pieejamo pakalpojumu harmonizēšanu tiek virzīts ar mērķi, lai mainītu situāciju, kad bēgļi pamet ES dalībvalstis, uz kurām tie tiek nosūtīti. Viņš norādīja, ka Latvijas sociālekonomiskā situācija neļauj nodrošināt tādus apstākļus, kādi ir vairākās citās ES dalībvalstīs.

Deputāts Aleksandrs Kiršteins (NA) pauda, ka jau pašlaik patvēruma meklētājiem tiek nodrošināti nepieciešamie apstākļi, tāpēc nekas nav jāmaina un EK rosinājums nav atbalstāms. Līdz ar to tika mainīts formulējums iekšlietu ministra Riharda Koz­lovska (“Vienotība”) prezentētajai Latvijas nostājai par EK sagatavoto izmaiņu piedāvājumu. Kozlovskis gan skaidroja, ka Eiropas Komisijas piedāvājums paredz personai nodrošināt vienveidīgu pakalpojumu grozu, bet neprasa sekot to dalībvalstu piemēriem, kas piedāvā krietni augstāku standartu par ES prasīto.

Luksemburgā šodien un rīt notiek ES ministru padomes sanāksme, kurā ministri diskutē par plānotajiem pasākumiem cīņai ar nelegālo imigrāciju un Eiropas Robežu un krasta apsardzes praktiskajā izveidē. Sanāksmes darba kārtībā paredzētas diskusijas par kopējās Eiropas Patvēruma sistēmas reformu, proti, šogad 4. maijā EK saskaņā ar iecerēto kopējās Eiropas Patvēruma sistēmas reformu publicēja tā sauktās pirmās patvēruma pakotnes tiesību aktus.

LA.lv